מבזק  חדשות
 

 
Wine Israel


מחירים לנוחותך
קייטרינג

אינדקס חברות קייטרינג:
קראו ביקורות, וערכו
השוואת מחירים

www.cateringo.co.il

 
קטלוגים דיגיטליים

 
להתאים כל אריזה בדיוק לצרכי הלקוח

 

מסתבר שאריזה זה עסק מסובך, והחשוב ביותר – לתת מענה מדויק לכל צורך. האם ישנם הבדלים בין פתרונות האריזה השונים שאותם מציעות החברות השונות? למי לפנות? על מה להקפיד? מה חשוב יותר ומה פחות? על שאלות אלה ועוד - משיבים נציגי חברות האריזה 'ליעד', 'ITAS' , 'מולטיואק', 'תדביק' ו'וייטק'. 
 שירן שמחי


"החברה נועדה לאריזות מזון בעיקר, למרות שאנחנו עובדים גם בכל שאר התחומים", מספר אלי מרגלית, מנכ"ל חברת 'ליעד', הקיימת כבר מ-1979. "אנחנו מתעסקים בשקילה שאפשר להתאים לכל תחום, אבל אחת ההתמחויות זו אריזת מזון."
המפעל התחיל בממשק שיתופי של מושב, ובתור ציוני צעיר אלי התיישב במושב בהרי הגליל. "הייתי בעל הכשרה של מהנדס אלקטרוניקה. במושב הייתה חברה שהתעסקה במערכות שקילה ואני השתלבתי שם זמן קצר לאחר שהוקמה, ב-1983."
"אנחנו נותנים מגוון פתרונות", מסביר מיכאל, (39), סמנכ"ל תפעול בחברת 'ITAS' , שהוקמה על ידי אביו ב-1980. "אחד מהם הוא למשל בתחום המשקאות, פתרונות שלמים לקווי מילוי משקאות. מנקודת ניפוח הבקבוק, השטיפה, הסגירה, האריזה בקרטון, עד ליציאת המשטח הארוז ישר למפעל. במזון יש לנו את המכונות שסוגרות את הבקבוקים, מסדרות, הרבה מכונות תוויות וכו'. אנחנו גם אורזים משטחים על ידי רובוטים".
ואילו אילן אמיתי (57) הגיע לחברת 'מולטיואק' בדרך מעט שונה. "עסקתי הרבה שנים בטכנולוגיה של מזון מנקודת מבט של אריזה, חומרי אריזה, טכנולוגיית אריזה, מיקרוביולוגיה של מזון. בהתחלה  הייתי הלקוח -  זה שקנה את המכונות בחברות שבהן עבדתי, כך שאני יודע מה צריך ומרגיש הלקוח וכיצד יש להגיש לו את הפתרונות האלה. אני מניח שזו גם אחת הסיבות לכך ש'מולטיואק' העולמית בחרה בי להיות מנכ"ל חברת הבת שלה בישראל, הפעילה מזה כשנתיים".
'מולטיואק ישראל' היא חברת הבת הישראלית של 'מולטיואק' גרמניה, הפועלת כ-50 שנה באזור בוואריה בדרום גרמניה. זו אחת החברות המובילות בעולם בנושא פתרונות אריזה וכ-65% ממכונות האריזה בתחום הטרמופורמינג, הנמכרות בעולם בכל שנה הן של החברה. כמו כן מייצרת החברה מכונות להלחמת מגשיות, מכונות לאריזות וואקום, MAP, תוויות ומדבקות ומערכות אבטחת איכות און ליין. לחברה כ-3000 עובדים ברחבי העולם, שליש מהם בחברת האם בגרמניה, והשאר כ-60 חברות בנות ברחבי בעולם - כמו 'מולטיואק ישראל'.
ירון(51) מ. שיווק בחברת 'תדביק' ורונן ספרטה הממונה על המכירות, מסבירים: "החברה מתמחה ביצור ואספקת מכונות איכותיות להדבקה וסימון מוצרים. תדביק מובילה בפיתוח, ייצור ושיווק מדבקות ותוויות למגוון יישומים נרחב ומספקת ללקוח פתרון טכנולוגי מלא לבקשותיו, על פי הצרכים והחידושים הקיימים." 


