מבזק  חדשות
 

 
Wine Israel


מחירים לנוחותך
קייטרינג

אינדקס חברות קייטרינג:
קראו ביקורות, וערכו
השוואת מחירים

www.cateringo.co.il

 
קטלוגים דיגיטליים

 
רוויה בשוקי המשקאות הקלים דוחפת לחיפוש משקאות נישה
מיכל רוה

 
הרוויה הקיימת בשוקי המשקאות הקלים בצפון אמריקה ובאירופה תגרום בהכרח לדחיפת  היצרנים לחפש אחרי משקאות נישה. כך מעריכים בחברת יורומוניטור שערכה סקר שוק בתחום וקובעת כי הגידול האיטי במכירות בתחום אינו בגדר תופעה קצרת טווח שנוצרה רק בעקבות המשבר העולמי, אלא מציאות מתמשכת. 
על פי הנתונים, המשקאות הממותגים הוו בשנת 2008 כשני שלישים מתחום המשקאות הכולל ועורכי הסקר מעריכים,  כי יצרני משקאות אלה יראו ירידה נוספת בצריכה, בהנחה שהצרכנים עלולים  להפנות גב למים בבקבוקים. לפיכך , לדבריהם, בסביבה מסחרית זו, חיפוש אחר חדשנות ובידול הוא הכרחי. 
מנהל תחום משקאות קלים ביורומוניטור, ריצ'רד הפנר, אומר כי כיום שם המשחק בשווקי אירופה ובארה"ב הוא על נתח שוק וכי הסתמכות על שם המותג אינה מספקת . לדבריו, על מנת להשיג גידול, על החברות לחפש קטגוריות חדשות של מוצרים ולהיות ערות לטעמם  של הצרכנים יותר מאי פעם. עליהן לחשוב על קונספטים ורעיונות לנישות חדשות כגון קפה קר, משקאות סויה ומים בטעמים- נישות שהצליחו להשיג גידול נאה.
כדוגמא מוצלחת למהלך מסוג זה מביא הפנר את קטגוריית המים הפונקציונליים (מים מחוזקים במינרלים ומים לספורטאים) ולהערכתו "ככל שהאוכלוסייה באירופה וצפון אמריקה מזדקנת המים הפונקציונליים יהפכו לסיפור הצלחה גדול"
בתשובה לשאלה כיצד והיכן יכולות  החברות היצרניות לחפש חדשנות אומר הפנר כי אחת האפשרויות היא לחפש השראה ביבשות אחרות . כדוגמא לכך הוא מציין את ההשקעה של  החברות קוקה קולה ופפסי קולה בנישה של מי הקוקוס שהוא במקור משקה ברזילאי.
 

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page
+ שלח משוב
כניסה חופשית
למהדורה הדיגיטלית

יש להקליק על השער ולהמתין לטעינה
לצפייה באינטרנט, בסמארטפון ובטאבלט
לארכיון מזון+
 
תערוכות, כנסים וימי עיון
 


 
אתר השפים ICPA
(בחסות מזון+) 
 
התאחדות השפים והקונדיטורים המקצועיים בישראל - ICPA
www.icpa-israel.co.il

 

ספר דיגיטלי, מגזין דיגיטלי,
קטלוג דיגיטלי, חוברת דיגיטלית

דיגיטלר
המרת חוברות לתצורה דיגיטלית
http://www.digitaler.co.il
 הוספה למועדפים    |   חזור למעלה    |    הפוך לעמוד הבית    |    מפת האתר    | 


 © כל הזכויות באתר זה שמורות לחברת מירב-דסקלו הפקות בע"מ

לייבסיטי - בניית אתרים