דף הבית >> מזון+ אריזה >> “עשת אילון": מערך אריזה שהוא מפעל מזון
“עשת אילון": מערך אריזה שהוא מפעל מזון
 
באדיבות אתר תנועת המושבים www.tmoshavim.org.il
 
להבדיל ממכונות האריזה והמיון הרועשות שהתרגלנו אליהן, המכונה של "עשת אילון", מהבודדות בעולם שכולה מנירוסטה, חרישית וניתן לשוחח לידה * תוכנה מיוחדת שוקלת כל פרי בנפרד ומסדרת את סך היבול לקבוצות מדודות של 5 ק"ג, תוך ביטול הפחת * החיסכון יכול להגיע לעשרות טונות בשנה, שמתווספים לפדיון * על מכונת המיון והאריזה המודרנית - שהפכה למפעל מזון מודרני לכל דבר
 
"אנחנו מציעים למעשה מערך מיון אריזה שלם לפלפל, שמטפל בפרי מהרגע שזה הגיע לבית האריזה מהחממות", מסביר מנשה תמיר, שותף בכיר בחברת "עשת אילון", המייצרת מערכי מיון ואריזה בהזמנה, תוך שאני עורך סיור לאורך מכונת מיון ואריזה ענקית של החברה.
"אין לנו שטאנץ או דגמים קבועים של מכונות מיון ואריזה", מסביר תמיר, "כל מכונה 'נתפרת' ע"פ הדרישות המיוחדות הלקוח ומותאמת לצרכיו, מידות המבנה שברשותו ואין מכונה אחת שדומה לשניה. יש גם התאמה למבנה וגם לתפוקות הנדרשות. מגדל אחד רוצה לארוז כמה שיותר פרי ומהר ולמגדל השני, פחות חשובה המהירות, כמו למשל, ריבוי הפרמטרים למיון וההקפדה עליהם".
מערך האריזה של "עשת איילון" שוטף את הפרי, מייבשו ובודק את איכותו (מוציא פרי פסול מהתהליך). בהמשך עוברים הפלפלים מיון אלקטרוני - הכולל שקילה מדויקת ביותר, ברמת דיוק של 1גרם ומיון אופטי, המודד את קוטרו ואורכו האמיתי של הפרי (לא כולל העוקץ). בנוסף, מסוגלת המכונה למיין ע"פ פרמטר מיוחד במינו: היחס בין אורכו של הפרי לקוטרו. לדברי אנשי 'אשת איילון' ‘מדובר בפרמטר שרשתות שיווק מסוימות דורשות אותו.


  
 
 

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...
+ שלח משוב