מבזק  חדשות
 

 
Wine Israel


מחירים לנוחותך
קייטרינג

אינדקס חברות קייטרינג:
קראו ביקורות, וערכו
השוואת מחירים

www.cateringo.co.il

 
קטלוגים דיגיטליים

 
יתרונות תזונתיים לחלב עיזים

 

שנים רבות התרגלנו לכך שהחלב שאנו שותים הוא חלב פרה. אך לא כך היה תמיד. בימי קדם החלב הפופולארי היה בעיקר חלב עיזים. בשנים האחרונות אנו עדים לכך שקרנו של חלב העיזים עולה יותר ויותר וכיום ניתן למצוא רשימה נאה של מוצרים על בסיס חלב עיזים. עולה יותר ויותר קרנו של חלב העיזים. יותר ויותר אנשים צורכים חלב ומוצרי חלב עיזים. סך צריכת מוצרי העיזים רשמו עלייה  של כ-40% ב-3 השנים האחרונות ורק בשנה האחרונה צמח השוק ב-20%. חלב העיזים לשתייה לבדו רשם עלייה של כ- 60% בשנה האחרונה. 

דורון סימונוב, מנהל השיווק של "מחלבות השומרון" אומר כי לחלב העיזים טעם מיוחד ומעודן, ולכן הוא יכול להתאים למגוון  של משקאות לבני המשפחה למשקאות החמים כמו  קפה או בשוקו  וכן כתוספת לקורנפלקס לילדים. במחלבה מייצרים מחלב העיזים מגוון של מוצרים כגון יוגורטים, גבינות שמנת ומספר מוצרים נוספים  נמצאים כרגע בשלבי תכנון סופיים. " יש דרישה מצד הקהל למוצרים על בסיס עיזים", אומר סימונוב. "אנחנו רואים שיש עלייה הדרגתית במכירות של מוצרים על בסיס חלב עיזים ולא רק שלנו אלא גם של המתחרים. אנחנו, מבחינתנו, מחפשים כל הזמן איך לחדש ולהציע מגוון רחב יותר לקהל על מנת להדביק את הביקוש".
דנה שטיירמן, נטורופתית מוסמכת ומנחה סדנאות תזונה בריאה מקמפוס ברושים מסבירה כי על פי מחקרים שנעשו כבר בשנות ה-80, מתוך אוכלוסיית האנשים עם רגישות לחלב פרה כ-40% מעכלים טוב יותר את מוצרי חלב עיזים. חלב עיזים זורם מהר יותר דרך הקיבה והמעי ומייצר הרבה פחות גושים מאשר חלב פרה, לכן עיכול החלבונים בו יעיל יותר. 

לעומת חלב פרה, בחלב עיזים יש פי 3 יותר חומצות שומן טובות מסך כל השומן. לחומצות שומן אלה- שגם קיבלו את שמם מהמילה "עז" בלטינית, כמו חומצה קפרילית, למשל- יש תפקידים חשובים מאד במערכת העיכול: מניעת זיהומים בקטריאליים ופטרייתיים, מניעת התפתחות פתוגנים במעיים, הפקת אנרגיה מהשומן במעי. בנוסף, חלב עיזים מכיל יותר סידן ויותר אשלגן מחלב פרה. לכן, חלב ויוגורט העיזים מומלצים יותר ממוצרי חלב פרה בטרשת עורקים או ברמות גבוהות של כולסטרול וגם באנשים עם נטייה לסרטן מעי הגס. במחקרים נמצא שחלב ויוגורט עיזים יעילים בטיפול ומניעת  PMS. בגלל חומצות השומן המיוחדות שנמצאו כתורמות הרבה לבריאות, חלב ויוגורט עיזים יכולים לסייע בטיפול ומניעת סינדרום מטבולי עם השמנה ונטייה לסוכרת ובמחלות דלקתיות כמו דלקת מפרקים, למשל. השימוש בחלב ויוגורט עיזים בילדים קטנים הוכח כיעיל במניעת כאבי בטן עם גזים ושלשולים, במניעת הצטננויות תכופות עם נזלת, במניעת אקזמות ודלקות אוזניים.       
יחד עם זאת, במצבים הבריאותיים שצוינו, כדאי להתייעץ עם רופא המשפחה לפני שינויים בהרגלי התזונה

שמירה על המערכת החיסונית
 
אחת העובדות הידועות ברפואה העממית לגבי חלב עיזים, היא יכולתו המפתיעה לרפא פצעים בפה (אפטות) הנוצרים כתוצאה מווירוס , במיוחד בקרב תינוקות וילדים.
במחקרים נוספים נמצא כי בחלב העיזים קיימים גם רכיבים ייחודיים נוספים, התורמים לחיזוק מערכת החיסונית, הודות ליכולתם לנטרל את ההשפעה המזיקה של חיידקים ווירוסים שונים ובכך להגן מפני דלקות וזיהומים.
חלב עיזים לא רק מכיל גורמי חיסון הפועלים גם בגופינו , הוא גם מעודד את הייצור של גורמי החיסון שגוף האדם מייצר באופן עצמי בזמן דלקת או מחלה חיידקית  .
אין הדבר מפתיע שלחלב יכולת חיסונית שכן חלב נועד גם להעביר מבעה"ח גורמי חיסון לצאצאים שלו. המעניין הוא כי גורם החיסון שנמצא בחלב עיזים מועיל גם לבני אדם במניעת זיהומים ודלקות ובטיפול בהם יתכן כי עיזים חיות בטבע בצורה חופשית נאלצו לפתח את מערכת החיסון שלהן כדי להתמודד עם הסביבה.
עובדה מעניינת נוספת על חלב העיזים הוא שהוא דומה בהרכבו לחלב אם! בימים קדומים עיזים שימשו כמינקת לתינוקות, תחליף לאם. לא ידוע אם זה בגלל שעיזים גדלו מבויתות במשק הבית, או בגלל שהחלב שלהם התאים לתינוקות. בגלל הרכבו ותכונותיו של חלב העיזים  מעבר הדרגתי דרך צריכת חלב עיזים ובהמשך לחלב בקר – יכול להיות מעבר נוח וקל יותר

  


+ הוסף תגובה חדשה
תגובות: (צפה ב-  תגובות בעמוד זה)
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page
+ שלח משוב
כניסה חופשית
למהדורה הדיגיטלית

יש להקליק על השער ולהמתין לטעינה
לצפייה באינטרנט, בסמארטפון ובטאבלט
לארכיון מזון+
 
תערוכות, כנסים וימי עיון
 


 
אתר השפים ICPA
(בחסות מזון+) 
 
התאחדות השפים והקונדיטורים המקצועיים בישראל - ICPA
www.icpa-israel.co.il

 

ספר דיגיטלי, מגזין דיגיטלי,
קטלוג דיגיטלי, חוברת דיגיטלית

דיגיטלר
המרת חוברות לתצורה דיגיטלית
http://www.digitaler.co.il
 הוספה למועדפים    |   חזור למעלה    |    הפוך לעמוד הבית    |    מפת האתר    | 


 © כל הזכויות באתר זה שמורות לחברת מירב-דסקלו הפקות בע"מ

לייבסיטי - בניית אתרים