מבזק  חדשות
 

 
Wine Israel


מחירים לנוחותך
קייטרינג

אינדקס חברות קייטרינג:
קראו ביקורות, וערכו
השוואת מחירים

www.cateringo.co.il

 
קטלוגים דיגיטליים

 
חשיבות שתיית מים בזמן הריון
פעמים רבות נשים בזמן הריון אינן יודעות האם אכן בריא להם לאכול יותר מהרגיל, האם הן צריכים לשתות כמות גדולה יותר של מים והאם דברים הם בגדר מיתוס או באמת נכונים. מאמר זה יגולל בפניכן את כל הנקודות החשובות אודות החשיבות הגדולה של שתיית מים בזמן הריון.
 
תפקידם של המים בחיינו
המים הם חלק בלתי נפרד מחייו של האדם, כאן מדובר על תרכובת שמכילה H2O. המים חיוניים לקיומנו ולקיום כל בעלי החיים וצורות החיים השונות. המים מהווים אחוזים רבים מגופינו ומשמשים לתפקידים רבים, כאשר המוכר לנו ביותר הוא לשם ניקוי הגוף על ידי יצירת זיעה ואצל בעלי החיים לפעולת הלחתה. המים משמשים אותנו לשתייה, ניקוי, קירור וחימום, רחצה, הפקת אנרגיה ועוד. יש סוגים שונים של מים שמשמשים אותנו בחיינו בצורות שונות, אם מדובר על מים מתוקים אותם אנו שותים, מים מלוחים שמוכרים לנו מהים, מים כבדים שמהווים תרכובת שמשמשים בכורים גרעיניים, מים מינרלים והרשימה עוד ארוכה.
 
מדוע המים חשובים לאישה בהריון
המים מהווים כשישים אחוזים מגופה של אישה בהריון וחיוניים ביותר למטרת הריון בריא. בששת החודשים האחרונים של ההיריון נשים רבות מרגישות נפוחות וכאשר הן נשקלות המשקל מראה עלייה מאסיבית, אך לפני שאת נלחצת, חשוב שתדעי כי מדובר לעיתים בכמות גדולה של נוזלים הבאים לידי ביטוי במשקל גופך.
העובר זקוק למים ובאופן טבעי שותה האישה ההרה יותר מים, נפח דמה של האישה עולה, יש נוזלים רבים ברקמות, הנפח של מי השפיר גדול יותר ועוד. משום שהמים חשובים לכל הפעולות שתוארו לעיל, חשוב מאוד להקפיד ולשתות כמות מספקת של נוזלים בתקופת ההיריון. כיוון שנשים רבות צורכות נוזלים, אך לא בהכרח מים ואחרות אף פעם לא התלהבו משתייה, תמיד מומלץ לקנות ארגזי מים מינרלים ולהחליט על כמות בקבוקים יומית, או לרכוש בר מים ולקבוע שתשתו כמות מסוימת של כוסות מים מדי יום.
 
כמה צריך לשתות?
בישראל אין חוקים ברורים שפורסמו. במדינות אחרות משרד הבריאות וגופים אחרים ממליצים לנשים בהריון לשתות לפחות שני ליטרים של מים מדי יום. תמיד יש לזכור שמדובר על המלצה ליום רגיל מבחינת אקלים ומבחינת מצבה הגופני של האישה. בימים חמים יש לשתות יותר. בימים בהם מצוננים יש לשתות יותר. אם מקפידים על פעילות גופני סדירה, יש להקפיד לצרוך כמות גדולה יותר של מים לאחר הפעילות. אם אתן סובלות מהקאות בשליש הראשון של ההיריון ומיני תופעות שגורמות לכן לאבד נוזלים, חשוב מאוד לשתות על מנת לא להתייבש. יש לקחת בחשבון שנשים רבות סובלות בחודשי ההיריון ממצבים של עצירות, מים יכולים להיות לעזר גם במצבים אלו. אם מדובר על נשים בהיריון שסובלות מלחץ דם גבוה, חשוב מאוד לברר עם הרופא האם יש לשתות מים בעלי רמת מליחות נמוכה.
 
לסיכום, אישה בהיריון חייבת להקפיד על שתיית כמות נוזלים מתאימה מדי יום. המים חיוניים לעובר, למניעה ועזרה במצבים של בחילות, עייפות, שלשולים ומצבים נוספים.
סת טקסט לחץ כאן להכנסת טקסט לחץ כאן להכנסת טקסט לחץ כאן להכנסת טקסט לחץ כאן להכנסת טקסט לחץ כאן להכנסת טקסט
Bookmark and Share
Back שלח לחבר הדפס
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...
+ שלח משוב
כניסה חופשית
למהדורה הדיגיטלית

יש להקליק על השער ולהמתין לטעינה
לצפייה באינטרנט, בסמארטפון ובטאבלט
לארכיון מזון+
 
תערוכות, כנסים וימי עיון
 


 
אתר השפים ICPA
(בחסות מזון+) 
 
התאחדות השפים והקונדיטורים המקצועיים בישראל - ICPA
www.icpa-israel.co.il

 

ספר דיגיטלי, מגזין דיגיטלי,
קטלוג דיגיטלי, חוברת דיגיטלית

דיגיטלר
המרת חוברות לתצורה דיגיטלית
http://www.digitaler.co.il
 הוספה למועדפים    |   חזור למעלה    |    הפוך לעמוד הבית    |    מפת האתר    | 


 © כל הזכויות באתר זה שמורות לחברת מירב-דסקלו הפקות בע"מ

לייבסיטי - בניית אתרים