בטיחות, אמינות והיגיינה

אם כן, על מה יש להקפיד? אילו טיפים תוכלו לתת ללקוח?
מסתבר שתחום ההיגיינה הוא נושא מרכזי היום בתחום האריזה. לדברי אמיתי, יצרני האריזות פועלים לפי חוקים ותקנות שונים בתחום ההיגיינה וגם הצרכנים מודעים כיום הרבה יותר לנושא: "פתרונות אריזה חייבים לעמוד בתקני הבטיחות והאיכות ובדרישות ההיגיינה. שני תקנים מובילים בתחום הם התקן האירופי ISO 14159 והתקן הגרמני DIN EN 1672-2. כיום הדרישה היא לאיכות מושלמת של מוצרים על פני תקופה ארוכה יותר וכן לאריזה שניתן יהיה לפתוח בקלות ולאטום מחדש להמשך אחסון המוצר שטרם נצרך. האפשרות לעמוד בדרישות אלו תלויה בחומרי האריזה ובמכונות האריזה".
כל חברה המייצאת לאירופה או ארה"ב נדרשת לעמוד בסטנדרטים מאוד גבוהים, יש עליה ביקורות מתמידות ורק מי שמסוגל להתמודד עם סטנדרטים אלה יכול לייצא לחו"ל. לחברות אלה מוצרים יותר בטוחים לצרכן המשתמש מאשר חברות אחרות.
מיכאל, מחברת 'ITAS' מעניק חשיבות לאלמנט נוסף. "צריך לרכוש מחברה אמינה שמחזיקה חלקים, שתספק גיבוי בזמן תקלה ותחזיק באמתחתה אנשים עם ידע. חברה שכבר העניקה שירות דומה לזה המבוקש, כדי שלא יהיו הפתעות. מעבר לזה, חשוב מאוד שיהיה עם מי לדבר."
"יש הרבה סוגים של מכונות אריזה", מוסיף אלי, "לבחירת המכונה הנכונה מאוד תלוי מה האפליקציה הנדרשת ומה המוצר. מכונה שתארוז אורז לא תהיה כמו מכונה שאורזת במבה. מכונה שאורזת אבקה לא תתאים לארוז נוזלים."
אבי קורן (39) הינו שותף ומנהל שיווק בחברת 'וייטק'. החברה הוקמה לפני מעל ל-20 שנה, ואבי, אשר למד הנדסת מכונות, הצטרף לשורותיה לפני כ-10 שנים. לדעתו רכישת מערכת מחברה שיש לה יכולת שרות ותמיכה טכנית מקצועית הכוללת צוות של מהנדסים וטכנאים הינה קריטית להצלחת הפרויקט. "אנו עוסקים בעיקר באוטומציה, רובוטים תעשייתיים של חברת ABB למשטוח וטיפול במוצרים ומערכות אריזה לנוזלים ומוצקים, כל המוצרים האלה דורשים תמיכה שירותית, ידע והבנה של מה מתאים ללקוח. קל למכור מוצר, אבל החוכמה היא שהוא יעשה את העבודה ולא יישב אצל הלקוח כפיל לבן. אנחנו לא אוהבים פילים לבנים. וכמובן, בראש ובראשונה לפנות לחברה עם מוניטין, בעלת ניסיון ובקיאות".

אריזה וכל השאר


מרבית החברות העוסקות באריזה לא מסכמות את פועלן אך ורק בכך. כמעט כולן צעדו צעד נוסף לקראת הלקוח ומשתדלות להרחיב את עיסוקיהן ותרומתן לו, במסגרת עבודה משותפת.
ל'ITAS' למשל, מחלקה נפרדת שעוסקת בכל נושא סימון המוצר (תאריך תפוגה, קרטונים, ביצים, ברקודים, כשל"פ וכו'.), מערכות דבק הינו גם כן תחום חדש שנכנסו אליו, וכן משאבות וואקום.
ואילו ל'מולטיואק' יש שוק גדול גם בתחום המדיקל "אלה הן אותן האריזות של מזרקים, אינפוזיות, מחטים, אריזות חדרי ניתוח וכו. לקוחות נוספים הם מתחום not-food - דברים תעשייתיים אחרים - מודפסים, טכניים וכדומה. כשאת קונה למשל מברשות שיניים- הן ארוזות במכונות שלנו. כך גם ראשי דיו, מכונות אוטומאטיות." 'מולטיואק' הינה בתחום של מיכון אוטומאטי לאריזה. "אנחנו פועלים להרחיב את תחומי הפעילות שלנו כמו ש'מולטיואק' פועלת כל הזמן להגדלת תחומי פעילותה על ידי שותפויות עם חברות נוספות, כדי לתת פתרונות אריזה. הרי היום השוק לא מחפש רק מכונות אריזה אלא פתרונות. אנחנו עובדים עם חברות נוספות כדי לתת את הפתרון המלא והרצוי. היום לקוח לא מחפש אריזה אלא מוצר שפרסו, ארזו, שקלו, בדקו וסימנו אותו, ואנחנו נותנים פתרונות אריזה מלאים."
תחום נוסף שחברת 'וייטק' מצאה עצמה עוסקת בו בעקבות היכולות שלה לתת יחד גם שירות, תמיכה וייעוץ טכני מקצועי הינו אבטחת האיכות. "לפני מספר שנים קבלנו לידנו את הייצוג של חברת CEIA הקונצרן הבינלאומי ליצור גלאי מתכות, והיום אנחנו החברה המובילה בישראל בתחום גלאי המתכות לבדיקות גופים זרים באריזות מזון ומוצרי מזון עם התמחות באריזות ממותכות METALIZED ומוצרים קשים לטיפול כגון בצקים, נוזלים ועוד."

