מבזק  חדשות
 

 
Wine Israel


מחירים לנוחותך
קייטרינג

אינדקס חברות קייטרינג:
קראו ביקורות, וערכו
השוואת מחירים

www.cateringo.co.il

 
קטלוגים דיגיטליים

 
דף הבית >> מזון+ אריזה >> מפחיתים את משקל בקבוקי היין
מפחיתים את משקל בקבוקי היין
 
בארגוןWRAP ממשיכים לקדם את נושא המארזים הידידותיים לסביבה, כשהפעם הדגש הוא דווקא על בקבוקי זכוכית. מדובר בארגון 'ירוק' שתכלית עיסוקו הוא לעודד עסקים ואנשים פרטיים להשתמש בחומרי גלם ממוחזרים, או ניצול יעיל יותר בשימוש (כגון שימוש חוזר במארזים, הפחתת משקל האריזה, שימוש בחומרים הניתנים למיחזור ועוד).
אנשי ארגון WRAP פועלים בחודשים האחרונים לעבר מעבר לבקבוקי זכוכית קלי משקל בתעשיית היין. בארגון חישבו ומצאו כי מעבר לבקבוקים הללו בבריטניה לבד חוסך כ- 6,000 טון זכוכית בשנה.
צריכת היין בבריטניה מגיעה למיליון בקבוקים בשנה, כאשר משקל בקבוק היין הממוצע הוא כ- 502 גרם. משקל בקבוק היין הקל ביותר הוא כ- 300 גרם, הווה אומר כ- 60% בלבד ממשקלו של בקבוק היין הממוצע. ב- WRAP טוענים כי לנוכח נתונים אלו קל לחשב עד כמה גדול הפוטנציאל של חיסכון בשימוש בבקבוקי זכוכית, וזאת עם התעשייה בכללותה תאמץ את הבקבוקים הקלים. בפועל, חברות רבות בענף פועלות בכיוון זה, כאשר מדובר ביוזמה משולבת של הרשתות הקמעונאיות ויצרני הבקבוקים. כך, לדוגמא, הרשתות  Morrisons ו-  Tesco, כמו גם יצרני היין Constellation Europe ו- PLB Wines הצהירו כי הם פועלים לשימוש רחב בבקבוקי זכוכית בעלי משקל נמוך יותרבתעשיית היין. רשת Tesco  עובדת בשיתוף פעולה עם  Kingsland Wines & Spirits  ועם מפעלQuinn Glass במטרה לייצר בקבוקיםקלים יותר עבור יינות Tesco . מהלך זה יחסוך למעלה מ- 2,500 טון זכוכית בשנה, כאשר הבקבוקים החדשים יופיעו על המדפים כבר במהלך השבועות הקרובים.
בטסקו הציבו יעדים כמותיים ברורים להפחתת היקף השימוש באריזות, כשהיעד המוצהר הוא לקצץ ב- 25% בתהליך האריזה
עד שנת 2010. בטסקו מאמינים שהבקבוקים קלי המשקל יתרמו רבות בהשגת היעדיםשהציבו מנהלי הרשת.
אנדי דווה,מנהל טכנולוגי ב-  WRAP , הביע את תמיכת הארגון בצעדים אלו. לדבריו, "נפלא לראות את תעשייתהיין עושה התקדמות כל כך משמעותית במטרה לייעל ככל הניתן את תהליך האריזה. לצעדיםאלו יהיו השלכות מועילות על הסביבה, הצרכנים והרווחיות". בפועל, החדשות הטובות הללו משקפותאת הצלחת פרוייקט ה- 'GlassRite Wine  ' שיזם ארגון WRAP . פרויקט זה מקיף חברות רבות הפועלות בתעשיית היין הבינלאומית, כאשר במסגרת הפרויקט הייחודי מוצגות בפני החברות הפועלות בענף כלאפשרויות השימוש בבקבוקי זכוכית קלי משקל. הפרויקט שהחל כשנה עתיד להסתיים בחודש מרץ 2008, כאשק בפרק זמן של 20 חודשים יוקדש מאמץ רב להרחבת השימוש בבקבוקים קלי משקל, כולל דרישה מיבואני ויצואני משקאות לעבור לבקבוקים אלו.
יעד נוסף של מארגני הפרויקט הוא לעודד את השימוש בזכוכית שאינה צבועה, וזאת על מנת שניתן יהיה למחזר אותה שוב ושוב למגוון של יישומים. הרעיון הוא לצפות את הבקבוקים בשכבה חיצונית של חומר המגן בפני חדירה של קרניים אולטרא-סגולות לבקבוק היין, כששכבה זו ניתנת ליישום במגוון של צבעים, ותוך הגנה מירבית על היין הנמצא בבקבוק.
 
 פרטים נוספים על הפרויקט ניתן לקבל באתר האינטרנט של ארגון WRAP בכתובת:
 
 
 
 
 

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page
+ שלח משוב
+ שלח הצעה כיצד יש לערוך את העמוד
כניסה חופשית
למהדורה הדיגיטלית

יש להקליק על השער ולהמתין לטעינה
לצפייה באינטרנט, בסמארטפון ובטאבלט
לארכיון מזון+
 
תערוכות, כנסים וימי עיון
 


 
אתר השפים ICPA
(בחסות מזון+) 
 
התאחדות השפים והקונדיטורים המקצועיים בישראל - ICPA
www.icpa-israel.co.il

 

ספר דיגיטלי, מגזין דיגיטלי,
קטלוג דיגיטלי, חוברת דיגיטלית

דיגיטלר
המרת חוברות לתצורה דיגיטלית
http://www.digitaler.co.il
 הוספה למועדפים    |   חזור למעלה    |    הפוך לעמוד הבית    |    מפת האתר    | 


 © כל הזכויות באתר זה שמורות לחברת מירב-דסקלו הפקות בע"מ

לייבסיטי - בניית אתרים