מבזק  חדשות
 

 
Wine Israel


מחירים לנוחותך
קייטרינג

אינדקס חברות קייטרינג:
קראו ביקורות, וערכו
השוואת מחירים

www.cateringo.co.il

 
קטלוגים דיגיטליים

 
מעל אלפיים משתתפים בכנס השנתי למדעי הבקר


 

מעל אלפיים יצרני חלב , ראשי תעשייני החלב, מנהלי המחלבות הגדולות (תנובה טרה ושטראוס) חוקרים מהארץ ומחו"ל, ואנשי משרד החקלאות , משתתפים בכנס השנתי למדעי הבקר , ביזמת שה"מ, התאחדות מגדלי  הבקר ומועצת החלב. שר החקלאות שלום שמחון שפתח את הכנס התייחס בדבריו לחוק החלב שיועלה להצבעה בוועדת הכלכלה של הכנסת ב- 17 במאי, לראשונה מאז הקמת המדינה, בו יוצע חוק להסדרת ענף החלב לחקיקה לטובת יצרני החלב והצרכנים . השר שמחון אמר כי חשוב להשלים את תהליך החקיקה בחוק החלב שהינו מאוזן ומשרת הן את טובת הרפתנים באמצעות הבטחת רווחיותם והן את טובת הצרכנים ובנוסף יבטיח תנאים הולמים לפעילות המחלבות. 

שייקה דרורי, מנכ"ל מועצת החלב אמר, כי חוק החלב נועד להסדיר את ענף החלב, אחד הענפים המרכזיים והחשובים בחקלאות שמטרתו לפתח, לייעל ולבסס את משק החלב בישראל תוך  הבטחת איכות ובטיחות, ייצור חלב ושיווקו וכן להבטיח אספקה סדירה של חלב ומוצריו במחירים נאותים לצרכן. 

יעקב בכר, מנכ"ל התאחדות מגדלי הבקר בישראל אמר, "לאחר שענף החלב התקיים שנים רבות על הסכמות ולא בחקיקה ולואר השינויים בענף החלב הבינלאומי וכן בישראל, במעבר הענף לידיים פרטיות (תנובה מחזיקה לדוגמה  69% משוק החלב בישראל, בבעלות חברה פרטית) ולכן לא ניתן להמשיך ולבסס ענף רב חשיבות זה בישראל על הסכמות, וכמו בכל מדינה מתוקנת יש לעגן הסכמות אלו בחקיקה, במטרה להמשיך את יציבות הענף, להגן על יצרני החלב הישראלים כמו גם על המחיר לצרכנים "עבור הרפתנים, יצרני החלב יבטיח חוק החלב, כי יהיה רוכש לתוצרתם, מניעת מצב בו אין פיקוח על כמות החלב המיוצרת לשווקים או גלי ייבוא שיסכנו את המערכות של ייצור החלב בישראל, בשל החלטות פוליטיות או אחרות. בנוסף יגן החוק על שוק החלב כולו ללא העדפה של מחלבה זו או אחרת. כמו כן יובטח קיומו של חלב מתוצרת הארץ ופרנסה לתושבי המדינה ולא לתמיכה של רפתנים וענף החלב בארצות אחרות, עקב הגברת הייבוא, שבדרך כלל מגיע משיקולים כלכליים של בעלי הון ועלול לגרום לקריסת המערכת בישראל. לצרכנים תובטח אספקה רציפה ובטוחה של חלב ומוצריו ויובטח מחיר הוגן לאורך שנים ללא פערי תיווך לאורך שרשרת שיווק החלב, וכמובן אבטחה לכשרותו של החלב המיוצר בישראל בפיקוח מתמיד".אמר בכר

בכנס הוצגו נושאים מקצועיים רבים על ידי חוקרים ואנשי תעשיית החלב בישראל ביניהם- הרצה אייל מליס מנכ"ל תשלובת תנובה על טרנדים בעולם המזון, ציון בלס מנכ"ל תנובה על שוק מוצרי החלב בישראל, ד"ר ישראל פלמנבאום סקר את ענף החלב לקראת העשור הבא בעולם, יואל זרון מנכ"ל שיאון הרצה על התעברות פרות ד"ר סטיבן רוזן  הרצה על פרות חלב, ד"ר חוזה סנטוס מארה"ב הרצה על הריון ופוריות בפרות חלב ועוד כמו כן דנו בנושא ההתחממות הגלובלית והשפעה על הרפתות, וכן- נושאי איכות הסביבה ברפתות ועוד בנוסף התקיימה תערוכה מקצועית של רובוטי חליבה ומיכשור ממוחשב בתחום הרפת כולל תכנת ניהול העדר נ.ע.ה של התאחדות מגדלי הבקר. כאמור הכנס יסתיים מחר יום חמישי 6.05.2010

בשנת 2009 יוצרו בארץ 1,217 מיליוני ליטרים של חלב בקר. בישראל סך הכל 969 רפתות ומעל 3000 רפתנים, כאשר 167 רפתות שייכות למגזר השיתופי המייצר 58% מהחלב, 787 הן רפתות משפחתיות המייצרות 41% מהחלב ו-15 רפתות הן של בתי ספר חקלאיים המייצרים 1% מכלל ייצור החלב בארץ.
 


+ הוסף תגובה חדשה
תגובות: (צפה ב-  תגובות בעמוד זה)
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page
+ שלח משוב
כניסה חופשית
למהדורה הדיגיטלית

יש להקליק על השער ולהמתין לטעינה
לצפייה באינטרנט, בסמארטפון ובטאבלט
לארכיון מזון+
 
תערוכות, כנסים וימי עיון
 


 
אתר השפים ICPA
(בחסות מזון+) 
 
התאחדות השפים והקונדיטורים המקצועיים בישראל - ICPA
www.icpa-israel.co.il

 

ספר דיגיטלי, מגזין דיגיטלי,
קטלוג דיגיטלי, חוברת דיגיטלית

דיגיטלר
המרת חוברות לתצורה דיגיטלית
http://www.digitaler.co.il
 הוספה למועדפים    |   חזור למעלה    |    הפוך לעמוד הבית    |    מפת האתר    | 


 © כל הזכויות באתר זה שמורות לחברת מירב-דסקלו הפקות בע"מ

לייבסיטי - בניית אתרים