מבזק  חדשות
 

 
Wine Israel


מחירים לנוחותך
קייטרינג

אינדקס חברות קייטרינג:
קראו ביקורות, וערכו
השוואת מחירים

www.cateringo.co.il

 
קטלוגים דיגיטליים

 
אושרו מספר סעיפים מחוק החלב החדש

 
משרד החקלאות, מועצת החלב, התאחדות מגדלי הבקר בישראל ומרבית המחלבות הגדולות בישראל התאחדו לאחרונה לקידום חוק החלב שמטרתו היא לפתח, לייעל ולבסס את משק החלב בישראל, תוך הבטחת איכות ובטיחות ייצור החלב ושיווקו וכן להבטיח אספקה סדירה של חלב ומוצריו במחירים נאותים לצרכן.
במהלך הדיון הראשון בוועדת הכלכלה של הכנסת, הציג שר החקלאות שלום שמחון את הסיבות לעגן בחקיקה את הענף החקלאי רב החשיבות, ענף החלב, אשר היקף היצור השנתי שלו הוא מהמובילים בישראל וזאת עקב מאפייניו הייחודיים של תחום החלב, אחד מהענפים החקלאיים היחידים שנותרו מתוכננים על כלל היבטיהם כדוגמת יצור על פי מכסות ופיקוח מחירים ומאידך נעדר כמעט לחלוטין בסיס חוקי מסודר לפעילותו. וועדת הכלכלה רק על הסעיף הראשון בחוק המוצע, העוסק במטרות החוק, כשהמשך הדיון והצבעה על שאר הסעיפים, כולל הסתייגותו של ח"כ הרב מוזס מסיעת יהדות התורה, לפתיחת ענף החלב לייבוא, יתקיימו, כאמור, בוועדת הכלכלה בדיונה הבא בנושא. לאחר שענף החלב התקיים שנים רבות על הסכמות ולא בחקיקה, התחוללו בשנים האחרונות שינויים בענף החלב הבינלאומי וכן בישראל, במעבר הענף לידיים פרטיות (בתנובה 69% משוק החלב בישראל, הבעלות כיום של חברה פרטית) ולכן לא ניתן להמשיך ולבסס ענף רב חשיבות זה בישראל על הסכמות, וכמו בכל מדינה מתוקנת יש לעגן הסכמות אלו בחקיקה, במטרה להמשיך את יציבות הענף, להגן על יצרני החלב הישראלים כמו גם על המחיר לצרכנים.
בישיבתה השנייה  אושרו 5 סעיפים בחוק כאשר ישנה הסכמה כללית של כל המעורבים לגבי פיקוח על מוצרי חלב ואבקת חלב בכדי לא להרוס את ענף החלב בארץ  ופרנסה ליצרני החלב הישראלים.
עבור הרפתנים, יצרני החלב- יבטיח חוק החלב, כי יהיה רוכש לתוצרתם, מניעת מצב בו אין פיקוח על כמות החלב המיוצרת לשווקים או גלי ייבוא שיסכנו את המערכות של ייצור החלב בישראל, בשל החלטות פוליטיות או אחרות.
בנוסף יגן החוק על שוק החלב כולו ללא העדפה של מחלבה זו או אחרת.
כמו כן יובטח קיומו של חלב מתוצרת הארץ ופרנסה לתושבי המדינה ולא לתמיכה של רפתנים וענף חלב בארצות אחרות, עקב הגברת הייבוא, שבדרך כלל מגיע משיקולים כלכליים של בעלי הון ועלול לגרום לקריסת המערכת בישראל. לצרכנים תובטח אספקה רציפה ובטוחה של חלב ומוצריו, ויובטח מחיר הוגן לאורך שנים ללא פערי תיווך לאורך שרשרת שיווק החלב, וכמובן אבטחה לכשרותו של החלב המיוצר בישראל בפיקוח מתמיד.
בשנת 2009 יוצרו בארץ 1,217 מיליוני ליטרים של חלב בקר.
בישראל סך הכל 969 רפתות ומעל 3000 רפתנים, כאשר 167 רפתות שייכות למגזר השיתופי המייצר 58% מהחלב, 787 הן רפתות משפחתיות המייצרות 41% מהחלב ו-15 רפתות הן של בתי ספר חקלאיים המייצרים 1% מכלל ייצור החלב בארץ.

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page
+ שלח משוב
כניסה חופשית
למהדורה הדיגיטלית

יש להקליק על השער ולהמתין לטעינה
לצפייה באינטרנט, בסמארטפון ובטאבלט
לארכיון מזון+
 
תערוכות, כנסים וימי עיון
 


 
אתר השפים ICPA
(בחסות מזון+) 
 
התאחדות השפים והקונדיטורים המקצועיים בישראל - ICPA
www.icpa-israel.co.il

 

ספר דיגיטלי, מגזין דיגיטלי,
קטלוג דיגיטלי, חוברת דיגיטלית

דיגיטלר
המרת חוברות לתצורה דיגיטלית
http://www.digitaler.co.il
 הוספה למועדפים    |   חזור למעלה    |    הפוך לעמוד הבית    |    מפת האתר    | 


 © כל הזכויות באתר זה שמורות לחברת מירב-דסקלו הפקות בע"מ

לייבסיטי - בניית אתרים