מבזק  חדשות
 

 
Wine Israel


מחירים לנוחותך
קייטרינג

אינדקס חברות קייטרינג:
קראו ביקורות, וערכו
השוואת מחירים

www.cateringo.co.il

 
קטלוגים דיגיטליים

 

על המדף

 
שלב המִידוף (התקנת המדפים) בפתיחת מקום חדש הינו שלב חשוב וקריטי שכל אחד מאתנו צריך לעבור. אל לנו לקחת את זה באופן מובן מאליו, שכן יש לשים לב לפרטים רבים ומשמעותיים. מזון+ מביא סקירה מיוחדת על כמה מהחברות בענף: 'בוכוולטר';  'אופק סוכנויות'; 'ארז ריהוט תעשייתי'; ה'ארגז'; ' לוי רענן פתרונות אחסון ותצוגה בע"מ; 'י.א. שוורץ'; 'קינגסטון טכנולוגיות'; 'מדפי אטלס'; 'יוליוס'; ו'ארד'


שירן שמחי

בכל עסק חדש נדרשים המון סידורים, תכנון והשקעה, התנהלות יעילה, התאבזרות בכל הנחוץ לתחזוקת העסק. לכן, כמדומני שמיותר להזכיר את הצורך במידוף, שלב מובן מאליו. אך גם אז, למי לפנות? על מה להקפיד? האם ביכולתו של האדם הפרטי לדעת מהם הקריטריונים המשמעותיים והקריטיים בבחירת המדפים? האם ישנם הבדלים בין המדפים השונים אותם מציעות החברות השונות?
בכדי לחדד את הידע, ולהרחיב אופקים, הנה הצצה לענף זה, המונה קומץ בעלי מקצוע בלבד. חברות המדפים המקצועניות, יש לומר, מספקות שירותיהן לבתי מלון, רשתות מזון, חדרי קירור, מטבחים ואפילו בתים פרטיים.
"המדפים שלנו הם לכל מי שיש לו משהו שצריך להיות מונח על משהו", מסביר עוזי פלג, אשר משנת 2000 נמצא בתחום. הוא היה בעבר מנכ"ל חברת ה'ארגז' וכיום הינו סמנכ"ל חברת 'בוכוולטר'.
"זה יכול להיות מחסנים קטנים לבית, מחשבים, תעשיינים, חנויות. אנחנו ספקי ציוד מובילים בחנויות הרשתות 'הום סנטר', 'טויס אר אס' ועוד. וגם בתחום המזון, אנו ספקים של מרכולים, רשתות מזון, 'חצי חינם', 'מגה', 'הריבוע הכחול', 'רמי לוי', 'יוחננוף, וכו'. מעבר לכך, אנו אף מספקים לבתים פרטיים - יש לנו מדפים גם במידות קטנות."
לעומת זאת, 'יוליוס' הקיימת כבר מ-1991, משווקת לכל בתי המלון, בתי חולים, מסעדות ואף עוסקת בייצוא לארה"ב, יוון , בלגרד וכו'. 
מתן אפק, בעל 'אופק סוכנויות', הקיימת 12 שנים זה מכבר, משווק למגוון לקוחות גם כן. מחסנים טכניים, ביתיים וסיטונאיות למיניהם. בתחום המזון ישנן חברות קייטרינג שמעבירות את המדפים מאירוע לאירוע בשל ההרכבה והפירוק המאוד קלים ופשוטים של מדפיו, בתי מלון, מסעדות, חדרי קירור וכיוצא באלו.
אם כן, על מה יש להקפיד? לפי מה נבחר? מראה? איכות?

