מבזק  חדשות
 

 
Wine Israel


מחירים לנוחותך
קייטרינג

אינדקס חברות קייטרינג:
קראו ביקורות, וערכו
השוואת מחירים

www.cateringo.co.il

 
קטלוגים דיגיטליים

 
דף הבית >> מזון+ מסעדות >> כרבע מהמסעדות ובתי הקפה בסכנת סגירה מיידית

כרבע מהמסעדות ובתי הקפה בסכנת סגירה מיידית

האטה הכלכלית הגלובלית מכה קשה גם במשק הישראלי בכלל, ובענף המסעדות בפרט. בסקירה חדשה של כלכלני דן אנד ברדסטריט עולה כי 28% מהמסעדות ובתי-הקפה בישראל נמצאים בסכנת סגירה מיידית. הסיבה לכך היא שלקוחות רבים רואים במסעדה אמצעי מותרות עליו ניתן לוותר בימים של האטה, ירידה בעבודה ופגיעה בביטחון הכלכלי. הערכה היא שגם מצב-הרוח וההפסדים הגדולים בשוק ההון משפיעים על הבליינים הישראלים.  
כלכלני דן אנד ברדסטריט  טוענים כי מספר המסעדות שנמצא בסכנת סגירה מיידית עלה ב- 22%
בהשוואה לנתונים שהיו בתחילת השנה. במקביל לכך, בחברה מעריכים כי פדיון ענף המסעדות בארץ ירד השנה לפחות בשיעור של 20 עד 30 אחוז, בהשוואה לנתוני 2007. ירידה בשיעור דומה בפדיון המסעדות צפויה גם בשנת 2009. המשמעות היא ירידה גדולה בפדיון הכולל של המסעדות, וסגירה של רבות מהן. 
המסעדות שצפויות לספוג את הפגיעה הקשה ביותר הן מסעדות היוקרה והמסעדות המרוכזות באזורי תעשיית ההיי-טק, שם יש גל פיטורים וצמצומים רחב היקף. במקביל לכך, הצפי הוא שרשתות בענף המסעדות יעצרו בתקופה זו את פתיחתם של סניפים חדשים, ואף יסגרו סניפים בפריפריה.

החמרה בסיכום העסקי

מנתונים שפרסמה חברת  BDI עולה כי במהלך החודש החולף נרשמה החמרה נוספת במדד הסיכון העסקי של המשק הישראלי. דירוג הסיכון העסקי עמד על 6.11, לעומת 6.02 באוקטובר. בנובמבר אשתקד עמד מדד הסיכון על 5.81. למקום הראשון בדירוג הענפים החלשים והמסוכנים, הגיע החודש ענף המסעדות ובתי הקפה. אחריו בדירוג המסוכנים נמצא ענף התיירות ובתי המלון. הענף החזק והבטוח ביותר במשק בחודש החולף היה תעשיית המתכת.
עוד עולה מהנתונים כי בחודש נובמבר נרשמה הרעה במוסר התשלומים במשק: מספר ימי הפיגור בתשלומים עלה ל-12,  לעומת 9 ימי פיגור בלבד באוקטובר. מספר ימי האשראי הניתנים בהסכמה על ידי הספקים עלה בחודש שחלף ביום אחד לעומת החודש הקודם, ועמד על 89 ימים.  יש לציין כי ענף המסעדות ובתי הקפה שומר על מוסר תשלומים גבוה, וממוצע ימי הפיגור בו עמד בנובמבר על חמישה בלבד.

 

 

  
  
 
 

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page
+ שלח משוב
כניסה חופשית
למהדורה הדיגיטלית

יש להקליק על השער ולהמתין לטעינה
לצפייה באינטרנט, בסמארטפון ובטאבלט
לארכיון מזון+
 
תערוכות, כנסים וימי עיון
 


 
אתר השפים ICPA
(בחסות מזון+) 
 
התאחדות השפים והקונדיטורים המקצועיים בישראל - ICPA
www.icpa-israel.co.il

 

ספר דיגיטלי, מגזין דיגיטלי,
קטלוג דיגיטלי, חוברת דיגיטלית

דיגיטלר
המרת חוברות לתצורה דיגיטלית
http://www.digitaler.co.il
 הוספה למועדפים    |   חזור למעלה    |    הפוך לעמוד הבית    |    מפת האתר    | 


 © כל הזכויות באתר זה שמורות לחברת מירב-דסקלו הפקות בע"מ

לייבסיטי - בניית אתרים