מבזק  חדשות
 

 
Wine Israel


מחירים לנוחותך
קייטרינג

אינדקס חברות קייטרינג:
קראו ביקורות, וערכו
השוואת מחירים

www.cateringo.co.il

 
קטלוגים דיגיטליים

 
סטארט אפ חדש: מערכת לניהול "טיפים"- 'TIP TOP'
התוכנה נותנת פתרון מלא למעקב הנדרש אחר שעות העבודה והשכר של העובד


 
בימים אלה הושק סטארט-אפ חדש בישראל בתחום המסעדנות, כשהמטרה היא לספק מעקב מלא הנדרש ע"פ חוק אחר שעות העבודה והשכר של העובדים. התוכנה החדשה, 'TIP TOP' , משולבת עם קורא טביעות אצבע ביומטרי המשמש גם כחתימה דיגיטלית - כך יצירתיות ישראלית פותרת את בעיית "חובת ההוכחה על המעסיק" כמוגדר בחוק. מפתחי התוכנה מבטיחים כי התוכנה תמנע טעויות, עיכובים והעלמת עין בחלוקת הטיפים במסעדות. בנוסף לכך, התוכנה מתמשקת למערכת הנהלת החשבונות ומבטלת לגמרי את הצורך ב"ספרי המלצרים" שיש בכל מסעדה. מסעדות רבות כבר משתמשות בפתרון: בהן - רשת מוזס, רשת פאפאגיו, הרברט סמואל, סבסטיאן, דלאל , רפאל, חדר האוכל, Comme il Faut, רוטשילד'ס קיצ'ן, קפה נואר, טאפאס 1 העם ועוד רבים אחרים.
כידוע, עולם הטיפים, מכיל בתוכו משתנים רבים. החלוקה אינה פשוטה, ויש להתחשב בגורמים כמו: ותק העובדים, שעות העבודה של כל עובד, שכר המינימום, שכר בסיס, התפקיד (ברמן מקבל טיפים על פי חישוב שונה ממלצר לדוגמא), קופות הטיפים השונות במסעדה, טיפים שהושארו באשראי לעומת טיפים במזומן, השלמה מהמסעדה לשכר בסיס, הפקדת חלק מהטיפים במסעדה, ארוחות עובדים במסעדה ועוד...
 
 מפתחי התוכנה מסבירים שגם לפני שקם תיקון 24 לחוק הגנת השכר (שיזמה ח"כ שלי יחימוביץ'), בעלי מסעדות, בתי קפה וברים רבים התמודדו באופן יומיומי, בסוף כל משמרת, עם סוגיית חלוקת הטיפים לנותני השרות (מלצרים, ברמנים וכו'). הפתרון הנוכחי של חברת 'אינסטינקט טכנולוגיות' מאפשר, לפיכך, ניהול יעיל ומדויק של הטיפים והשכר. מדובר בתוכנה אינטואיטיבית ביותר לשימוש, המנהלת את כל השכר במסעדה (וכמובן, את השכר המשתנה של הטיפים השונים). היא שומרת את כל המידע מהעבר, מבטלת כל צורך במעקב ידני, וכן מעבירה את כלל נתוני השכר עבור הוצאת משכורות לתוכנת הנהלת החשבונות.
בחברה מדווחים כי פיתוח התוכנה ארך למעלה משנה וחצי, בה בוצע מחקר עומק באשר לצרכי הענף, וזאת בשיתוף פעולה עם מסעדות ורשתות שונות. המטרה הייתה לספק את הפתרון האופטימאלי.
 