אמינות , ייעוץ ופתרונות

"הייתי ממליץ לקנות מחברה אמינה ובעלת וותק של הרבה שנים כדי שזו תיתן מענה. אל ללקוחות לחשוב שרכישת המדפים היא רכישה חד פעמית. זה רומן מאוד ארוך, שכן גם אחרי הרכישה הזו ישנן הרבה רכישות המשך" - מסביר אלון, מנהל 'ארז ריהוט תעשייתי', "חשוב שהלקוח ישגיח שהמדפים שיקנה יעמדו בתקנים שמתאימים לסוג המדפים הספציפי שברצונו לרכוש, לדרוש ולקבל ייעוץ מקצועי מהספק עצמו ולא ללכת לחברת תכנון שתוציא מכרז לזול ביותר. לכן כמובן גם חשוב שהספק יהיה אמין וטוב."
"רוב הלקוחות לא כ"כ מבינים במדפים וזה בסדר גמור, כך זה צריך להיות." מוסיף יהודה קושניר, מנהל השיווק בחברת ה'ארגז'. קושניר הגיע לחברה לפני כשלוש שנים אולם זו קיימת כבר מ-1932. בתחילתה ייצרה החברה ארגזים לתפוזים ולפני כ-30 שנה החלה לייצר מדפים. "הלקוח לא אמור להבין בכל. לכן עליו לפנות לגורם אמין, עם שם טוב, בו יוכל  להפקיד את גורלו . לעשות סקר. לדעת שהוא מתעסק עם חברה טובה. כמו כן, חשוב שלחברה תהיה גם את היכולת לתכנן עבור הצרכן את רצונו לפרטי פרטים. הרי אצלנו הלקוח קונה פתרון לאחסון, ולא מדפים או מסגרות."
רענן לוי, בעל חברת ' לוי רענן פתרונות אחסון ותצוגה בע"מ', נמצא בתחום כבר 20 שנה. הוא עבד כמנהל חברת 'בוכוולטר' והקים את חברתו לפני כ-6 שנים. החברה נותנת מלוא השירות, החל מייעוץ, תכנון, הובלה, הרכבה ואף ביצוע עבודות בינוי ושיפוץ. מעבר לכך, ישנה הדאגה למקצועיות ואמינות, "אנו מקפידים על שירות אישי וביקור סוכן בכל קריאה, עמידה בלוחות זמנים שנקבעו, כלומר,  ללוות את הלקוח לכל אורך תהליך המידוף. כמו כן, מומלץ ללקוח לקנות מחברה שעומדת מאחורי המוצר, כלומר באישור תקנים מהמחמירים ביותר בארץ ובעולם."
"אנחנו לרוב מחזיקים במלאי ציוד המספיק לחנות של 6 אלף מטר קומפלט. אם למשל בעלים של מקום מסוים קנה מדפים וירצה עוד חצי שנה להוסיף לחנות 50 אחוז מגודלה, הוא לא ייתקל במצב שכבר לא מביאים את אותו המוצר. זהו מוצר שנמצא בארץ בערך 25 שנה."
אם יידרשו שינויים במדפים, מספר רענן, אף על פי שזה תוצרת חוץ, ניתן לבצע שינויים. ישנו צוות מאוד דינמי. אמנם המוצרים הם סטנדרטים, אבל במידות שונות. "אנחנו מחזיקים את כל המידות במלאי על מנת לתת פתרונות לכל בעיה. ברשותנו מגוון ציוד, כמידוף קל, בינוני וכבד, מערכות גלילים, ארונות נעים וכו',  ובשיתוף עם חברות בארץ ובחו"ל באפשרותנו אף לתכנן ולייצר ללקוח מערכות המותאמות ספציפית לצרכיו."
ואולי הקפדה על תקנים ודקויות?
"קודם כל, חשוב שהמדפים יעמדו בכל התקנים של משרד הבריאות", מסביר שמוליק, שותף בחברת 'י.א. שוורץ', הקיימת מ-1976. בתחילתה עסקה החברה בדלתות ווילונות בתחום המזון ובשלב מסוים הבינה שהדבר יכול להתאים מאוד לרבים מלקוחותיה, ולכן החלה לפני כשנה לשווק גם מדפים. "מעבר לזה, הכי חשוב שיהיה קל לנקות אותם, שיהיו נוחים לתפעול ושתהיה אפשרות לנצל את המקום. הרי הבעיה העיקרית של כולם זה חוסר במקום, אם המדפים לא מנצלים את המקום שיש לך בצורה אופטימאלית, אתה בבעיה".

 

