מבזק  חדשות
 

 
Wine Israel


מחירים לנוחותך
קייטרינג

אינדקס חברות קייטרינג:
קראו ביקורות, וערכו
השוואת מחירים

www.cateringo.co.il

 
קטלוגים דיגיטליים

 

יין ואוכל. איך זה עובד באמת?
שרות מזון +
 
 
  
ענת סלע ורפאלה רונן, יינניות מוסמכות בעלות חברת ג'יאקונדה לייבוא יינות איכות www.giaconda.co.il
עד לא מזמן נהוג היה להתייחס להתאמה הקלאסית שבין יין ואוכל בקבוצות כמו – קוויאר ושמפניה, פילה של דג סול עם בורגון לבן או שרדונה מאזור אחר, צלעות טלה עם בורדו אדום, או קברנה סוביניון ממקור אחר, סלט – ללא יין, גבינות – עם בורגון אדום או פינו נואר ממקור אחר וקינוחים, או לחילופין כבד אווז בלוויית סוטרן.
צמדים שכאלה מייצרים שילובים טובים אולם ללא הבנה רחבה יותר של הכנת האוכל, התיבול, הרטבים, היין (כולל בציר, אזור וסגנון) וההיגיון הקולינארי -  קיים סיכוי סביר שהתאמה בין האוכל ליין שלכם תהפוך עניין של מזל בלבד, או אסון, אולם ברגע שנבין את אותם העקרונות הבסיסיים אזי יתאפשר לנו למצוא באופן אינסטינקטיבי הרמוניה בין הטעמים של היינות והמאכלים.
כמובן שהתאמה בין אוכל ויין היא בהחלט גם עניין של העדפה אישית, עם זאת ישנם כמה קווים מנחים שכאשר יהפכו מובנים יוכלו להגביר את ההנאה מיין כבן לוויה לאוכל.
אפשר בקלות לתת לכל עניין התאמת המוצקים עם הנוזלים לצאת מכלל שליטה על ידי דקדקנות יתר, אולם באופן כללי ניתן ליהנות מכמעט כל יין עם כמעט כל אוכל אם נזכור מעט מהנתונים הבאים:
טעמים חופפים או משתנים אינם אמורים להתנגש אחד עם השני או לשלוט אחד בשני אלא להשתלב זה בזה בהרמוניה המבוססת על עוצמת האוכל לעומת עוצמת היין, על האיכות של האוכל והיין ועל אופי המאכלים ביחס לאופי היינות.
יינות ודגים
יינות אדומים צעירים וחומציים צעירים, בעיקר אלה היותר פירותיים, ישתלבו טוב עם דגים. כדאי להימנע מאדומים מרובי טנינים. לא כדאי לשלב יין אדום עם דגים שמנים. יינות לבנים בעלי חומציות גבוהה ישתלבו טוב, יחד עם זאת רצוי להימנע מלבנים ששהו יתר על המידה במחיצת חביות עץ.
יינות ובשר
בשרים לבנים ברוטבי שמנת יתאימו במיוחד ליינות לבנים. בשרים לבנים אשר מלווים ברטבים חומים יכולים להתאים ליינות אדומים. בשרים אדומים בגריל יתאימו ליינות אדומים. בשרים אדומים בדרגת עשייה רייר, אך מתובלים יכולים להתאים ליינות לבנים. בשרים אדומים שבושלו למשך זמן ארוך יתאימו הן ליינות אדומים והן ליינות לבנים בעלי גוף מלא.
סלטים ויין
יין בעל חומציות גבוהה ישתלב עם סלט. אם הסלט מכיל מרכיב מתקתק כגון אגסים – ניתן להשתמש ביין בעל מתקתקות קלה. יינות קלים יתאימו לסלט במיוחד, בעוד יינות מורכבים ילכו לאיבוד.
סטייק וקברנה סוביניון
סטייק פשוט ישתלב טוב עם כל קברנה, כולל בורדו אלגנטי. סטייק המשלב טעמים חזקים יעדיף קברנה עשיר יותר.
יינות אדומים וגבינות
מאכלים מתובלים: אלכוהול מספק חמימות בפה, כזו המעצימה את החריפות של מאכלים מתובלים ולכן עדיף לבחור יינות בעלי אלכוהול נמוך ושאינם מאד מורכבים. גם יין מבעבע שאינו מורכב יכול להשתדך לאוכל בעל חריפות מתונה וירענן את החיך. יינות אדומים, או לבנים (אלזס, או גרמניה) בעלי גוף מלא או אף יינות בעלי מתיקות מתונה יהוו שילוב הולם, אולם וינדלו או צ'ילי חריף במיוחד לא ישתלב טוב עם שום יין.
הפה יוותר מעקצץ וחסר יכולת לחוש בחומציות ובאלמנטים אחרים ביין.
לסיכום
שתו יינות שאתם נהנים לשתות. התאימו את משקל היין לעושר ועוצמת המאכלים. היין צריך להיות בעל גוף דומה לזה של עושר המאכלים המוגשים. הבנה של מאפיינים של מאכלים ויינות והאופן שבו הם מתחברים יעצימו את ההנאה מיין ואוכל.
הכותבות הן יינניות מוסמכות בעלות חברת Giaconda  לייבוא יינות איכות
 
 הירשם עכשיו לניוזלטרים של מזון+
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל
דואר אלקטרוני
שם פרטי
שם משפחה
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...
+ שלח משוב
כניסה חופשית
למהדורה הדיגיטלית

יש להקליק על השער ולהמתין לטעינה
לצפייה באינטרנט, בסמארטפון ובטאבלט
לארכיון מזון+
 
תערוכות, כנסים וימי עיון
 


 
אתר השפים ICPA
(בחסות מזון+) 
 
התאחדות השפים והקונדיטורים המקצועיים בישראל - ICPA
www.icpa-israel.co.il

 

ספר דיגיטלי, מגזין דיגיטלי,
קטלוג דיגיטלי, חוברת דיגיטלית

דיגיטלר
המרת חוברות לתצורה דיגיטלית
http://www.digitaler.co.il
 הוספה למועדפים    |   חזור למעלה    |    הפוך לעמוד הבית    |    מפת האתר    | 


 © כל הזכויות באתר זה שמורות לחברת מירב-דסקלו הפקות בע"מ

לייבסיטי - בניית אתרים