מבזק  חדשות
 

 
Wine Israel


מחירים לנוחותך
קייטרינג

אינדקס חברות קייטרינג:
קראו ביקורות, וערכו
השוואת מחירים

www.cateringo.co.il

 
קטלוגים דיגיטליים

 
זכיות מפתיעות בתחרות המארזים הגמישים


 


בארגון המארזים הגמישים (Flexible Packaging Association) הכתירו לאחרונה את הזוכים בתחרות היוקרתית השנתית שעורך הארגון. מדובר בגוף בינלאומי גדול שמאגד בתוכו את מרבית יצרני המארזים הבולטים בעולם. האיגוד שפעיל מאז שנת 1950 חגג לאחרונה 60 שנים להיווסדו, כאשר במהלך העשור החולף נרשם גידול דרמטי בהיקף המארזים הגמישים המיוצרים ברחבי העולם, וזאת בזכות היתרונות הרבים של המארזים הללו. במהלך השנים האחרונות הוכנסו שיפורים רבים ביריעות הפלסטיות אשר מהן מיוצרת האריזה הגמישה למוצרי מזון. היתרונות הללו באים לידי ביטוי במשקל מועט, אפשרויות חימום, נוכחות בולטת על המדף, תג מחיר אטרקטיבי ועוד. הטכנולוגיה המודרנית מאפשרת לייצר כיום יריעות רב שכבתיות, הן בתהליך של אקסטרוזיה והן בתהליך הדבקה הידוע בתור למינציה, באופן בו כל יריעה נותנת תכונה נוספת החיונית למוצר הנארז בה. לדוגמה, יריעה אחת מבטיחה את שמירת הטמפרטורה של מוצר המזון, יריעה שניה שומרת על טריותו, דרך חסימה של חמצן העלול לפגוע בו, בעוד אשר יריעה שלישית שהיא החיצונית, היא מתאימה במיוחד להדפסה של הפרסום המופיע על גבי האריזה. כך, אנו מוצאים לדוגמה כי יריעה המבטיחה חסימת גזים (barrier) מלווה מזון מצונן רב, בעוד אשר יריעה המספקת הגנה מפני חדירת גוף זר (Temper Evidence) היא מקובלת מתחת למכסה הקשיח של קופסת הקפה הנמס, או של בקבוק הקטשופ.  כתוצאה מגידול במידת ההתאמה של האריזה הגמישה למזון הנארז בתוכה, גדלה החשיבות המיוחסת לאותה אריזה בענף המזון. ניתן לראות זאת הן בביקוש הגובר למארזים אלו בענף המזון, והן במספר היצרנים המציעים מגוון של אריזות גמישות.  בשנים האחרונות מושם דגש רב יותר על פיתוח של מארזים גמישים הידידותיים יותר לסביבה. המארזים הגמישים שהיו בעייתיים במישור זה זוכים לפיתוחים הכוללים חומרי גלם חדשניים הידידותיים יותר לסביבה. הכוונה היא לאפשרות למחזר את האריזה, לאפשר את התכלותה והפחתת טביעת האצבע הפחמנית שלה.
בימים אלה באים לידי ביטוי הפתוחים החדשניים ביותר בפלח השוק של המארזים הגמישים. בתחרות הבינלאומית היוקרתית נוטלים מידי שנה מאות מארזים חדשניים, כשמתוכם זוכים בפרסים המארזים הבולטים ביותר. במסגרת כתבה זו נסקור את המארזים שזכו באות הצטיינות ובאות הזהב בתחרות. בגיליון הבא נסקור את המארזים שזכו באות הכסף בתחרות חשובה זו.

ההתמקצעות בענף אריזות הגמישות באה היטב לידי ביטוי בתחרות השנתית של ארגון המארזים הגמישים (FPA). הזוכה השנה באות הבכיר של הארגון,  Highest Achievement Award, הוא המארז הכפול של המירנדה והבשר. מדובר במארז כפול המאפשר ללקוח המעוניין בבשר עוף לתבל אותו במירנדה הצמודה לו, וזאת בהתאם לכמות המבוקשת על ידו (Marinade-on-Demand). ההפרדה במארז מקנה נוחות רבה, מאפשרת להגדיל בצורה משמעותית את אורך חיי המדף, וגם מאפשרת ללקוח העסוק לקבל 'עסקת חבילה' משתלמת ונוחה, תוך הקפדה על היגיינה במהלך התיבול וצורך מינימלי בפעולות ניקיון נלוות בתום השימוש . המארז החדשני פותח ע"י חברת Sealed Air Corp, באמצעות חטיבת Cryovac Food Packaging. בכדי לערבב את המירנדה בבשר, כל שהצרכן הסופי צריך לעשות הוא לחתוך את 'כיס' המרינדה במארז הכפול. וזהו. מכאן והלאה ניתן להגיש את העוף המתובל בקלות, בצורה סניטרית ובתהליך מבוקר ששומר על איכות הבשר / העוף המוגש. 


