מבזק  חדשות
 

 
Wine Israel


מחירים לנוחותך
קייטרינג

אינדקס חברות קייטרינג:
קראו ביקורות, וערכו
השוואת מחירים

www.cateringo.co.il

 
קטלוגים דיגיטליים

 

מגדלי הבקר: הממשלה מעדיפה את המגדלים הדרום אמריקאים

 

 

שמונים מגדלי בקר מכל רחבי הארץ, הפגינו לאחרונה מול מעבר כרם שלום, לעזה, בדרישה לממשלה לפתוח את מעברי הגבול להעברת בקר. המגדלים טוענים, כי הממשלה מעבירה סחורות ומזון וחומרי בנייה באופן קבוע יום יום דרך המעבר, ו"מגדילה לעשות" במתן אישורים להעברת בשר בקר קפוא מיובא מארצות דרום אמריקה אך מסרבת להעברת בקר שטופח בישראל, ותוכנן למעבר לעזה.
 
יואב צור, מגדל בקר מבאר טוביה וממארגני ההפגנה אומר, כי זו שערורייה שחקלאי ישראל המגדלים בקר על פי תכנון מראש, לאחר קבלת אישורי מדינה על כמות העברת הבקר לעזה, יספגו את העלות הכלכלית בשל סגירת המעברים לבקר "מדוע עוברות סחורות כמו פירות, ירקות, מוצרי בנייה פסטה ועוד, רובם מוצרי יבוא, ולבקר ישראלי אין אישור מעבר? היכן ההיגיון של מדינת ישראל ? הבקר לא עובר ואנו סופגים הפסדים של מיליוני שקלים בשנה ותקועים עם הבקר שיש צורך להאכילו ולשמרו באין יכולת למכור אותו. לא מובנת לי הדרך בה הממשלה פוגעת בחקלאים ומעדיפה לתמוך בחקלאי ארגנטינה דרך אישור להעברת בשר בקר קפוא לעזה במקום הבקר שלנו. במידה והייתה החלטה גורפת על אי העברת סחורות היינו מבינים זאת, אך הממשלה מעבירה סחורות יום יום ומעדיפה את סחורות היבוא על אלו הישראליות ופוגעת בפרנסתנו" אומר צור.
 
חיים דיין, מנכ"ל ארגון אמב"ל (ארגון מגדלי בקר לבשר) אומר, כי 5,000 עגלים שיועדו להעברה לאזור עזה, תקועים כרגע בישראל ומהווים נטל כלכלי עצום ולא מתוכנן על המגדלים בישראל ללא יכולת להעברה לאזור עזה באין אישור ממשלתי לכך, בעוד שהממשלה מעדיפה לייבא דווקא בשר קפוא מאזור דרום אמריקה ובכך תומכת בעצם במגדלים בחו"ל במקום בישראלים, דבר שלא יעלה על הדעת!
עוד אומר דיין, כי מאחר ובאזור עזה ישנה דרישה גבוהה לבשר בקר, לא מחכים שם לאישורים הרשמיים ועוסקים בהברחת אלפי עגלים, דרך המנהרות לעזה, פעילות המהווה סכנה וטרינרית "באין פיקוח וטרינרי על העגלים המועברים דרך המנהרות, מהווה הדבר סיכון למשקי החי כולו בישובי עוטף עזה החשופים למחלות שונות שחלקן לא היו קיימות בישראל, אך מתחילות להתפשט בכלל האזור ומהוות סכנה אמיתית לבריאות כלל משק החי בישראל" אומר דיין.
 
