מבזק  חדשות
 

 
Wine Israel


מחירים לנוחותך
קייטרינג

אינדקס חברות קייטרינג:
קראו ביקורות, וערכו
השוואת מחירים

www.cateringo.co.il

 
קטלוגים דיגיטליים

 
כל מה שרצית לדעת על ההמבורגרים ומורשתם
באדיבות שף רשת BBB – בורגוס בורגר בר 
 
 

האם ההמבורגר נולד באמריקה? לא, ההמבורגר הוא יליד מונגוליה - ג'ינג'ס חאן השתמש בסטייק הטרטר, אביו הקדום של ההמבורגר, שהוא בשר נא קצוץ, במסעות הכיבוש של המונגולים. במאה ה-15 הגיע סטייק הטרטר לגרמניה, ומשם פרצה הבשורה לכל אירופה.
איך קיבל ההמבורגר את שמו? - המבורג היתה עיר נמל גרמנית, ממנה יצאו הגרמנים לכיוון הארץ החדשה – אמריקה. תושבי המבורג נתנו לקציצה את שמה:  "המבורגר" = מהעיר המבורג. כדי למשוך מלחים גרמנים והניצולים המעטים שיכולים להרשות לעצמם "לאכול בחוץ", הציעו לאורך הנמל בניו-יורק "סטייק מבושל בסגנון המבורג."
איך נולד ההמבורגר האמריקאי הראשון? - ההמבורגר, כפי שאנו מכירים אותו היום, נוצר כנראה בניו-הייבן, קונטיקט בחנות הסנדביצ'ים של לואיס לאסן בשנת 1895. למעשה לואיס מכר לפועלי בתי החרושת באזור סנדביץ' עם סטייק בקר בתוכו. את שאריות הבשר שנשארו מהסטייקים הוא טחן, צלה והגיש בין שתי חתיכות לחם – וכך נולד ההמבורגר האמריקאי הראשון!
ההמבורגר ורפואה? – כן. במאה ה -19, במהלך מלחמת האזרחים, תקופה בה נפוצו מחלות רבות, יצר ד"ר הנרי ג 'יימס סולסברי  קציצות בשר כדי לרפא את החיילים הסובלים ממחלה המכונה בלשון נקייה "שלשול המחנה". הקציצות היו עשויות בשר סיבי שריר, וד"ר סולסברי אף רשם אותן כתרופה כשלוש פעמים ביום.
מדוע החליף ההמבורגר את שמו? - בימי מלחמת העולם הראשונה החליטו ראשי צבא ארצות הברית לכנות את ההמבורגר כ"סנדביץ' השחרור" (Liberty Sandwich) בכדי להימנע משימוש במילים בשפת האויב.
מהו ההמבורגר הגדול בעולם? -  בשנת 2001, בפסטיבל ההמבורגר השנתי  בסימור ויסקונסין, יצרו את ההמבורגר הגדול בעולם, שמשקלו 3,750 ק"ג. באותה עיירה נמצא גם היכל התהילה של ההמבורגרים בו מציינים את זכרו של צ'ארלס נגרין, שלטענת התושבים , הגיש את ההמבורגר הראשון בשנת 1885 ביריד השנתי.
 
 
 

הרשמו כאן חינם לקבלת עדכונים ממזון+
דואר אלקטרוני
שם פרטי
שם משפחה
Bookmark and Share
Back שלח לחבר הדפס
כניסה חופשית
למהדורה הדיגיטלית

יש להקליק על השער ולהמתין לטעינה
לצפייה באינטרנט, בסמארטפון ובטאבלט
לארכיון מזון+
 
תערוכות, כנסים וימי עיון
 


 
אתר השפים ICPA
(בחסות מזון+) 
 
התאחדות השפים והקונדיטורים המקצועיים בישראל - ICPA
www.icpa-israel.co.il

 

ספר דיגיטלי, מגזין דיגיטלי,
קטלוג דיגיטלי, חוברת דיגיטלית

דיגיטלר
המרת חוברות לתצורה דיגיטלית
http://www.digitaler.co.il
 הוספה למועדפים    |   חזור למעלה    |    הפוך לעמוד הבית    |    מפת האתר    | 


 © כל הזכויות באתר זה שמורות לחברת מירב-דסקלו הפקות בע"מ

לייבסיטי - בניית אתרים