מבזק  חדשות
 

 
Wine Israel


מחירים לנוחותך
קייטרינג

אינדקס חברות קייטרינג:
קראו ביקורות, וערכו
השוואת מחירים

www.cateringo.co.il

 
קטלוגים דיגיטליים

 
תזונה למעבר בטוח

תזונה נכונה עשויה לסייע לחצות את גיל המעבר בשלום. מי שעדיין מעוניינת בעדנה גם בגיל זה, מוזמנת לקרוא את ההמלצות הבאות
מאת שרה בר אשר, תזונאית טבעית 

חייו של זוג נשוי מתחלקים לשניים. בתחילה לו חם ולה קר. אח"כ לה, ברוב המקרים, חם ולו באופן יחסי אליה, קר ואפילו קר מאוד. לזמן הזה שבו מתחלפות היוצרות קוראים 'גיל המעבר'. בשלב זה של החיים, כשכל לילה אצל האישה, הופך לחלום בלהות שטוף זיעה. זהו גם השלב שבו הגבר, שנאלץ לישון עם מזגן שמאיים לקפוא, מתחיל לסבול מגלי קור.
כאן המקום להבהיר:
'לפי הספר', גיל המעבר מפציע אל חיינו בין גיל 45- 55. בפועל הטווח הוא יותר רחב, כך שהוא מתפרס גם חמש שנים קדימה וחמש שנים אחורה.
ישנם סימפטומים הנראים כאילו הם סימפטומים של גיל המעבר, אך הם לא! שימי לב! אל תמהרי לשים על כל בעיה גופנית או נפשית, את הכותרת של גיל המעבר. כדי שחלילה לא תפספסי משהו אחר.

גיל המעבר אינו מילה נרדפת לגלי חום והזעות לילה. למרות שגלי חום והזעות לילה קורות ברוב המקרים, בגיל המעבר. כשאני שואלת נשים איך עבר גיל המעבר? התשובה לעיתים היא - עבר ללא בעיות. זוהי בדרך כלל טעות! כיוון שלגיל המעבר ישנם סימפטומים רבים. כגון: בעיות קרדיו וסקולריות (לב וכלי דם): דופק מואץ, הפרעות בקצב הלב, עלייה של שומנים בדם ועוד. יובש בכל מקום אפשרי: בעור, בשיער, בפה, בעיניים, בצואה ובנרתיק. וכן שינויים במצב הרוח, בלבול, דיכאון, חרדות ועצבנות, נדודי שינה ועייפות, ירידה בזיכרון, חוסר ריכוז, ירידה בחשק המיני, השמנה, ירידה בחילוף החומרים והידלדלות במסת העצם. עדיין לא הגעת לגיל המדובר?? יש למה לחכות!...
גיל המעבר זהו הגיל שבו את 'פורעת את הצ'ק'. כך שאם נטלת גלולות, או הורמונים במשך כל השנים ובמיוחד אם התחלת ליטול גלולות עוד בגיל ההתבגרות (כחלק מטיפול באקנה) ובנוסף נטלת תרופות, עישנת, שתית אלכוהול, לא עסקת בפעילות גופנית ,סבלת מעודף משקל ושבת בבוקר היה יום יפה כי שתית המון קפה... (מה הקשר? הסבר יבוא בהמשך). תעברי את גיל המעבר אחרת ממשהי שהקפידה כל חייה על אורח חיים בריא. משמע – יש מה לעשות, תופעות של גיל המעבר אינם גזירה משמים.
גיל המעבר אינו מחלה. זהו שלב טבעי בחיים. אישה לא אמורה ללדת כל חייה.
עונה מצוינת לטיפול בגלי החום ובהזעות היא דווקא כעת בחורף, כשקר.
מי אמר גיל הבלות והתכוון לגיל המעבר!? דווקא בגיל שבו האישה יכולה להתפנות ולהשקיע בכישורים הייחודיים שלה. דווקא אז, החברה המודרנית והפמיניסטית, מזכירה לנו שזה נגמר. התפקיד שלנו שהוא הולדה הסתיים, ובכך הסתיימה תרומתנו לעולם.