בפרס הזהב בתחרות המארזים הגמישים זכה מארז פלטת הגבינה (Emmi Cheese Plate) של חברת 
Amcor Contour Perforation. גם במקרה זה המארז הגמיש מאפשר חלוקה לתאים נפרדים, כאשר הפעם בכל תא יש מארז פלטת גבינה נפרד. החברה שידועה בפיתוח של טכנולוגיית יצירת הנקבוביות (contour perforation technology)מאפשרת במקרה זה ללקוח לפתוח בכל פעם תא בודד של גבינה, או לחלופין לפתוח את כל 4 הפלטת בו זמנית. היתרון הוא בשמירה מירבית על אורך חיים, טריות והיגיינה, ע"י צריכת כמות הגבינה המדוייקת שנחוצה לו לארוחה הקרובה. כמובן ששאר פלטות הגבינה נותרות חתומות בתאיהן הסגור, ומאוחסנות במקרר לצריכה במועד מאוחר יותר.  הפתיחה של כל ארבעת התאים בו זמנית, במידה ונדרשת כמות גדולה של גבינה,  מקלה על הלקוח בתהליך פתיחת המארז, וזאת כשהוא לא נדרש לפתוח כל תא ותא בנפרד. המארז עשוי מ- thermoformable Nylon/PE laminated אטום ומחופה ב- Tyvek.

 זוכה נוסף בפרס הזהב היוקרתי של ה- FPA הוא מארז הפופקורן של חברת Exopack.
מדובר במארז המכונה ' PFOA-Free Microwave Popcorn Bag' , כשהוא מארז עמיד וידידותי לסביבה.
המארז שנמכר כבר ע"י חברת American Pop Corn מותאם לשימשו במיקרוגל, כשהוא כולל חומר שדוחה שמנוניות שפוגעת במארז. הפטנט מבית Solexis Solvay מונע תופעה המכונה צבירה-טבעית
(bio-accumulation) בעת חימום השקית הספוגה בשמן במהלך הכנת הפופ-קורן, וכך היא מקלה על מיחזור השקית בתום השימוש.
מארז הפופקורן של חברת Exopack זכה באות הזהב הודות לחדשנותו הטכנולוגית, כשהוא כולל גם זיפר עליון העמיד בכוחות האדירים שנוצרים בעת שהפופקורן הלוהט נמצא בהכנה, כאשר הסגר החוזר מאפשר שמירה של פופקורן שלא נצרך מיידית, לצריכה מאוחרת יותר. כמו כן מיושמת טכנולוגית קריעה לינארית
(The linear tear technology) המאפשרת ללקוח פתיחה קלה ומהירה של השקית , כאשר קריעת השקית היא, כאמור, לינארית. המטרה היא שהשקית תישמר, תכולתה לא תישפך, והיא אף תשמש ככלי אחסון זמני לפופקורן שנותר.

 

 

כיסוי גמיש למגוון של יישומים

חברת Berry Plastics Corporation זכתה אף היא באות הזהב בתחרות של ארגון ה- FPA. מדובר במארז גמיש המכונה ' Stratos™ Hand Wrap' שהוא למעשה פילם מתארך שניתן להיעזר בו ליישומים שונים. לפילם הארוך יש קצוות מקופלים, כשהללו מפקטינים את הסיכון שהשקית תיקרע באותן קצוות בעייתיים. במקביל לכך הקצוות המקופלים מגבירים את חוסנה של השקית ואת עמידותה הכוללת כנגד קריעה. היתרונות הנוספים של השקית טמונים בידידותה לסביבה של חומר הגלם, ביחד עם גמישות וחוזק (בו זמנית) המאפשרים נשיאת מוצרי מזון כבדים, מבלי שהשקית תיקרע.