 כיום, במקומות שעדיין לא עובדים עם תוכנה ייעודית, בסוף משמרת, כשהעובדים עייפים, מותשים ובדרך כלל ממהרים, עליהם להישאר יחד עם מנהל המסעדה ולחכות לחישוב הטיפים המסורבל, שבסופו כל עובד אמור לקבל את המגיע לו, לא כולל טיפים שהושארו באשראי. הרבה פעמים, נופלות טעויות, לרוע מזלם של המלצרים. הפתרון שמציעה המערכת החדשה מספק משוב מיידי בתום המשמרת על הסכום המדויק שכל עובד צריך לקבל. המערכת אף מחשבת את ה"טיפים" שנתקבלו באשראי במהלך החודש. מעבר לכך: המלצר אף יכול במהלך החודש לראות מה המשכורת שלו באתר אינטרנט
 בנוסף, מערכת Tip Top מפיקה דו"ח הנהלת חשבונות ושולחת את המידע ישירות להוצאת משכורות על-פי השיטה הנהוגה במסעדה. כמו כן, ניתן להפיק מידע חיוני נוסף ולצפות בסטטיסטיקות, כך למשל ניתן לבצע סיכום חודשי, חיפוש משמרות על פי תאריכים/לפי עובדים, להפיק דו"חות שכר מתקדמים לשימוש הנהלת המסעדה וכד'.
 
על פוליטיקה ומסעדות
תקדימים משפטיים כבר קבעו בעבר כי ניתן להשתמש בטיפ כמרכיב השכר במצב שמחייב שקיפות מלאה בין המלצר והמעביד בכל הנוגע לחישובי השכר ותיעוד הטיפים שבוצעו (ספרי מלצרים), קיומה של קופה וחשבונאות מסודרת של ההכנסות, דרכי חלוקת הטיפים, מועדי החלוקה ועוד.  בנוסף, מחייב החוק הוכחה על שעות העבודה של כל עובד ועובד, והוכחה כי העובד קיבל את התשלום.
 
המערכת נותנת פתרון למספר נושאים חשובים בכל מסעדה, רשת מסעדות, בית קפה או בר. בין יתרונותיה הבולטים של המערכת:
מערכת פשוטה ונוחה (לעומת ספר המלצרים המיושן, ודוחות יומיים וחודשיים) המנוהלת באמצעות סורק טביעות אצבע המחובר למחשב המסעדה.
אין יותר צורך לשמור ארונות מלאים בספרי מלצרים. התוכנה שומרת היסטוריה ומגבה את עצמה לשרת אינטרנטי.
חסכון בזמן במהלך המשמרת.
חסכון טוטאלי בזמן בהוצאת דוחות למשכורות להנהלת החשבונות.
 דיוק ויעילות.
חיסכון בזמן הכנסת נתוני השכר, המרכיבים השונים ושעות העבודה.
ניהול חשבונאי מסודר ומדויק.
התאמה אישית לצרכי כל בית עסק – החל מרשתות גדולות ועד בתי קפה מקומיים, בהתאם לדרכי עבודתם מול נותני השירות.
מעקב והפקת סטטיסטיקות.
סיוע בחישוב הטיפים (על פי הזנת מספר השטרות, מטבעות וכו').
התממשקות למערכת "סידור עבודה און-ליין" של העובדיםmishmarot.com .
התממשקות למערכת "waitOn" של חברת LTD ואינסטינקט להדרכת נותני שירות במסעדות.
 

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page
+ שלח משוב
כניסה חופשית
למהדורה הדיגיטלית

יש להקליק על השער ולהמתין לטעינה
לצפייה באינטרנט, בסמארטפון ובטאבלט
לארכיון מזון+
 
תערוכות, כנסים וימי עיון
 


 
אתר השפים ICPA
(בחסות מזון+) 
 
התאחדות השפים והקונדיטורים המקצועיים בישראל - ICPA
www.icpa-israel.co.il

 

ספר דיגיטלי, מגזין דיגיטלי,
קטלוג דיגיטלי, חוברת דיגיטלית

דיגיטלר
המרת חוברות לתצורה דיגיטלית
http://www.digitaler.co.il
 הוספה למועדפים    |   חזור למעלה    |    הפוך לעמוד הבית    |    מפת האתר    | 


 © כל הזכויות באתר זה שמורות לחברת מירב-דסקלו הפקות בע"מ

לייבסיטי - בניית אתרים