מבזק  חדשות
 

 
Wine Israel


מחירים לנוחותך
קייטרינג

אינדקס חברות קייטרינג:
קראו ביקורות, וערכו
השוואת מחירים

www.cateringo.co.il

 
קטלוגים דיגיטליים

 
לשנות את הרגלי אריזת הקניות בסופרמרקטים
שרות מזון+ 
 
 

השר להגנת הסביבה, ח"כ עמיר פרץ, שהשתתף בפתיחת הכנס הבינלאומי SCOW של האיחוד האירופי, לטיפול בפסולת אורגנית באזורית חקלאיים תיירותיים, שנפתח הבוקר במכללה האקדמית תל חי בגליל, ביזמת מועצה אזורית גליל עליון, מכון המחקר מיגל ועמותת אדם טבע ודין אמר, כי כיום במשרד לאיכות הסביבה אין הפרדה בין צדק סביבתי לצדק חברתי. לסביבה אין גבולות ולכן חייבים לטפל בבעיה במקורה. במידה ולא יתקיים שיתוף פעולה של כלל המדינות השכנות לנו, לא נגיע לפתרונות. לצערי גיליתי במדינת ישראל אזורים הגרועים מהעולם השלישי בנושא איכות סביבה ומיחזור. רוב הבעיות שגילינו היו בפזורה הבדואית שהפכה לחצר האחורית ופח האשפה של המדינה. הכנס הזה מביא את הרוח הנדרשת כולל הטכנולוגיות הדרושות לפיתוח פתרונות בנושא מיחזור.

עוד אמר השר, כי את הכפר הבדואי אום בטין, בפזורה הבדואית, הפך המשרד למודל, מאחר ושם אין פינוי פסולת וגם לא חשמל. הזבל מושלך מחוץ לבתים, ליד הכפר עובר נחל חברון הזורם לנחל באר שבע. ליד הנחל קיימות מנסרות ומפעלי עור שהפסולת שלהם רעילה ואף מסרטנת. 

השר סיפר, כי במודל אום בטין, מניחים כיום תשתיות מתקדמות. בסמוך לכל משפחה גדולה יהיה סוד (בור) של אזור הטמנה לפסולת, שגם יספק חשמל לבתים. מחיר הפרויקט יקר ביותר, אך הכוונה הינה להתחיל את השינוי מהשכבות החלשות ודרכן להגיע לשינוי תפיסתי וחברתי גם בשכבות החברה החזקות.

בנוסף אמר השר, כי הושלמו חוקים נוספים, כמו חוק האריזות, שהינו מהפכה מול הרשויות המקומיות. מהפכה זו תיתמך ביותר ממיליארד שקלים, בין השאר, כדי לצייד את הרשויות במכשור למיחזור הנחוץ לשינוי במקור. בנוסף, גם הפסולת האלקטרונית תיאסף על ידי היצרנים ותמוחזר. מי שיטפל בנושא יהיה חייב לדאוג גם לאוכלוסיות החלשות בתחום זה. "לראשי הרשויות יועברו תקציבים וסמכויות, אך גם נעמיד לדין רשות שתחרוג" אמר השר פרץ.

עוד ציין השר, כי בחודשים האחרונים אושרו 50 מיליון שקלים לטובת פרויקטים של מיחזור בפזורות הבדואיות וכי הממשלה אישרה השבוע 48 מיליון שקלים נוספים לטובת נושא זה. כמו כן, יושקעו יותר מ-100 מיליון שקלים לטובת כפרי המיעוטים באזור הגליל בנושא המיחזור וטיפול בפסולת. השר ציין, כי האמירה שהמגזר הערבי אינו משתף פעולה בנושא המיחזור אינה מקובלת עליו וכי משרדו יעניק את תחושת השייכות והיכולות לפיקוח בנושאים אלו על הרשויות הערביות וכך ייווצר שיתוף הפעולה.

עוד אמר השר, כי ישראל עדיין נמצאת במיקום גרוע ביחס למדינות אירופה בנושא המיחזור. בישראל 80% מהפסולת עוברת להטמנה ורק 20% עובר למיחזור.

בנוסף ציין השר את נושא שקיות הגופייה המחולקות חינם ברשתות השיווק ואמר, כי במדינת ישראל מחולקות 2 מיליארד שקיות בשנה . 90% מהן מגיעות להטמנה ורק 10% מגיעות למיחזור ולכן בכדי לעודד את הציבור לצרוך שקיות ידידיותיות לסביבה, ברצונו לקיים חלוקה בחינם של סלים רב פעמיים. במקביל תופסק החלוקה בחינם של שקיות חד פעמיות ומחירן יעמוד על כ-60 אג' אשר חלק  מהסכום שיתקבל יעבור לטובת פרויקטים למיחזור.

לואיג'י פרטולונגו, ראש אגף כלכלה ומסחר באיחוד האירופי ציין בפתיחת הכנס, כי פרויקט SCOW חשוב ומשמעותי לכלל הארצות המשתתפות בו וכי רק איחוד בין כלל הארצות יביא לשינוי מעשי בנושא הטיפול בפסולת אורגנית ומיחזור במקור. הוא ציין, כי קיים תקציב שאושר לגבי פרויקטים בתחום הסביבה לשנת 2014 ועד 2020. לואיג'י אמר, כי הוא שמח על כלל המשלחות הנמצאות בכנס היום: ספרד, מלטה, צרפת, איטליה וכן נציגים שלא הגיעו ממרוקו ותוניס "חשוב ביותר שישראל, ירדן ופלשתין משתפות פעולה בנושא זה" אמר וציין, כי גם ממקום מולדתו גנואה שותפים לפרויקט החשוב.

 בכנס נוכחים גם: ראש אגף כלכלה ומסחר באיחוד האירופי, ראשי רשויות, מנכ"ל המכללה האקדמית תל חי, מנכ"ל מכון המחקר מיגל, מנכ"ל עמותת אדם טבע ודין, בכירים מתאגיד אל"ה. חוקרים ומומחים משמונה ארצות כולל משלחת מירדן והרשות הפלשתינאית.


 

הרשמו כאן חינם לקבלת עדכונים ממזון+
דואר אלקטרוני
שם פרטי
שם משפחה
Bookmark and Share
Back שלח לחבר הדפס
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...
כניסה חופשית
למהדורה הדיגיטלית

יש להקליק על השער ולהמתין לטעינה
לצפייה באינטרנט, בסמארטפון ובטאבלט
לארכיון מזון+
 
תערוכות, כנסים וימי עיון
 


 
אתר השפים ICPA
(בחסות מזון+) 
 
התאחדות השפים והקונדיטורים המקצועיים בישראל - ICPA
www.icpa-israel.co.il

 

ספר דיגיטלי, מגזין דיגיטלי,
קטלוג דיגיטלי, חוברת דיגיטלית

דיגיטלר
המרת חוברות לתצורה דיגיטלית
http://www.digitaler.co.il
 הוספה למועדפים    |   חזור למעלה    |    הפוך לעמוד הבית    |    מפת האתר    | 


 © כל הזכויות באתר זה שמורות לחברת מירב-דסקלו הפקות בע"מ

לייבסיטי - בניית אתרים