מבזק  חדשות
 

 
Wine Israel


מחירים לנוחותך
קייטרינג

אינדקס חברות קייטרינג:
קראו ביקורות, וערכו
השוואת מחירים

www.cateringo.co.il

 
קטלוגים דיגיטליים

 
דף הבית >> מזון+ אריזה >> אריזות ומארזים חדשים

אריזות ומארזים חדשים

 
 

חדש: בקבוק פלסטיק ירוק המתכלה ביעילות

חברת  Wells Plasticנענתה לאתגר מצד חברת PGBC  (Planet Green Bottle Corporation) שמשרדיה ממוקמים בוונקובר, קנדה.
לייצור של בקבוקי פלסטיק ירוקים אשר מתכלים בקלות וביעילות, בעזרת התוסף הכימי המכונה .Reverte 
מדובר בבקבוקים המכונים  ,biodegradable plastic bottlesכאשר בקבוקי הפלסטיק הללו הם בקבוקי  PETרגילים, אלא שבמהלך הייצור מתווסף אליהם התוסף
המיוחד המאפשר לאחר מכן פירוק של החומר באדמה. הפירוק נעשה בשילוב של חמצן  , (oxybiodegradable)חום וקרני  UVשמגיעים לבקבוק ה-  PETותורמים
לפירוקו בקרקע. בחברת  PGBCמדווים כי הם כבר קיבלו צבר הזמנות לבקבוקים מתכלים אלו, שתכונותיו המיוחדות הן אפשרות התכלות בקלות באדמה, בתעלות, בנחלים ובאוקיינוסים. סמנכ"ל הטכנולוגיה של  , Wellsאנדרו ברלי, מציין כי התוסף אינו משפיע על הבהירות, תכונותיו הפיזיות או התוכן של בקבוקים מתכלים אלו.
לכך יש משמעות רבה באשר לשימוש בתוסף החדש למגוון של מארזי  PETבכלל, ובפלח השוק של המשקאות בפרט.
בנוסף לכך, גם המיחזור הקונבנציונלי אינו מושפע מקיומו של התוסף החדש,  . Reverte additiveהמשמעות היא שבקבוק העשוי מ PET-המשולב בתוסף יכול
להיות ממוחזר ביחד עם בקבוקי הפלסטיק הרגילים, ואין צורך בהפרדה בינהם ו/או בתהליך שונה של מיחזור.


מכסה אבק לפחיות

משך חייהן של פחיות המשקה הוא ארוך במיוחד. חלק ניכר מהן נצרכות שבועות ואף חודשים רבים לאחר שהמשקה נחתם בפחית. הבעיה מתחילה עם רמת ההיגיינה של הפחית. האחרונה חשופה במשך כל אותו פרק זמן ממושך לאבק, לכלוך, שאריות מזון, חיידקים וכו'. במילים אחרות: הלגימה מאותה פחית משקה עשויה להיות חווייה שאינה מרנינה במיוחד, ולעיתים אף מסוכנת לבריאותו של הצרכן. בנקודה זו באה לידי ביטוי גם מאפייני הצריכה השכיחים של אותן פחיות. חלק ניכר מהן נרכשות בקיוסקים ומרכולים, וזאת מבלי שהלקוח יכול לנקות כראוי את הפחית בטרם ילגום את המשקה.
בחברת Maui Brewing  החליטו לשנות מצב זה מיסודו. בחברה החליטו שראש הפחית ואזור לשונית הסגר יהיו מכוסים בסגר נוסף, וזאת על מנת למנוע חדירת
אבק ולכלוך לראש הפחית. מדובר בחידוש מרענן, תרתי משמע, שכבר זוכה לדברי החברה להצלחה מסחררת. בחברה טוענים שהמגן הזה אינו בגדר אופציה, אלא בגדר הכרח שיהפוך להיות הסטנדרט המקובל בענף. חלק ניכר מהלקוחות בוחרים לשתות את המשקה ישירות מהפחית, ומגן האבק מבטיח סטריליות ורמת ניקיון מיטביים. המשמעות היא שיפור מהותי בבטיחות ובחווית הצריכה של הלקוח. הפיתוח של הפחיות החדשות נעשה ביחד עם חברת PakTech , כשהוא מיועד לפחיות הבירה של החברה. מגן האבק החדש ייושם בפחיות המשווקות בהוואי, קליפורניה ויפן.  
אם בפחיות של החברה עסקינן, הרי שהחברה הציגה מנשא חדש המיועד למארז של 4 ו- 6 פחיות. המנשאים של המארזים הללו (המכונים QuadPak  ו-  6Pak , בהתאמה) עשויים מפוליאתילן דחוס קל משקל. הקמעונאים יכולים להזמין את הפחיות עם או ללא מגן האבק החדש. הכוונה היא שלקוחות פוטנציאליים לא ירתעו ממראה הפחית המיוחד, ויוכלו לבחור בין פחית קונבנציונלית, לבין פחית הכוללת את המגן העילי. 

