מבזק  חדשות
 

 
Wine Israel


מחירים לנוחותך
קייטרינג

אינדקס חברות קייטרינג:
קראו ביקורות, וערכו
השוואת מחירים

www.cateringo.co.il

 
קטלוגים דיגיטליים

 

שליש מילדי אירופה לוקים בהשמנת יתר
מיכל רווה
 
 

מחקר נוסף העוסק בתופעת ההשמנה בעולם המערבי שפורסם לאחרונה קובע כי למעלה משליש מהילדים באירופה לוקים בהשמנת יתר. המחקר שנערך ע"י חברת דטהמוניטור מייחס את הבעיה לשגשוג  הכלכלי  הגובר בעולם לצד פינוק מופרז של הילדים.
למרות שהמחקר מזהה את אירופה ואמריקה כיבשות המבטאות את הרמה הגבוהה ביותר של השמנת ילדים,  הוא קובע כי גם אזורי עולם אחרים מראים התרחבות מטרידה של התופעה . "גם באזורים כמו דרום מזרח אסיה, המזרח התיכון ומדינות מזרח אירופה הנתונים מצביעים על גידול בתופעה משנה לשנה."
המחקר כיסה את דפוסי הצריכה של ילדים בני 5-13 ושל הוריהם והתמקד במדינות הבאות: צרפת , גרמניה, איטליה הולנד רוסיה ספרד שוודיה אנגליה ארה"ב קנדה , ברזיל אוסטרליה יפן, צפון קוריאה סין ,הודו, ערב הסעודית איחוד האמירויות ודרום אפריקה .
על פי המחקר, הנגישות והמגוון של מזון ומשקאות לילדים לא היו מעולם כה גבוהים ובהרבה אזורים בעולם קיימת השקה מתמשכת של מוצרים חדשים אשר מתדלקים את תופעת ההשמנה"
היצרנים מנסים אמנם לשפר את בריאות הילדים ע"י פיתוח מוצרים עם תכולה גדולה יותר של פירות, אך לפי המחקר, הגורם המטריד העיקרי הוא המשך הצריכה המוגברת של משקאות קלים וחטיפים, למרות המאמצים להגביל את צריכתם.  מאפים ודגני בוקר, פופולאריים מאוד בין הילדים באירופה ובמזרח התיכון.
בתוך כך, גופים וארגונים שונים בעולם עושים מאמצים בכוונים שונים כדי להקטין ואף לנסות למגר את התופעה.  הארגון הבינלאומי לחקר תופעת ההשמנה ממליץ על פעולה משולבת ומתואמת בין הגורמים השונים הן במשפחה והן מחוצה לה על מנת להלחם בתופעה.
הארגון אומר כי יש לעשות זאת ע"י קביעת אסטרטגיה של מניעה אשר דורשת מאמץ משותף בו ישתתפו אנשי הקהילה הרפואית, מוסדות הבריאות, המורים, ההורים , יצרני המזון, הקמעונאים, הפרסומאים, הפוליטיקאים  התקשרות ואחרים .
 
 
 הירשם עכשיו לניוזלטרים של מזון+
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל
דואר אלקטרוני
שם פרטי
שם משפחה

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page
+ שלח משוב
כניסה חופשית
למהדורה הדיגיטלית

יש להקליק על השער ולהמתין לטעינה
לצפייה באינטרנט, בסמארטפון ובטאבלט
לארכיון מזון+
 
תערוכות, כנסים וימי עיון
 


 
אתר השפים ICPA
(בחסות מזון+) 
 
התאחדות השפים והקונדיטורים המקצועיים בישראל - ICPA
www.icpa-israel.co.il

 

ספר דיגיטלי, מגזין דיגיטלי,
קטלוג דיגיטלי, חוברת דיגיטלית

דיגיטלר
המרת חוברות לתצורה דיגיטלית
http://www.digitaler.co.il
 הוספה למועדפים    |   חזור למעלה    |    הפוך לעמוד הבית    |    מפת האתר    | 


 © כל הזכויות באתר זה שמורות לחברת מירב-דסקלו הפקות בע"מ

לייבסיטי - בניית אתרים