מבזק  חדשות
 

 
Wine Israel


מחירים לנוחותך
קייטרינג

אינדקס חברות קייטרינג:
קראו ביקורות, וערכו
השוואת מחירים

www.cateringo.co.il

 
קטלוגים דיגיטליים

 
דף הבית >> מזון+ מסעדות >> רק כשליש מהמסעדות בישראל כשרות
 
 
 
רק כשליש מהמסעדות בישראל כשרות
כך עולה מנתוני אתר הבילויים והפנאי 'מפה' 
 
 
בדיקה שערך אתר מפה www.mapa.co.il – אתר הבילויים והפנאי הגדול בישראל – מגלה שרק 35% , כשליש מהמסעדות בישראל, הן כשרות. מתוך 4,399 מסעדות ומקומות אכילה המופיעים באתר רק 1,539 נושאות תעודות כשרות ברמות שונות של פיקוח לעומת 2,860 שאינן כשרות.
הבדיקה מגלה שבירושלים התמונה הפוכה מאשר הממוצע הארצי: 294 מסעדות מתוך 437 הכלולות במאגר הן כשרות (67%) ואילו שליש מהמסעדות בבירה – 143 - אינן כשרות. גם בבאר שבע מספר המסעדות הכשרות (40) גדול במעט ממספר המסעדות שאינן כשרות (37).
בעיר חיפה נמצא מספר המסעדות הכשרות הקטן ביותר מבין הערים הגדולות בישראל – 55 מסעדות בלבד מתוך 294 מסעדות מציגות תעודת כשרות - 18%. להערכת עורכי אתר "מפה" נתון נמוך זה נובע מצרוף של מאופי האוכלוסייה היהודית שהוא חילוני ברובו ואחוז גבוה של תושבים ערבים.
הבדיקה מגלה שבתל אביב וסביבתה 506 מתוך 1,598 המסעדות הן כשרות (31%) ואילו באילת 42 מתוך 104 המסעדות כשרות (כ-40%). המסעדות בבתי המלון, שרובן ככולן כשרות, תורמות לגידול בהיצע המסעדות הכשרות ביחס למסעדות הרגילות בשתי הערים. באשדוד 177 מסעדות לא כשרות ו-111 כשרות, באשקלון 75 לא כשרות ו-50 כשרות, בנתניה 91 מסעדות לא כשרות ו-48 כשרות ואילו בטבריה 153 מסעדות אינן כשרות ו-46 בלבד כשרות.
יצויין שההבחנה בין המסעדות הכשרות לאלו שאינן כשרות נעשתה לפי תעודת הכשרות. עם זאת, חלק מהמסעדות שאינן מחזיקות בתעודת כשרות אמנם שומרות על הפרדה בין בשר לחלב אך פתוחות בשבת. רוב השיפודיות והמסעדות המזרחיות הן מסוג זה.
עוד מציינים באתר מפה שבירושלים יש מגמה של פתיחת מסעדות יוקרה כשרות כמו קנלה או 1,868, כדי לענות על הצורך של יהודים שומרי מסורת אמידים רבים שעוברים לגור בירושלים או מרבים לבקר בה. יחד עם זאת, נפתחו בירושלים בשנים האחרונות מקומות בילוי ואוכל ללא תעודת כשרות שפתוחים בשבת (זוני החדש, ארומה, ספגטים) ומרכז העיר פחות שומם בשבתות.

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page
כניסה חופשית
למהדורה הדיגיטלית

יש להקליק על השער ולהמתין לטעינה
לצפייה באינטרנט, בסמארטפון ובטאבלט
לארכיון מזון+
 
תערוכות, כנסים וימי עיון
 


 
אתר השפים ICPA
(בחסות מזון+) 
 
התאחדות השפים והקונדיטורים המקצועיים בישראל - ICPA
www.icpa-israel.co.il

 

ספר דיגיטלי, מגזין דיגיטלי,
קטלוג דיגיטלי, חוברת דיגיטלית

דיגיטלר
המרת חוברות לתצורה דיגיטלית
http://www.digitaler.co.il
 הוספה למועדפים    |   חזור למעלה    |    הפוך לעמוד הבית    |    מפת האתר    | 


 © כל הזכויות באתר זה שמורות לחברת מירב-דסקלו הפקות בע"מ

לייבסיטי - בניית אתרים