יעקב בכר, מנכ"ל התאחדות מגדלי הבקר (רפתות) בישראל אומר, כי הנזק הכלכלי כבד במיוחד עבור מגדלי הבקר בשל עלויות עתק בגידול הבקר שיגיעו בסופו של דבר חזרה לפתחה של הממשלה בבקשת תמיכה לאחר הפסדי הענק הצפויים עקב אי העברת בקר לאזור עזה.
עוד אומרים דיין ובכר, כי לא ייתכן שמגדלי הבקר יישאו בתוצאות כלכליות בשל החלטות ממשלה עקב סגירת המעברים, וכי על הממשלה לקחת אחריות בעניין זה ולמצוא פתרון לעגלים הקיימים ופתרון המצוקה הכלכלית אליה נקלעו המגדלים הישראלים.
עוד מוסיפים דיין ובכר, כי הממשלה יכולה לתרום את בשר הבקר לתושבים נזקקים בישראל או כל פתרון יצירתי אחר, אך לא ייתכן כי הממשלה תתנער מאחריות לחקלאים תושבי המדינה ותעדיף חקלאים מדרום אמריקה ותפגע במודע, באופן כה חמור בחקלאי המדינה.

"רושדי תעשיות מזון" פותח מפעל חדש על שטח בנוי של כ- 5,000 מ"ר
המפעל המוביל בישראל לייצור טחינה וחלבה

פארק התעשייה "אלון תבור" המנוהל ע"י המנהלת המשותפת  "עמק יזרעאל-עפולה" בתנופת צמיחה וקליטת מפעלים חדשים:  "רושדי תעשיות מזון", המפעל המוביל בישראל לייצור טחינה וחלבה משלים בימים אלו את העתקת מפעלו לפארק התעשיה אלון תבור.  החברה רכשה 12.5 דונם בפארק התעשיה "אלון תבור" עליו היא מסיימת בניית מפעל בשטח של כ- 5,000 מ"ר ויועסקו בו כ- 60 עובדים, ההשקעה בהקמת המפעל תהיה כ- 10.0 מיליון ₪, רושדי תעשיות מזון הנה יצרנית מותג "בארכה" ומוצריה משווקים בארץ בעיקר לשוק הקימוענאי: רשתות שיווק, סופרמרקטים ומרכולים. בנוסף המפעל הינו היצרן עבור  תשלובת "שטראוס עלית" , אוסם, צבר, יוניליבר מוסדי ועוד למוצרי טחינה וחלבה. עד כה פעל המפעל בישוב ערערה והעסיק כ- 55 עובדים.  
באזור  התעשייה "אלון תבור" פועלים כיום כ-50 מפעלים בתחומים שונים, בהם מועסקים כ-3,800 עובדים, המתגוררים ברובם בעפולה, ישובי עמק יזרעאל וביישובי הסביבה. הפארק, המשתרע על שטח של 2,400 דונם,  מוגדר כאזור עדיפות לאומית א' ולכן נהנה מההטבות שבחוק לעידוד השקעות הון, מענק של 24% מההשקעות ברכוש קבוע או לחלופין פטור ממס לעשר שנים. כמו כן נהנה האזור מההטבות הגלומות במסלול התעסוקה. 

 


 

הירשם עכשיו לניוזלטרים של מזון+
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל

דואר אלקטרוני
שם פרטי
שם משפחה
   
   

 

  


+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page
+ שלח משוב
כניסה חופשית
למהדורה הדיגיטלית

יש להקליק על השער ולהמתין לטעינה
לצפייה באינטרנט, בסמארטפון ובטאבלט
לארכיון מזון+
 
תערוכות, כנסים וימי עיון
 


 
אתר השפים ICPA
(בחסות מזון+) 
 
התאחדות השפים והקונדיטורים המקצועיים בישראל - ICPA
www.icpa-israel.co.il

 

ספר דיגיטלי, מגזין דיגיטלי,
קטלוג דיגיטלי, חוברת דיגיטלית

דיגיטלר
המרת חוברות לתצורה דיגיטלית
http://www.digitaler.co.il
 הוספה למועדפים    |   חזור למעלה    |    הפוך לעמוד הבית    |    מפת האתר    | 


 © כל הזכויות באתר זה שמורות לחברת מירב-דסקלו הפקות בע"מ

לייבסיטי - בניית אתרים