מבזק  חדשות
 

 
Wine Israel


מחירים לנוחותך
קייטרינג

אינדקס חברות קייטרינג:
קראו ביקורות, וערכו
השוואת מחירים

www.cateringo.co.il

 
קטלוגים דיגיטליים

 
דף הבית >> מזון+ אלכוהול >> יינות עד 50 שקל יתחזקו על רקע המשבר הכלכלי
 יינות עד 50 שקל יתחזקו על רקע המשבר הכלכלי
 

בחברת 'שקד' העוסקת ביבוא יין מעריכים כי פלח השוק של היינות שמחירם עד 50 שקל יתחזק בעתיד הקרוב, וזאת על רקע המשבר הכלכלי. שקד, שהיא גם שותפה ביקב רקנאטי ובעלת רשת חנויות "דרך היין", מעריכים כי מחירי היינות הישראלים לא ירדו כי אין עודפים שצריך להיפטר מהם.
טל שקד מנהל השיווק של חברת "שקד" יבואנית יין ואלכוהול מציין מגמות שיככבו בשוק היין הישראלי בשנה שבפתח ועל רקע המשבר הכלכלי. להלן חלק ממסקנותיו:
* היינות המקומיים והמיובאים עד  50 שקל לצרכן יתחזקו בחנויות ובמסעדות על חשבון היינות היקרים: המשבר הכלכלי פוגע בכלכלת העולם הרבה יותר מאשר בשוק המקומי, על מנת להתחרות רבים מהיקבים בעולם מונדאבי מארה"ב, רופינו מאיטליה, הרד'יס מאוסטרליה מורידים מחירים בכדי לאפשר ליבואנים השונים למכור את היינות בארצם, ירידת ערכם של המטבעות הזרים מעניקה סיוע תחרותי נוסף ליבואנים.
* בעולם הפנימו שכדי למכור בעידן הנוכחי צריך להוזיל מחירים. יינות יבוא יוזלו משמעותית. בישראל המשבר עוד לא ממש השתלט עלינו ולכן היינות ישמרו על מחיריהם ולא יתייקרו השנה.
* מבעבעים ושמפניה - הביקוש טרם הגיע לשיאו: בעקבות ירידת המיסוי במהלך 2007 החל יבוא מסיבי של יינות מבעבעים מרחבי העולם ושמפניה מצרפת, ואף מספר יקבים ישראלים השיקו יינות בסגנון זה, הגידול של קטגוריית יינות אלו גדלה משמעותית גם בשנת 2008 ואנו צופיים כי מגמה זו תמשיך גם בשנה הבאה.
* ריכוז קניות מספקים הגדולים: לקוחות רבים מעדיפים מתחילת המשבר הכלכלי לרכז את קניותיהם מהספקים הגדולים בכדי לשפר את כוח המיקוח שלהם בתנאי המסחר עם דגש לתנאי אשראי ארוכים, מגמה זו אף תגבר בשנת 2009 כמובן על חשבון הקטנים.
* עולים מארצות חבר העמים - מגזר זה באוכלוסיה מזוהה יותר מכל עם צריכת הוודקה, רבים מהעולים שכבר וותיקים בישראל הינם משכילים, ותרבות היין, צריכת היין והדגש על יינות איכות הינה חלק בלתי נפרד מתרבות הצריכה שלהם.
* עולם גלובלי - הביקוש למותגי יינות בינלאומיים: צרכני יינות האיכות בעבר היו צריכים לשוטט ברחבי העולם בכדאי לרכוש את השמות הגדולים, היום כמעט כולם כבר זמינים בארץ ובמחירים כמעט זהים לארץ המקור, למרות המצב הביקוש ליינות כמו שאטו פטרוס מבורדו או גאיה מפימונטה לא ידעך.
* צפוי קיטון למרות ירידת מחיר במכירות וודקה סופר פרמיום - צריכת הוודקה בישראל היא בין הגבוהות בעולם פר נפש, בשנים אחרונות החלו יבוא מותגי וודקה פרמיום במחירי צרכן בין  500 –100 שקל לבקבוק, בהתאם לתקופה אנו צופיים כי מגמה זו תשנה וכי יחזרו לצרוך וודקה איכותית, אך במחיר נמוך בהרבה.


 

 

 

 
  
  
 
 

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page
+ שלח משוב
כניסה חופשית
למהדורה הדיגיטלית

יש להקליק על השער ולהמתין לטעינה
לצפייה באינטרנט, בסמארטפון ובטאבלט
לארכיון מזון+
 
תערוכות, כנסים וימי עיון
 


 
אתר השפים ICPA
(בחסות מזון+) 
 
התאחדות השפים והקונדיטורים המקצועיים בישראל - ICPA
www.icpa-israel.co.il

 

ספר דיגיטלי, מגזין דיגיטלי,
קטלוג דיגיטלי, חוברת דיגיטלית

דיגיטלר
המרת חוברות לתצורה דיגיטלית
http://www.digitaler.co.il
 הוספה למועדפים    |   חזור למעלה    |    הפוך לעמוד הבית    |    מפת האתר    | 


 © כל הזכויות באתר זה שמורות לחברת מירב-דסקלו הפקות בע"מ

לייבסיטי - בניית אתרים