 


קודאק רוכשת את פעילותה של NuPro ומרחיבה פעילותה בשוק האריזה

חברת קודאק העולמית ממשיכה להדק אחיזתה בשוק האריזה, ומודיעה על רכישת חברת NuPro טכנולוגיות, בעבור סכום לא ידוע- כך דווח ב-packagingnews.co.uk.
קודאק מסרה כי צעד זה משלים את פעילותה בתחום המוצרים המודפסים, טכנולוגיות צילום ושאר תחומי פעילותה בתעשיית האריזה. כחלק ממהלך זה, יצטרף מייסד ונשיא חברת NuPro דיוויד ברדפורד לצוות ההנהלה של חטיבת מוצרי האריזה של קודאק. חברת NuPro האמריקאית, שבסיסה במדינת צפון קרוליינה, פעילה בתעשיית האריזה וההדפסה מזה 12 שנים. החברה זכתה בשנת 2006 באות שניתן מטעם המשרד לשמירת איכות הסביבה האמריקאי בתחרות ה- ' Green Chemistry Challenge Award 2006', וזאת הודות לפיתוח ייחודי של חומרים מסיסים הידידותיים לסביבה.

 

חדש: אריזות מזון של Biopec עשויות קני סוכר

חברת Biopec,חברה העוסקת בפיתוח וייצור מארזים לענף המזון, מקדמת בימים אלה את השימוש באריזת הפלסטיק מיועדת מזון החדשה שלה, המבוססת על קני סוכר. חברת Biopec (שבסיסה ב- Worcestershire , בריטניה) מקדמת את המארזים החדשים שמיועדים בעיקר לשימוש בעסקי הקייטרינג והאירועים (ככלי הגשה חד פעמיים), וכן בענף המסעדות והרשתות הקמעונאיות. מדובר במארזים ידידותיים לסביבה ואשר מהווים 'אלטרנטיבה אתית' (כלשון אנשי החברה) למארזים הקונבנציונליים.
בחברה מדגישים שמדובר במארזים המבוססים על סיבים העשויים מקני סוכר. למרות חומר הגלם 'הבעייתי',  Biopec פיתחה מספר פתרונות המאפשרים לארוז מגוון רחב של מוצרי מזון. מדובר הן באריזה והן באמצעי להגשת מוצרי מזון, כמו קופסאות להמבורגרים, נתחי דגים, לצ'יפס ועוד.  הללו מבוססים, כאמור, על קני סוכר במיובאים ממדינות דרום מזרח אסיה, ואשר משמשות כחומר הגלם העיקרי בייצור המארז. יש לציין שגם המארז נקרא ' Bio-Cane' (קנה סוכר טבעי). החברה מייצרת מגוון של צורות ומידות, וזאת  בהתאמה למוצר המזון ולצורת ההגשה. המארזיםם הינם כלים חד פעמיים, שניתן להשתמש בהם במיקרוגל או במקפיא. על המארזים הללו ניתן להטביע טקסט ולוגו של החברה.
בתום השימוש המארזים הטבעיים אינם גורמים לנזק סביבתי, והם עומדים בדרישות התקינה האירופאית לכלים חד פעמיים - European compostability standard EN13432.

 

בקבוקים חדשים למילוי תה חם

יצרנית המשקאות  'AriZona Beverage'אמצה לאחרונה טכנולוגיה חדשה למילוי בקבוקי משקה. החברה שמתמחה במשקאות המוכנסים חמים לבקבוקים (בעיקר סוגי תה למיניהם) משתמשת כעת בבקבוקי  PETחסרי פאנלים המיוצרים בטכנולוגיה הנקראת  .'Vertical Compensation Technology'הדרישה היא לבקבוקים שיהיו מסוגלים לאחסן את המשקה החם, לשמור אל איכות טעמו, ובו בזמן להבטיח תהליך קירור נאות למשקה - מבלי ליצור לחצים ועיוותים. התוצאה בפועל היא אותו המבנה הייחודי, חסר הפאנלים, המבטיח את גמישות הבקבוק בשינוי הטמפרטורה. למרות הדרישות הללו, הבקבוק הוא בעל צורה נאה וידידותית ללקוח. בעת התכנון ההנדסי הושם דגש על הפחתת חומר הגלם המשמש לייצור הבקבוק, ובמקביל גם להפחתת משקלו. יחד עם זאת, נשיא חברת אריזונה,  ,John Balboniהדגיש כי חוסנו של הבקבוק לא נפגע, כך שהוא משמש בצורה היעילה ביותר להגנת המשקה ולנוחות ובטיחות הלקוח. בלבוני ציין כי בקבוקי התה הקר מיועדים לצריכה אישית מהירה של הלקוח, הן בנקודת המכירה או בשימוש מאוחר יותר.
יצרנית הבקבוקים, חברת  ,Constarמיצרת את בקבוקי ה-  PETהללו עבור שבעה סוגי משקאות של אריזונה, ובהם תה ירוק, תה מתוק, תה לימון, לימונה ותה קר,
מיץ מלון, מיץ מנגו, ופונץ' פירות.

