מבזק  חדשות
 

 
Wine Israel


מחירים לנוחותך
קייטרינג

אינדקס חברות קייטרינג:
קראו ביקורות, וערכו
השוואת מחירים

www.cateringo.co.il

 
קטלוגים דיגיטליים

 

מיתוסים ועובדות בריאותיות על בירה לבנה
שרות מזון +
 
 
  בירה לבנה היא אחד המשקאות העתיקים בעולם.
נכון. בירה לבנה מיוצרת כבר למעלה מ - 6,000 שנה, עוד מימי התנ"ך והיא אחד המשקאות העתיקים בעולם. בירה לבנה היא משקה טבעי המיוצר מלתת שעורה, כישות, מים ומותסס בעזרת שמרים. הבירה מכילה פחמימות, אלכוהול, ויטמיני B ורכיבים צמחיים, שמקורם בחומרי הגלם הטבעיים.
בבירה לבנה יש יותר קלוריות מאשר ביין.
לא נכון.
בירה לבנה לא עתירה בקלוריות כמו שמקובל לחשוב. הערך הקלורי של 100 מ"ל בירה נמוך בהרבה מזה של משקאות אלכוהוליים אחרים. לדוגמא ב-100 מ"ל בירה לבנה ישנן 43 קלוריות לעומת יין אדום ויין לבן יבש בו ישנן 84 קלוריות. יתרה מכך, ב - 100 מ"ל של וודקה וויסקי יש ערך קלורי הגדול פי חמש מזה של הבירה.
שתייה של בירה לבנה משמינה.
לא נכון.
מחקר שהתפרסם לאחרונה עקב במשך 12.9 שנים אחרי 19,220 נשים אמריקאיות אשר התחילו את המחקר במשקל גוף תקין ולא סבלו ממחלות לב או סוכרת. לאורך שנות המחקר הסתבר כי אלו שהקפידו על צריכה מתונה של אלכוהול, בקבוק אחד או שניים של בירה לבנה ביום, הפחיתו ב- 61% את הסיכון להשמנה וב- 30% את הסיכון למשקל עודף לאורך זמן בהשוואה לנשים שלא שתו כלל.
אסור לשתות בירה לבנה אחרי פעילות גופנית כדי להחזיר נוזלים לגוף.
לא נכון.
שתייה של בירה מסייעת בהחזרת נוזלים לגוף ובספיגתם מיד לאחר ביצוע פעילות גופנית מאומצת. מחקר שנערך נערך באוניברסיטת גרנדה בספרד גילה כי סטודנטים שעשו פעילות ספורטיבית מאומצת בתנאי חום, החזירו לעצמם נוזלים באופן טוב ומהיר יותר באם צרכו מיד לאחר הפעילות מנה של בירה לבנה בהשוואה לקבוצה ששתתה מים.
אם עושים ספורט עדיף לא לשתות בירה.
לא נכון.
שילוב של בירה לבנה וספורט הוא טוב ללב. מחקרים אשר בחנו את הקשר בין שתייה מתונה של בירה בשילוב עם פעילות גופנית לבין הסיכוי ללקות במחלות לב קבעו כי שתייה מתונה וקבועה של בירה לבנה, בשילוב עם פעילות גופנית קבועה, מורידים את הסיכון למות ממחלות לב בכ- 50% לעומת הימנעות משתייה.
בירה מעלה את הסיכון ללקות בסוכרת.
לא נכון.
בירה לבנה מגינה מפני סוכרת. צריכה מתונה של בירה לבנה מגינה מפני סוכרת בהיותה מפחיתה את הרגישות לאינסולין. חוקרים קבעו כי לגברים צריכת אלכוהול יומית של 30 גרם, הינה בעלת ההשפעה המגנה ביותר מפני סוכרת.
בירה לבנה מחזקת את המערכת החיסונית.
נכון.
שתייה מתונה וקבועה של בירה לבנה מסייעת לחיזוק המערכת החיסונית, במיוחד בקרב נשים ומסייעת לגוף במלחמתו במחלות שונות ובמניעתן.
בירה לבנה מחלישה את העצם.
לא נכון
בירה מכילה צורן מינרל החיוני לחוזק העצם . ממחקרים עולה שצריכה מתונה של בירה מעלה את צפיפות העצם ומקטינה את הסיכון לסבול מאוסטיאופורוזיס.
בירה לבנה מעלה את הכולסטרול הטוב
נכון
מחקרים רבים גילו כי בקרב אנשים הצורכים באופן קבוע ומתון בירה רמת ה HDL (הכולסטרול הטוב) הייתה גבוהה יותר בהשוואה לאנשים שנמנעו משתייה או לאנשים שצרכו כמות רבה מאוד של אלכוהול. מחקר נוסף הראה כי צריכה מתונה של בירה העלתה באופן משמעותי כבר לאחר 10 ימים את רמת הכולסטרול הטוב, ה HDL, ב- 6.8% .
בירה לבנה שומרת על המוח.
נכון.
בירה לבנה מעניקה הגנה קוגניטיבית לטווח ארוך ומפחיתה את הסיכון ללקות בדמנציה (שיטיון) אצל אנשים מבוגרים. מחקר שנערך בבית הספר לרפואה באוניברסיטת וויק פורסט מצא שנחקרים שהחלו את המחקר ללא בעיית זיכרון או חשיבה ושתו 8 עד 14 יחידות אלכוהול בשבוע הפחיתו בממוצע 37% מהסיכון לפתח דמנציה, יחסית לנחקרים האחרים שאינם צורכים אלכוהול או בירה.
המיתוסים והעובדות מבוססים על מחקרים מדעיים שנערכו בשנים האחרונות. יודגש כי מכל המחקרים עולה כי שתייה מתונה וקבועה של בירה נחשבת בקרב גברים בכמות של עד שני בקבוקים (660 מ"ל) ביום ובקרב נשים עד בקבוק אחד ביום (330 מ"ל). כמו זו מורידה משמעותית את הסיכון למחלות ומסייעת במניעתן, אולם צריכה מוגברת מבטלת השפעה זו ואף מסוכנת. בכל מקרה כששותים לא נוהגים
 
 
 
 הירשם עכשיו לניוזלטרים של מזון+
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל
דואר אלקטרוני
שם פרטי
שם משפחה
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...
+ שלח משוב
כניסה חופשית
למהדורה הדיגיטלית

יש להקליק על השער ולהמתין לטעינה
לצפייה באינטרנט, בסמארטפון ובטאבלט
לארכיון מזון+
 
תערוכות, כנסים וימי עיון
 


 
אתר השפים ICPA
(בחסות מזון+) 
 
התאחדות השפים והקונדיטורים המקצועיים בישראל - ICPA
www.icpa-israel.co.il

 

ספר דיגיטלי, מגזין דיגיטלי,
קטלוג דיגיטלי, חוברת דיגיטלית

דיגיטלר
המרת חוברות לתצורה דיגיטלית
http://www.digitaler.co.il
 הוספה למועדפים    |   חזור למעלה    |    הפוך לעמוד הבית    |    מפת האתר    | 


 © כל הזכויות באתר זה שמורות לחברת מירב-דסקלו הפקות בע"מ

לייבסיטי - בניית אתרים