מבזק  חדשות
 

 
Wine Israel


מחירים לנוחותך
קייטרינג

אינדקס חברות קייטרינג:
קראו ביקורות, וערכו
השוואת מחירים

www.cateringo.co.il

 
קטלוגים דיגיטליים

 

   אז שימו שמן...

חברת 'פאנדנגו' מציעה שירות כולל לעוסקים בטיגון, שבחלקו עשוי לחסוך הרבה מאוד כסף ואף למנוע שריפות
 
יערית טרבלסי

עסקי מזון המשתמשים בטיגון נאלצים להתמודד עם לא מעט אתגרים הקשורים לשמן הטיגון.
עליהם לטגן באופן כזה שישמור על הטעם ויעמוד בדרישות משרד הבריאות; לנקות ולטפל במערכות המנדוף באופן שוטף כדי להימנע משריפות, למנוע ריחות טיגון שעלולים להתפשט בחדר האוכל ולהפריע לשכנים; להתקין ולטפל במפרידי שומן הלוכדים את השמן ומרכזים אותו, לשם הגנה על מערכי הובלת השפכים, במערכות הביוב העירוניות ובמכוני טיהור השפכים.
 
חברת "פאנדנגו", שהוקמה בשנת 1993 מעניקה שירותים שונים למטבחים העוסקים בטיגון - איסוף שמן משומש, אספקה של מתכלים (מוצרי ניקוי, מוצרי נייר, מוצרים חד פעמיים, אריזות לטייק אווי וכו'), שיווק ואספקה של שמן טיגון ייחודי ואספקה של פילטרים למערכות המנדוף.
 
איסוף שמנים משומשים
את 'פאנדנגו' הקים דניאל מדיוני - תזונאי של בעלי חיים ביחד עם יעקב גמליאל מנהל מכון תערובת, זאת לאחר שרשת מקדונלדס שנכנסה אז לארץ, ביקשה לפנות את השמן המשומש כנהוג בכל רחבי העולם. דני ויעקב נענו לבקשתם ובשנת 1997 התאגד העסק כחברה והצטרפו כשותפים רויטל בצלאל, שי מדיוני ודורון בן-עת.
 כיום מעסיקה החברה למעלה מ 50 עובדים ואוספת את השמנים בלמעלה מ- 7000 נקודות בכל רחבי הארץ. השמן שנאסף מובא למפעל בקיבוץ כפר מנחם, שם הוא עובר תהליכי ניקוי, שלאחריהם הוא משווק לתעשיית המזון לבעלי חיים ומיוצא לתעשיית האנרגיה בחו"ל.
 פאנדנגו היא נציגת ישראל ב'איגוד האוספים העולמי' (WRO) ובין לקוחותיה: רשתות מזון מהיר,  פלאפליות, חדרי אוכל קיבוציים, מלונות ועוד. "התחלנו את דרכנו באיסוף של שמן טיגון משומש ממטבחים, ולאורך השנים התפתחנו לחברה המעניקה לעסקי המזון העוסקים בטיגון את כל מה שהם זקוקים לו על מנת למקצע את העבודה", אומרים שי מדיוני ודורון בן עת המשמשים  מנכ"לים משותפים בחברה. "המטרה שלנו היא למקצע את המטבח הישראלי בכל הקשור לטיגון. ההיכרות העמוקה שלנו עם תחום המסעדנות בכלל ועם תחום הטיגון בפרט, מאפשרת לנו להביא למסעדנים טיפול שמנים כולל (Total.Oil.Treatment –  T.O.T ). הטיפול שלנו מתחיל באספקת שמן טיגון מתקדם, טיפול והטמעת כלים ושיטות עבודה, טיפול בבורות מפרידי שומן וכלה באספקת מסנני אדי שמן למערכות מנדוף.
                                                                                                            
טיפול בבור מפריד שומן
בכל עסק מזון קיים בור מפריד שומן, שתפקידו למנוע משמנים ומשומנים להגיע למערכת הביוב ולגרום בה לסתימות.
אי עמידה בתקנות תאגידי המים ו/או אי טיפול נכון בבור, עלולה להוביל לחריגות ולקנסות גבוהים. "הטיפול המשווק על ידי חברת 'פאנדנגו' נעשה באמצעות הזרמת חמצן וחיידקים היודעים לפרק את השומנים", אומר מדיוני. "אחת לחודש מגיע נציג שלנו לבית העסק, ממלא את המערכת ומוודא שהיא פועלת ומפרקת את השומנים לפי היעדים והתקנות. בנוסף אנו דואגים להסביר ו/או לרענן את נהלי העבודה ובמידת הצורך, גם משווקים חומרי ניקוי אקולוגיים. באופן כזה נמנעות חריגות העלולות לגרור בעיות תפעול ולקנסות".
 