טאץ' אישי

כיאה לכל תחום, גם בתחום האריזה כמובן ישנן מספר חברות מתמחות. אם כן, מהו הדבר המעניין והבלעדי, המייחד כל חברה בדרכה שלה?
"קונים מכונה מאבא טוב", מסבירים מ. שיווק של חברת 'תדביק' ומנהל המכירות, "מחברה עם גב ולא כזו שהיום פה ומחר איננה." מסתובבים בשוק מיני יבואנים שאפשר פתאום לשמוע שהפסיקו לעבוד. מעבר לזה, החברה במובנים מסוימים הינה תוצרת הארץ. "כל הציוד שלנו הוא של 'תדביק'. מביאים תוצרת מסוימת מחו"ל, אבל כל הבנייה היא פה." 
אלי מרגלית, מחברת 'ליעד' תומך גם הוא בהיות הסחורה תוצרת הארץ, כיתרון ייחודי. "המכונות בנויות טוב, מדברות בעיקר עברית". בנוסף, בחברה ישנה מחלקת שירות גדולה ואדיבה.
לשאלה זו מגיב מיכאל, 'ITAS', מעט אחרת. "יש לנו ניסיון של הרבה שנים, אנחנו עובדים עם החברות המובילות בעולם, הידועות במיוחד בתחום. יש לנו את הטכנולוגיות המתקדמות ביותר, וכמובן שגם שירות טוב."
אבי קורן, מ. השיווק של חברת 'וייטק' מצטרף גם הוא לדעה זו."אנו מעניקים ייעוץ חינם. יש לנו ידע שאין לחברות אחרות, ויכולת לתת שירות כמובן. 22 עובדים זה כלל וכלל לא מעט."

חדשנות ונגישות, והתאמה לצרכי הלקוח

פתרונות האריזה של 'מולטיואק' הם מהמתקדמים והחדשניים בשל בגלל הצורך לתת מענה לצרכים שעולים מהלקוחות השונים ברחבי העולם: "'מולטיואק' מוכרת למספר רב של ארצות בכל רחבי הגלובוס, למשל ארה"ב, סין, צ'ילה, כווית, ישראל, ירדן, הודו ויפן ונותנת מענה למגוון רב של אריזות ופתרונות אריזה שהלקוחות השונים רוצים. כל המכונות זמינות למשתמש הישראלי, ואפשר להציע לו רעיונות שאולי אף פעם לא נתקל בהם". החדשנות מאוד מאפיינת את פתרונות האריזה של 'מולטיווק', ולצד זה, מכונות אלה נחשבות בתחומן לטובות ביותר בעולם ולמאוד איכותיות.
מדובר במגוון גדול של דגמים, מחירים ותפוקות: "אנו מסוגלים גם לתת ללקוח שלא רוצה להשקיע יותר מדי כסף, מכונה איכותית ברמה של מכונה גדולה אבל בתפוקות יותר קטנות. העיקר שיוכל להרשות לעצמו לעשות אריזות באיכות גבוהה ובמחירים הגיוניים ויוכל ליהנות מהאיכות והחדשנות של המכונות שלנו."
בנוסף לכל, לדברי אמיתי, מתאימה החברה לכל לקוח פתרון ספציפי וכולל, המותאם לדרישות הייחודיות של המוצר שלו.

  


+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page
+ שלח משוב
כניסה חופשית
למהדורה הדיגיטלית

יש להקליק על השער ולהמתין לטעינה
לצפייה באינטרנט, בסמארטפון ובטאבלט
לארכיון מזון+
 
תערוכות, כנסים וימי עיון
 


 
אתר השפים ICPA
(בחסות מזון+) 
 
התאחדות השפים והקונדיטורים המקצועיים בישראל - ICPA
www.icpa-israel.co.il

 

ספר דיגיטלי, מגזין דיגיטלי,
קטלוג דיגיטלי, חוברת דיגיטלית

דיגיטלר
המרת חוברות לתצורה דיגיטלית
http://www.digitaler.co.il
 הוספה למועדפים    |   חזור למעלה    |    הפוך לעמוד הבית    |    מפת האתר    | 


 © כל הזכויות באתר זה שמורות לחברת מירב-דסקלו הפקות בע"מ

לייבסיטי - בניית אתרים