 

מארז גמיש הניתן לסגירה חוזרת

אות זהב נוסף הוענק בתחרות לחברת Ampac Flexibles , וזאת בזכות המארז הגמיש שפותח בחטיבה ואשר מכונה ' Recloseable Retort Pouch'.  ייחודה של השקית טמון באפשרות לבצע סגירה חוזרת מלאה ואטומה, כך שהחומר הצמיג לא יישפך ממנה. השקית האטומה משמשת כיום את חברת Tamaya Gourmet
עבור רוטב פירות ציליאני (Chilean Carica fruit) . השקית עמידה בחום רב, כשהזיפר עמיד אף הוא בלחצים ואינו נפתח או נקרע בטמפרטורה הגבוהה.  גם בשקית זו מיושמת טכנולוגיית הקריעה הלינארית (The linear tear technology) המאפשרת לצרכן לפתוח את השקית בקלות ובנוחות, מבלי שהשקית תיקרע במקומות לא רצויים. בדרך זו ניתן להבטיח שהתכולה לא תישפך וישמר הניקיון במהלך ההכנה. עד כה השתמשה החברה במארזים העשויים מזכוכית, אלא שהם אינם ניתנים לחימום ביחד עם המארז, והלקוח נדרש לביצוע פעולות נוספות לפני השימוש ולאחריו.

 
פסטה וגבינה במארז גמיש

60 שניות. זהו פרק הזמן שנדרש ללקוח ליצור את התערובת של גבינה בפסטה, וזאת בתהליך מהיר, קל, נוח והיגייני. מדובר במארז גמיש המכונה ' Time-Wise Bowl Pouch' שזכה אף הוא באות הזהב בתחרות של
ארגון המארזים הגמישים העולמי. היתרונות של המארז הזה טמונים בחומר הגלם הקל, באפשרות לחמם את המארז לטמפרטורה גבוהה מבלי שיהיו תוצאות לוואי שאינן רצויות, אורך חיים ממושך, פעולות ידניות פשוטות ונקיות של הצרכן, וזאת גם כשהמוצר חם. לצורך כך הותקנו במארז ידיות אחיזה שאינן מתחממות (Heat-free handles) המאפשרות אחיזה נוחה ובטוחה לאחר החימום במיקרוגל וכן יושמו נקודות ניקוב זעירות בלייזר לאורך קו האמצע של המארז, כך שניתן לפתוח את התכולה ולשפוך אותה לתוך קערת אכילה יציבה.


 

מארז גמיש למזון עבור בעלי חיים

גם בעלי החיים זוכים ליהנות ממארזים גמישים המקלים על בעליהם. חברת
 ' BEMIS Flexible Packaging ' זכתה באות הזהב של ה- FPA בזכות המארז המכונה ' WellPet Package' . המארז הגמישוהקל  מאפשר במקרה זה אחיזה נוחה לנשיאה לבית. יחד עם זאת, את מירב תשומת הלב מיקד הפעם דווקא העיצוב הגרפי המרהיב שבו משולבת טכנולוגיית KromaSilk. העיצוב הגרפי שהעניק לאריזה את אות הזהב מעניק לאריזה מראה של בד סטין רך ומלטף , כשעיצוב הייחודי מקנה תחושה של תלת-ממדיות להדפס.     גם חברת ' Sonoco Flexible Packaging' זכתה באות הזהב בזכות העיצוב הייחודי של מארז השוקולד החדש של החברה. 
המארז שנושא את השם (הארוך) Werther’s Original Caramel Chocolate Stabilo Bag זכה לציון לשבח של חבר השופטים בזכות העיצוב הגרפי המרהיב, וכן בזכות תכנון המארז הגמיש הכולל בסיס מרובע שטוח המאפשר למקסם את נוכחותו של המארז על המדף. המארז התלת-שכבתי מעניק לשוקולד הגנה מירבית (בכל תהליך שרשרת ההפצה, החל מהייצור והשינוע מהמפעל ועד להגעתו לבית הלקוח). כמו כן ריבוי שכבות ההגנה תורם להארכת משך חיי המדף של המוצר.


 


+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page
+ שלח משוב
כניסה חופשית
למהדורה הדיגיטלית

יש להקליק על השער ולהמתין לטעינה
לצפייה באינטרנט, בסמארטפון ובטאבלט
לארכיון מזון+
 
תערוכות, כנסים וימי עיון
 


 
אתר השפים ICPA
(בחסות מזון+) 
 
התאחדות השפים והקונדיטורים המקצועיים בישראל - ICPA
www.icpa-israel.co.il

 

ספר דיגיטלי, מגזין דיגיטלי,
קטלוג דיגיטלי, חוברת דיגיטלית

דיגיטלר
המרת חוברות לתצורה דיגיטלית
http://www.digitaler.co.il
 הוספה למועדפים    |   חזור למעלה    |    הפוך לעמוד הבית    |    מפת האתר    | 


 © כל הזכויות באתר זה שמורות לחברת מירב-דסקלו הפקות בע"מ

לייבסיטי - בניית אתרים