מדפים וכל השאר

מרבית החברות העוסקות במידוף לא מסכמות את פועלן רק בשיווק המדפים והרכבתם. כמעט כולן צעדו צעד נוסף לקראת הלקוח ומשתדלות לספק את מכלול הציוד הנחוץ לצורך תפקוד מלא ומספק. רענן לוי, 'לוי רענן פתרונות אחסון ותצוגה בע"מ', משתדל להעניק שירות משלים ללקוח. לכן חברתו הוסיפה לסל השירותים גם דלתות הזזה אוטומטיות, מצלמות במעגל סגור, עגלות משא ושירות, ארונות שירות וכיוצא באלו. "אנחנו נותנים את כל הפתרונות האידיאליים שצריך. משמע, עגלות, מדפים, שולחנות קופה, כל האקססוריז המתלווה למידוף."
גם עוזי פלג דואג לכל: "אנחנו מספקים גם שולחנות קופה, כל השילוט שמופיע באזור הטרמינלים, עגלות, מנעולים שמורכבים על העגלות וכיוצא באלו".
המקרה של 'מדפי אטלס' מעט שונה, החברה מבוססת על חברה נוספת, 'נקית', אשר שניים מבעלי הראשונה הם גם בעליה של האחרונה. 'נקית' למעשה נותנת שירותי מסגרות. למשל, בונה מתקני ירקות, מתקני אוכל, לולים, עגלות, במות תצוגה, מתקני עגלות, וכשאדם מגיע מאחת החברות הוא יודע להציג גם את זה וגם את זה. זה הולך ביחד.
גבי דותן, שותף בחברת 'ארד', גם הוא משתדל לתת כל מה שצריך מסביב. הוא בתחום למעלה מ-30 שנה. חברתו מייבאת מדפים מ-cefla, החברה הגדולה ביותר בתחום באירופה והשנייה בגודלה באירופה. "אנחנו מוכרים את הציוד שלהם 12 שנים בארץ", מספר גבי דותן, "ומספקים מערכת מקיפה שכוללת גם שולחני קופה ועגלות. מעבר לכך, כרגע השאיפה הינה לפתח כל מיני תחומים מסביב, למשל, מדפים מיוחדים בחדרי קירור למזון".
"אם נסתכל בעין בלתי מזוינת על המדפים נראה פחות או יותר אותו דבר", סובר אהרון שלום, מבעלי 'מדפי אטלס', אשר עוסק בניהול פרויקטים.
אם כן, מהו הדבר המעניין, ה-"unique" שמייחד כל חברה בדרך שלה?

איכות ומאפיינים

"המדפים שלנו עמידים ממינוס 40 מעלות ועד פלוס 60 מעלות מבחינת טמפורה", מספר שמוליק, 'י.א. שוורץ', "הם מאסיביים מאוד ועשויים כולם רק מפלסטיק. אין שום שילוב של מתכת במדפים והיתרון בכך הינו ששום סוג של קורוזיה לא יכול להתפשט עליהם. גם לנירוסטה בעצם אין חלודה, אבל אם מישהו ייגע בה עם ברזל, אזי בנקודה הספציפית הזו כן יכולה להיות חלודה. אצלנו זה לא יקרה, שכן זה פלסטיק. מעבר לכך, מדפינו יכולים לשאת בכל קומה עד כ-200 קילו. אם נדבר על מדף רגיל של 5 קומות זה בעצם טונה למטר." שמוליק מרחיב, כי יתרון נוסף שלהם הוא היכולת לספק כל רוחב ועומק, "מ-10 ס"מ עד מטר עומק."
"החברה מתמחה בפתרונות אחסון לתעשייה וחנויות, בנושא מדפים. יש לנו מדפים החל מכאלה שמתאימים למשטחים (לעומסים כבדים) וכלה במדפים לעומסים קלים, עד 300 קילו למדף", מספר ליאור צימרמן, בעל 'קינגסטון טכנולוגיות', הקיימת משנת 2001. "אנחנו גם משווקים ביד שנייה, מתמחים בזה, מוכרים ביד שנייה מדפים, אבל כאלה המותאמים לצרכי הלקוח. לא הרבה חברות מתעסקות בזה. ואצלנו ישנם מדפים אטרקטיביים מאוד מבחינת המחיר ובאיכות מעולה. תחום נוסף ומאד חשוב בו אנו ממתמחים הינו השיווק לסופרים."
אצל גבי דותן, 'ארד', הייחוד מעט שונה: "המדפים מאופיינים בחזית צרה, וחירור מאוד צפוף בעמודים-כתוצאה מכך בחלק גדול מהמקרים אפשר להרוויח עוד שטח גדול לאחסון. כלומר, ניצול יותר טוב של השטח. המדפים חזקים מאוד ואיכות הגימור והצבע שלהם חזקים גם הם. יתר על כן, למרות שהמוצר מיובא ולא מיוצר בארץ, בכל רגע נתון אפשר לספק סחורה, אנו מחזיקים הכול במלאי. הם מגיעים באיכות הכי גבוהה שיש היום בארץ. מאוד חזקים, ועיצובם מעודן. הם מאפשרים הצגה טובה יותר של הסחורה שבחנות, וגם אחרי שנים הם עדיין ייראו חדשים."
מנכ"ל חברת 'יוליוס' טוען מצדו: "מדפינו הם באיכות מאוד גבוהה, הם היחידים תוצרת הארץ שמוכרים ע"י משרד הבריאות, יש להם אישור מנהל המזון האמריקאי NSF, אישור של מכון התקנים הגרמני. אלה מדפים ברמה בינלאומית. למעשה אין לנו מתחרים בנושא  הזה בייצור בארץ, יש יבואנים שכל פעם מתחלפים, אך אין עוד חברות בארץ שמייצגות מדפים מהסוג הזה. אנחנו היחידים. מי שקונה אצלנו, חוזר שוב."
המיוחד במדפי אטלס הוא שהם מייצגים את HMY, אחת החברות המובילות בעולם. "אנחנו מייבאים ממנה סחורה, דרך מפעלה שיושב בטורקיה.
למרות שבמדפים המיוצרים אצלם כבר יש עומקים וגבהים שונים, הם מאוד פתוחים לדברים לאו דווקא סטנדרטיים. כך שאם ישנו לקוח רציני שמבקש משהו מאוד ספציפי הם מוכנים למלא רצונו, וכבר יצאו מקרים שהם לא סטנדרט הייצור של תורכיה ובכל זאת הם ייצרו תכניות ספציפיות לבקשת הלקוח באופן מיוחד, רק בשביל ישראל.

