מבזק  חדשות
 

 
Wine Israel


מחירים לנוחותך
קייטרינג

אינדקס חברות קייטרינג:
קראו ביקורות, וערכו
השוואת מחירים

www.cateringo.co.il

 
קטלוגים דיגיטליים

 
האם נפסיק להשתמש בשקיות פלסטיות?
שרות מזון+ 
 
 
בשנים האחרונות נפוצו שמועות על איסור השימוש בשקיות פלסטיות להתרחב לרמה כזאת  שאנשים החלו לבדוק מה באמת יביא יום ואיך נישא את מרכולתנו מהשוק ללא אותן שקיות פלסטיות, יעילות כל כך. ארגוני איכות הסביבה החלו להפיץ שמועה שהחל מתאריך לא רחוק, לא יותר השימוש בשקיות פלסטיות במקומות כאלו ואחרים.
בכדי לפזר את אי הבהירות נציין מספר עובדות:
• שקיות הפלסטיק כיום מהוות את האריזה הטובה והיעילה ביותר לתוצרת מכולת מסוגים שונים.
• השימוש המופרז בשקיות ואי היכולת לאסוף אותן (מסיבות רבות ומגוונות), יצר מופעים אכזריים של חנק בעלי חיים, זיהום מקווי מים ואתרי טבע ובהחלט בעיה רצינית בשימור הסביבה.
• הפעילות הראשונית לטיפול בנושא זה היתה לאסור על שימוש בשקיות נשיאה (shopping bags) שכל אחד מאיתנו נתקל בהן בחנות המרכול אליה הוא הולך, ולמעשה בכל עת שהוא נדרש לשאת מוצרים למכוניתו או לביתו.
לנושא היה הד תקשורתי גבוה ומשמעותי אבל עד כה לא נרשמו תוצאות משמעותיות .
• הסיבה העיקרית לכישלון הפעילות היא שכיום אין תחליפים טובים דיו שיכולים לפתור את בעיית הזיהום מחד, ולתת פתרונות כה טובים למבקרי הסופרמרקטים בנשיאת המוצרים הביתה.
אנו מכירים את שקיות הנייר וסלי הנייר המופיעים בעיקר בשוק האמריקאי  - אך אלו אינם מהווים פתרון רציני לשקיות הפלסטיק. שקיות הנייר מוגבלות בכל הנוגע לרטיבות; הן תופסות נפח גדול יחסית, לא נוחות לנשיאה, ולבסוף, גם הן מגיעות מאותם יערות הנכרתים כדי לרצות את צרכי האדם. הפעילות להפסקת או הפחתת השימוש בשקיות הפלסטיק ממשיכה ונעשית במספר מישורים. יש המנסים למצוא חלופות מוצלחות יותר לשקיות חד פעמיות שיהיו ידידותיות יותר לסביבה, ויש המנסים לשנות את תפיסת החד פעמי ולמצוא חלופה נוחה ורב פעמית לשקיות הפלסטיק.
לצערנו  אין עדיין פתרון מושלם וכל הניסיונות הנערכים בעשר השנים האחרונות בצמצום השימוש (הדגש הוא על הצמצום ולא על ההפסקה), אינם נושאים את התוצאות המקוות. שקיות הבד או הפלסטיק החצי קשיח הנמצאות בשימוש במקומות רבים בעולם והרצון להשתמש בהן מספר רב  של פעמים ,נראות לכאורה כפתרון טוב, אך מסתבר כי עלות השקית עדיין גבוהה, ובמקביל החוסר נוחות לבא לסופר עם שקית מהבית, וזאת בלי לקחת בחשבון את ההיבט ההיגייני שבדבר, כולם מהווים חסם די נוקשה להכנסת השימוש בסוג שיות כאלו.
למותר לציין כי ישנה קבוצת אוכלוסיה ברמה של כ30% במערב אירופה וארה"ב, שרוצה ומסוגלת להכניס את ההרגל של שימוש חוזר בשקיות. לצערנו זו כמות קטנה שלא תפתור את הבעיה  ואולי אף תחריף אותה.
לנו נראה כי החיוב בתשלום עבור שקיות פלסטיק במרכולים  הוא הפתרון האולטימטיבי והנוח ביותר הן ברמה של צמצום השימוש בשקיות (וזה בטוח, אם למשל נגבה  סכום של שקל עבור כל שקית ,וסכום זה יתועל אך ורק לטובת הסביבה)  ובנוסף ישמר היתרון  הטכני של שקיות הפלסטיק, וימנע הבזבוז והזיהום הנובע ממנו. פתרונות קיימים של שקיות העשויות מחומר המתפרק במהירות בסביבה, קיימים,  ונמצאים בשימוש, אך עדיין אינם במעמד של פתרון הבעיה  בצורה מושלמת.
 

הרשמו כאן חינם לקבלת עדכונים ממזון+
דואר אלקטרוני
שם פרטי
שם משפחה
Bookmark and Share
Back שלח לחבר הדפס
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...
+ שלח משוב
כניסה חופשית
למהדורה הדיגיטלית

יש להקליק על השער ולהמתין לטעינה
לצפייה באינטרנט, בסמארטפון ובטאבלט
לארכיון מזון+
 
תערוכות, כנסים וימי עיון
 


 
אתר השפים ICPA
(בחסות מזון+) 
 
התאחדות השפים והקונדיטורים המקצועיים בישראל - ICPA
www.icpa-israel.co.il

 

ספר דיגיטלי, מגזין דיגיטלי,
קטלוג דיגיטלי, חוברת דיגיטלית

דיגיטלר
המרת חוברות לתצורה דיגיטלית
http://www.digitaler.co.il
 הוספה למועדפים    |   חזור למעלה    |    הפוך לעמוד הבית    |    מפת האתר    | 


 © כל הזכויות באתר זה שמורות לחברת מירב-דסקלו הפקות בע"מ

לייבסיטי - בניית אתרים