 


מארזים לשימוש חוזר

המגמה הירוקה חודרת בהתמדה לענף האריזה. מגמה זו נתמכת במספר דרכים. הראשונה היא המעבר לשימוש בחומרי גלם ידידותיים לסביבה, שמתכלים עם הטמנתם בקרקע. המגמה השניה קשורה להפחתת חומר הגלם המשמש לייצור האריזה. אפיון אחר של השמירה על איכות הסביבה קשור למעבר למארזים שבהם ניתן לעשות שימוש חוזר.
מגמה זו המכונה  'Reusable packaging'נתמכת ע"י הרצון של הלקוחות לאריזה עמידה, וברט למארזים שבהם ניתן לעשות שימוש חוזר או שימוש כמארז חלופי. הלקוח רואה לנגד עיניו את התרומה של המארז החסון לצרכיו השונים, וכך האריזה ממקסמת את יעילותה. 
ניתן ליישם את השימוש החוזר במארז בעיקר במכירה של מוצרים טריים, כולל מוצרי דגים, עופות, בשר, חלב ומשקאות. הכוונה היא להרחבת השימוש בפאלטים ומנשאים רב-פעמיים שניתנים לשימוש חוזר, בעיקר לאריזת משלוח. כמובן שהשילוב של מארזים רב פעמיים עם תכנון המאפשר מיחזור שלהם, הוא היעד האופטימלי מבחינת השמירה על איכות הסביבה. בשנת20054 הוקם ארגון  ה- 'The Reusable Packaging Association'. ארגון זה עוסק בניתוח מחזור החיים שמארז, כשהשאיפההיא למקסם את מחזור החיים ולנסות ליצור מארזים ידידותיים לסביבה. מממצאי הארגון עולה שמארזי פלסטיק המיועדים לשימוש חוזר (קונטיינרים ופאלטים) נחשבים כידידותיים לסביבה, וזאת מכיוון שהם צורכים כ- 39% פחות אנרגיה. כוללת. השימוש החוזר בהם הוא זה שמסייע לנתונים הטובים הללו. 
פרט לחיסכון באנרגיה, הם מפחיתים את השייר המוצק לסביבה בכמות של 95% (!), וכן , בחישוב כולל, הם תורמים להפחתה בשיעור של 29% בגזי החממה הנפלטים לסביבה. בפועל, השימוש החוזר גורם למחזור חיים ארוך וכמעט סגור, כשהמשמעות היא נצילות מעולה של חומר הגלם המשמש את אריזת המשלוח, עם מינימום פגיעה סביבתית. בנוסף לכך, המארז הפלסטי מאפשק לגונן בצורה טובה מאוד על מוצרי המזון, וכך להפחית למינימום את הפחת של המוצרים הקשור לשרשרת התובלה הלוגיסטית. מכיוון שכיום אמצעי התובלה מתוכננים על סמך המידות של הפאלטים הסטנדרטיים, הרי שבשימוש בהם מושג גם ניצול מלא ויעיל של כלי התובלה.
בנקודה זו חשוב לציין שגם תוכנית ניקוד המארזים שמיסדה קימעונאית הענק וול-מארט  (packaging scorecard)תומכת בתכנון מארזים שמתוכננים לשימוש חוזר. זה משתלב גם עם הקטגוריה של התיעול הנפחי, שבו תכנון נכון של המארז מאפשר להכיל יותר מזון המוכנס לאריזה. במקביל לכך, תכנון שכזה מאפשר להוביל בו זמנית כמות גדולה יותר של מארזים וכך להפיק את המקסימום מאמצעי התובלה. פרט להפחתת זיהום האוויר, החברה נהנית גם מעלויות תובלה נמוכות יותר לכל מארז, וזאת בזכות הנפח והמשקל הנמוכים. 

 


 

 

 

  
  
 
 

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page
+ שלח משוב
כניסה חופשית
למהדורה הדיגיטלית

יש להקליק על השער ולהמתין לטעינה
לצפייה באינטרנט, בסמארטפון ובטאבלט
לארכיון מזון+
 
תערוכות, כנסים וימי עיון
 


 
אתר השפים ICPA
(בחסות מזון+) 
 
התאחדות השפים והקונדיטורים המקצועיים בישראל - ICPA
www.icpa-israel.co.il

 

ספר דיגיטלי, מגזין דיגיטלי,
קטלוג דיגיטלי, חוברת דיגיטלית

דיגיטלר
המרת חוברות לתצורה דיגיטלית
http://www.digitaler.co.il
 הוספה למועדפים    |   חזור למעלה    |    הפוך לעמוד הבית    |    מפת האתר    | 


 © כל הזכויות באתר זה שמורות לחברת מירב-דסקלו הפקות בע"מ

לייבסיטי - בניית אתרים