מבזק  חדשות
 

 
Wine Israel


מחירים לנוחותך
קייטרינג

אינדקס חברות קייטרינג:
קראו ביקורות, וערכו
השוואת מחירים

www.cateringo.co.il

 
קטלוגים דיגיטליים

 
מהפכה בתחום ה-polyethylene terephthalate)  PET)  
שירות מזון+ 

 

כידוע לכולנו אחד החומרים  ששינו את כיוון האריזה באמצע המאה העשרים הוא הpet. חומר זה משמש היום מרכיב עיקרי בענף האריזה ובפרט בתעשיית המשקאות הקלים. החומר חדר לתעשייה  לפני כמה עשורים ומאז כמעט אין להזכיר משקאות קלים בהקשר לזכוכית (שהייתה המובילה בענף זה). השינוי העצום שנוצר בענף המשקאות גרם לשינו תרבות השתייה. עקרת הבית שנאלצה להתמודד עם משקל עצום של בקבוק השתיה מזכוכית גם בדרך מהסופר אליה הביתה , נוכחה פתאופ כי אפשר לקבל את בקבוק הקולה שלה במשקל השוה כמעט למשקל  נוזל השתייה עצמו. ההורדה ברכיב המשקל – סייעה כמעט בכל תחומי השיווק וההפצה.ואין צורך לתאר את המשמעות של משטוח ארגז בקבוקי שתייה מזכוכית של 1.5 ליטר. אחסון, הובלה אווירית, חלוקה מישטוח אלו חלק מהתחומים ששינו פניהם כאשר הופיע ה-PET.
אך זה לא  הכול, הנזק שנגרם משבירה של בקבוקים מלאים וריקים (הישיר ולא פחות מכך העקיף) היה עצום.
עכשיו כשאנו כבר חיים עם מוצר זה עולה השאלה של מחזור  -שבתקופתנו יש לה משקל רב בבחירה ובשימוש באריזה.
קיים  pet  ממוחזר – אבל הטיעון העיקרי שלא ניתן לשלב ממנו יותר מ30%  בתוך החומר הנקי מבלי לפגוע באיכות השימור וההתנהגות הפיזית של הבקבוק. אנחנו יודעים היום שחלק  מהמוצר הממוחזר – הולך לתעשיית האריזה ה"פחות" קפדנית, כמו סלסלות לפירות או מוצרי ואקום פורמינג אחרים.
חשוב לציין כי ל pet  עצמו יש סדרה של סוגי משנה עם התאמות לצרכים שונים ולתנאי סביבה אחרים. בשנים האחרונות נמצא הפיתוח סוג של pet שרוב מקורותיהם הם ביו אורגניים תהליך זה של הפיתוח נמצא בשלבים מתקדמים. 
ועכשיו לכוכב החדש הpef  זו  חומר גלם המאפשר לתת לנו בקבוק ברמה אחרת של איכות עם יתרונות לא קטנים ואשר עשוי להצהרת מפתחיו ללהחליף את הpet.
ה-pef -polyethylene furanoate המוגדר כבא ממקור צמחי (plant-based, 2nd generation feedstock). כך שיש לו את התכונות "אהבת הסביבה" כבר במקור. הוא בעל תכונות משופרות משמעותית מה-pet. 
מה הן התכונות  העיקריות של ה-pef?
חסמות מצויינת למעבר גזים – יותר מפי עשר מה pet במעבר חמצן ופי חמש מה pet במעבר co2 מעבר לכך  חוזקו גדול באופן בולט מהpet מה שמאפשר ייצור אריזות ובקבוקים קלים יותר. יתרון נוסף היא עמידותו בחום של 93 מעלות צלסיוז.
אם נמצא פתרון כל כך טוב אז למה אינו מיושם מיידית?
מומחים מענף האריזה טוענים כי לא די בכך שחומר יעיל ועם כל היתרונות שתיארנו ,אבל נושא אחד לפחות פוסל את העניין והוא עלות החומר ביחס ל pet או לpet מסוג ביודגריידבל  שנמצא כרגע בפיתוח מואץ. ה- pef  מתוכנן להפעלה מעשית החל משנת 2017 ולכן אנו מניחים כי יהיו עוד חידושים בנושא זה.
 

הרשמו כאן חינם לקבלת עדכונים ממזון+
דואר אלקטרוני
שם פרטי
שם משפחה
Bookmark and Share
Back שלח לחבר הדפס
כניסה חופשית
למהדורה הדיגיטלית

יש להקליק על השער ולהמתין לטעינה
לצפייה באינטרנט, בסמארטפון ובטאבלט
לארכיון מזון+
 
תערוכות, כנסים וימי עיון
 


 
אתר השפים ICPA
(בחסות מזון+) 
 
התאחדות השפים והקונדיטורים המקצועיים בישראל - ICPA
www.icpa-israel.co.il

 

ספר דיגיטלי, מגזין דיגיטלי,
קטלוג דיגיטלי, חוברת דיגיטלית

דיגיטלר
המרת חוברות לתצורה דיגיטלית
http://www.digitaler.co.il
 הוספה למועדפים    |   חזור למעלה    |    הפוך לעמוד הבית    |    מפת האתר    | 


 © כל הזכויות באתר זה שמורות לחברת מירב-דסקלו הפקות בע"מ

לייבסיטי - בניית אתרים