שיווק שמן ייעודי לטיגון עמוק
לפני כשנה וחצי (ולאחר תהליך ארוך) החלה החברה לייבא מגרמניה שמן שפותח במיוחד לטיגון עמוק. שמן הטיגון המתקדם, מאט את תהליכי החמצון ומאפשר קבלת מזון אחיד יותר ובריא יותר.
לדברי מדיוני: "השמן היה מבחינתנו התחנה הראשונה בהתמקצעות של תחום הטיגון המוסדי בישראל, ולכן במקביל לתהליך הארוך של ייבוא שמן הטיגון הייחודי, עברתי קורס טיגון בשמן עמוק באוניברסיטת טקסס במטרה להעביר למנהלי האזור ודרכם למסעדנים, את הכלים המקצועיים לטיגון נכון. כיום  מייבאת פאנדנגו את שמן הטיגון המתקדם, מסננים ייעודיים לשמן, מדי טמפרטורה ואבקה מיוחדת לשיפור הסינון והטיגון. על מנת למקצע ולהטמיע את שיטות וכלי העבודה הללו, מלווה פאנדנגו, באמצעות מנהל אזור מטעמה, כל מטבח המעוניין בכך. ליווי זה מתבצע עד להטמעת וקבלת התוצאות המיטביות באיכות הטיגון, תהליכי העבודה והשימוש האופטימלי בשמן.
 
פילטרים למערכות מינדוף
בכל מטבח מוסדי ממוקמת מעל אזור הבישול, מערכת מנדוף מסועפת שמטרתה לשאוב את האוויר החם ורווי האדים מהמטבח. עם אדי הבישול והטיגון, נשאבת למערכת המנדוף כמות גדולה של אדי שמנים ושומנים, אלו מצטברים במערכת, עלולים להידלק ומעלים את הסיכון להתפשטות דליקה דרך המערכת. בכדי לצמצם את הסיכון לשריפה נדרשים עסקי מזון (על ידי רשויות כיבוי אש), לתחזק ולנקות באופן תקופתי את מערכת המנדוף. ניקוי זה מתבצע על ידי חברה חיצונית ועל פי רוב דורש השבתה של המטבח למספר שעות, שימוש בחומרי ניקוי קשים ועולה כסף רב.  פאנדנגו מציגה פתרון המסייע בצמצום כניסתם של אדי השומן למערכת. המסננים המשווקים על ידי פאנדנגו עוצרים כ 98% מהשומנים המגיעים עם אדי הבישול ולמעשה מונעים את הצטברות השמנים במערכת. מניעה זו מצמצמת את הצורך בניקוי ומפחיתה בצורה משמעותית את עלויות הטיפול במנדף כמו גם את סכנת השריפה. מכיוון שאדי שמן ושומן הם נשאי ריח חזקים מאוד, צמצום כניסתם למערכת המנדוף מצמצמת גם את נשיאת הריחות העלולים להוות מטרד סביבתי וגורם חיכוך למסעדה עם שכניה.
 
סוד ההצלחה
"סוד ההצלחה של פאנדנגו טמון קודם כל בבחירה המדוקדקת של הצוות שלנו", אומר מדיוני. מדובר בקבוצה איכותית של אנשי שירות בעלי מוסר עבודה גבוה ומחויבות לשיפור. "רבים מאנשי הצוות הגיע אלינו עם ניסיון רב והיכרות מעמיקה עם תחום המסעדנות. חלקם כנהגי חלוקה, חלקם שפים, או מנהלי מסעדות וכולם עם אותו שלד תפקודי ושירותי חזק".
 
אבל הניסיון ועברם של עובדי החברה אינו מספיק, ולאורך כל הדרך משקיעה פאנדנגו משאבים רבים (זמן וכסף), בהכשרה של העובדים ומנהלי האזורים, כדי שיהיה להם את כל הידע הדרוש ואת ההכרות עם צרכי השוק על מנת להעניק את הפתרון ואת השרות הטוב ביותר. בסופו של תהליך ברצוננו לסייע לכל אחד מבתי העסק ולהנחיל כאן מורשת חזקה של טיגון מקצועי, המיישר קו עם העולם.
 
 בשיפור מתמיד
"אנחנו מאמינים גדולים בשיפור מתמיד ונמצאים כל הזמן בניסיון לשפר ולחדש את עצמנו – גם עבור הלקוחות וגם בתהליכים הפנימיים של החברה", אומר מדיוני. "ההבנה שתמיד יכול להיות טוב יותר מאפשרת לנו להתאים לכל אחד את המוצר הנכון לו, למנוע בזבוזים גם אצלנו וגם אצל הלקוח ובסופו של דבר להעניק שירות כולל, מותאם ומקיף לכל לקוח וספק של פאנדנגו". 


הרשם חינם לקבלת עדכונים!
דואר אלקטרוני *
שם פרטי *
שם משפחה
תפקיד/מקצוע *

Go Back  Print  Send Page
כניסה חופשית
למהדורה הדיגיטלית

יש להקליק על השער ולהמתין לטעינה
לצפייה באינטרנט, בסמארטפון ובטאבלט
לארכיון מזון+
 
תערוכות, כנסים וימי עיון
 


 
אתר השפים ICPA
(בחסות מזון+) 
 
התאחדות השפים והקונדיטורים המקצועיים בישראל - ICPA
www.icpa-israel.co.il

 

ספר דיגיטלי, מגזין דיגיטלי,
קטלוג דיגיטלי, חוברת דיגיטלית

דיגיטלר
המרת חוברות לתצורה דיגיטלית
http://www.digitaler.co.il
 הוספה למועדפים    |   חזור למעלה    |    הפוך לעמוד הבית    |    מפת האתר    | 


 © כל הזכויות באתר זה שמורות לחברת מירב-דסקלו הפקות בע"מ

לייבסיטי - בניית אתרים