מי שעדיין מעוניינת בעדנה גם בגיל זה, (ואני לא מתכוונת למה שהתכוונה שרה אמנו), מוזמנת לקרוא את ההמלצות הבאות:
הטיפול הטבעי מתבסס על תזונה, תוספי תזונה, צמחי מרפא, פעילות גופנית ועוד. בכתבה אתייחס רק לעניין התזונה.
יש להעשיר את התפריט במזונות המכילים פיטואסטרוגנים: פיטו פירושו צמחי, לכן פיטואסטרוגנים, אלו הם אסטרוגנים ממקור צמחי. תפקידם הוא איזון האסטרוגן בגופנו. המזונות העשירים בפיטואסטרוגנים הם: (הרשימה שלהלן מחולקת לפי קבוצות מזון).
קטניות - סויה ובטנים.
דגנים - נבט חיטה, חיטה מלאה ושמרי בירה.
פירות - תפוחים, דובדבנים, זיתים, שזיפים וקוקוס.
ירקות- בטטות, גזרים, בצל, חזרת, מלפפון, נבטים וירקות ממשפחת הסולניים: פלפלים,  חצילים, עגבניות ותפוחי אדמה.
שורשים עלים וזרעים -  אלפלפה, זרעי אניס, שום, שוש קרח = ליקוריץ, פטרוזיליה, עלי פטל אדום, מרוה ואורגנו.
בזמן הזעות הלילה מאבדים המון אשלגן: לכן יש להוסיף אותו מהמזון. המזונות שלהלן עשירים במיוחד באשלגן: אצות (לא מתאים למי שנוטלת תרופה לטיפול בבלוטת התריס), דלעת, בננות ובכלל – פירות וירקות.
העשירו את התפריט שלכן במזונות בעלי אנרגיה מקררת כגון: ירקות ירוקים ובמיוחד ירקות עליים ירוקים. הירקות הירוקים עשירים בכלורופיל (שנותן להם את צבעם), לכלורופיל ישנה תכונה מקררת. ירקות ופירות טריים, טופו, חלב סויה, נבטים למיניהם ומשקה לימונענע- מכינים קנקן מים ומניחים בו עלי נענע ופלחי לימון.
וההיפך, הימנעו ממזונות בעלי אנרגיה מחממת. כגון: שום, קפה, מזונות חריפים, מזונות מטוגנים, אלכוהול ועישון.
מסתבר כי נשים שחיות במזרח הרחוק, ועדיין לא נחשפו לתפריט המערבי, סובלות מעט מאוד, או שאינן סובלות כלל מתופעות גיל המעבר. עוד מתברר, שאין שום עניין גנטי שיכול להסביר את התופעה. כיוון שכשנשים אלה משנות את תפריטן לתפריט מערבי, הן מתחילות לסבול מאותן תופעות כמו נשים מערביות. כיוון שמיליארד סינים לא טועים כדאי לנו, המערביות, להעתיק מהן כדי שגם אנו נקבל ציון טוב במבחן התוצאה.
לכן כללו בתפריט טופו, סויה, חלב סויה, טמפה, רוטב סויה אמיתי, שמן סויה בכבישה קרה וקמח סויה- הסויה עשירה בפיטואסטרוגנים ולכן מאזנת את האסטרוגן בגוף. היא נחשבת לאחד המזונות היותר מקררים ולכן טובה לטיפול בגלי חום והזעות. היא עשירה בפיטוסטרולים ולכן מאזנת את רמות הכולסטרול בדם, שעושה בעיות בגיל זה. יש בה לציטין שסופח אליו את הכולסטרול הרע. אין בה שומן רווי ולכן היא טובה ללב. ולסיום, יש בה עד 2% סוכר ולכן היא מתאימה לסוכרתיים. וכל זה הוא רק קצה המזלג. לכל מי שרצה כעת לקנות שניצל סויה מוכן. תרגיעו! ממש לא התכוונתי לאלה. להיפך! אלה לא יועילו לכן. ושוב תרגיעו! מותר להכין סויה גם לבעל – הוא לא יהפוך לאישה.

ההורמונים נוצרים בין היתר מחומצות שומן. לכן יש לכלול בתזונה חומצות שומן טובות ובעיקר חומצות שומן מסוג אומגה 3. בנוסף, מחקרים מראים כי חומצות שומן אלה, משפרות את מצב הרוח ומסייעות בטיפול בדיכאון. הציפור השלישית שנתפוס במכה זאת היא, שהם גם ישמנו מבפנים את כל מה שהתייבש: לפיכך, גוונו את התפריט בדג סלמון מהים הצפוני. שימו לב! שהסלמון שלכן לא גדל בבריכת דגים, אלא שהוא 'צפוני' אמיתי. טונה טרייה, או קפואה – זאת עם העיניים. חומצות השומן רגישות לחום ולכן טונה משומרת לא תועיל לעניין הזה. שמן פשתן איכותי- שמן זה, מתחמצן במהירות. לכן חשוב שיהיה בבקבוק כהה ובמקרר. (גם בבית הטבע חשוב שהבקבוק ישמר במקרר). אפשר לקנות זרעי פשתן שלמים, לטחון אותם בבית במטחנת קפה ולהקפיא. או להשרות אותם בכוס מים למשך הלילה, לאכול את הזרעים התפוחים ולשתות את המים. כשתעשו כך, השמן והסיבים, ישפרו גם את היציאות. ולא! אל תקנו זרעי פשתן טחונים. זוכרות! שמן פשתן מתחמצן במהירות.

לסיום בשורה- חשבתן שרק אתן סובלות? מסתבר שגם לגברים ישנן תופעות של גיל המעבר. בשורה טובה? לא ממש.

 


+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page
כניסה חופשית
למהדורה הדיגיטלית

יש להקליק על השער ולהמתין לטעינה
לצפייה באינטרנט, בסמארטפון ובטאבלט
לארכיון מזון+
 
תערוכות, כנסים וימי עיון
 


 
אתר השפים ICPA
(בחסות מזון+) 
 
התאחדות השפים והקונדיטורים המקצועיים בישראל - ICPA
www.icpa-israel.co.il

 

ספר דיגיטלי, מגזין דיגיטלי,
קטלוג דיגיטלי, חוברת דיגיטלית

דיגיטלר
המרת חוברות לתצורה דיגיטלית
http://www.digitaler.co.il
 הוספה למועדפים    |   חזור למעלה    |    הפוך לעמוד הבית    |    מפת האתר    | 


 © כל הזכויות באתר זה שמורות לחברת מירב-דסקלו הפקות בע"מ

לייבסיטי - בניית אתרים