תוצרת הארץ

"קודם כל, מדפינו הם מוצר כחול לבן, וחשוב לפרגן למוצרים תוצרת הארץ", טוען אלון, מנהל 'ארז ריהוט תעשייתי', "כמו כן, ביכולתנו לתפור את החליפה בדיוק לפי המידות שהלקוח צריך, ולענות לכל צרכיו. למשל, אם לקוח בנה ובמהלך הבנייה ביצע מספר שינויים במחסן, ביכולתנו לבצע שינויים גם במוצר בהתאם לחליפה ובהתאם למצב החדש שנוצר בשטח, שכן הכל עצמאי אצלנו. זהו יתרון שאין ליבואנים, הרי אלה לא רשאים לבצע שינויים במערכות שמגיעות מחו"ל, משום שכל שינוי קל שבקלים מצריך לוגיסטיקה מאוד רצינית".
גם חברת ה'ארגז' מוכרת סחורה תוצרת כחול לבן: "אנחנו לא יבואנים, אלא יצרנים, ואין הרבה כאלה. אנחנו יודעים להתאים את המוצר בדיוק מירבי לרצונות הלקוח", מסביר יהודה קושניר, מנהל השיווק,  "והכי חשוב, אנחנו שמים דגש בראש ובראשונה על נושא איכות. כל חומר גלם שאנחנו קונים הוא ע"פ דרישות, תעודות, ואנחנו בודקים את זה, על פי פרמטרים רבים. אפשר להתפשר בקניית חומרי גלם, אולם אלה דברים שאנחנו לא מתפשרים בהם.
האינטראקציה שלנו עם הלקוח מאוד חזקה ואזי הלקוח יכול באמת לשים את כל הפנטזיות אצלנו ואנחנו נוכל לתת לו פתרון, ובמובן מסוים להגשים את הפנטזיות

 

 

 

 

 

הירשם עכשיו לניוזלטרים של מזון+
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל

דואר אלקטרוני
שם פרטי
שם משפחה
   
   

 

  

 
 

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page
+ שלח משוב
כניסה חופשית
למהדורה הדיגיטלית

יש להקליק על השער ולהמתין לטעינה
לצפייה באינטרנט, בסמארטפון ובטאבלט
לארכיון מזון+
 
תערוכות, כנסים וימי עיון
 


 
אתר השפים ICPA
(בחסות מזון+) 
 
התאחדות השפים והקונדיטורים המקצועיים בישראל - ICPA
www.icpa-israel.co.il

 

ספר דיגיטלי, מגזין דיגיטלי,
קטלוג דיגיטלי, חוברת דיגיטלית

דיגיטלר
המרת חוברות לתצורה דיגיטלית
http://www.digitaler.co.il
 הוספה למועדפים    |   חזור למעלה    |    הפוך לעמוד הבית    |    מפת האתר    | 


 © כל הזכויות באתר זה שמורות לחברת מירב-דסקלו הפקות בע"מ

לייבסיטי - בניית אתרים