עליה בצריכת הבשר בישראל

 

צריכת בשר הבקר בישראל עומדת על 36 אלף טון בשר בשנה. הצריכה הממוצעת לנפש היא 14.33 ק"ג בשר בקר בשנה כאשר לשם השוואה, צריכת הבשר הממוצעת בארגנטינה היא 65.9. מהנתונים שפרסמה מועצת הבקר עולה כי רוב הישראלים צורכים בשר בקר קפוא (66%) אשר פער המחירים בינו לבין הבשר הטרי הולך ומצטמצם עם השנים. כך למשל, בשנת 97' הפער עמד על יחס של 2.5 וכיום מדובר על פחות מ-1.8.
על-פי נתוני מועצת הבקר, לקראת יום העצמאות עולה צריכת בשר הבקר בארץ באופן משמעותי - בין 15% ל-20%. הנתחים הפופולאריים ביותר הם אלו המיועדים לצלייה: אנטריקוט, סינטה ופילה.
אפרי רייקן, סמנכ"ל מועצת הבקר מדגיש כי "שנת 2009 הייתה שנה שהתנהלה בצילו של המשבר הכלכלי העולמי שלא פסח גם על ארצנו. ענף המזון הוא בין הענפים שההאטה בו הייתה מין הנמוכות שבין הענפים וניתן לראות שהפעילות בענף המזון בכלל ובענף הבשר בפרט הייתה כמעט ושגרתית ובדומה לשנים עברו".
עוד מוסיף רייקין כי "ענף הבשר המהווה כ-8% מסך ערך התפוקה החקלאית בישראל שמר על יציבותו במהלך השנה החולפת בהיקף יבוא הבקר החי, יבוא נתחי הבשר הקפוא ובהיקף המכירות ורמת המחירים. עם סיומה של שנת 2009 ולקראת האופטימיות המביאה עמה שנת 2010 המעידה על סימנים ראשונים של התאוששות כלכלית עולמית, אנו מצפים כי הענף ידע להגדיל את פעילותו וכי הצרכן הישראלי יתמיד באנינות טעמו לטובת הגידול בצריכת הבשר הטרי".
אחת ממטרות מועצת הבקר הינה עידוד הצרכנים לרכוש בשר בקר טרי תוצרת כחול לבן. הן בשל איכות וטיב הבשר ויתרונותיו התזונתיים בהשוואה לבשר הבקר הקפוא והמעובד, והן על-מנת לתמוך בענף הבקר הישראלי.

 


 

הירשם עכשיו לניוזלטרים של מזון+
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל

דואר אלקטרוני
שם פרטי
שם משפחה
   
   

 

  


+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...
+ שלח משוב