מבזק  חדשות
 

 
Wine Israel


מחירים לנוחותך
קייטרינג

אינדקס חברות קייטרינג:
קראו ביקורות, וערכו
השוואת מחירים

www.cateringo.co.il

 
קטלוגים דיגיטליים

 

חשוב לדעת- אתם בדיוק מה שאתם אוכלים

התזונה שלנו היא חלק משמעותי מהאישיות שלנו

כשאנחנו אומרים שאתם בדיוק מה שאתם אוכלים, אנחנו מתכוונים לכך שהתזונה שלנו היא הרבה יותר מהאוכל שאנחנו מכניסים לפה שלנו והמינרלים והוויטמינים שהגוף שלנו מקבל. התזונה שלנו היא מרכיב באישיות שלנו, שמהווה חלק חשוב ומשמעותי באופי של כל אחד ואחד מאתנו. ניתן להבין זאת בצורה הטובה ביותר, לדוגמה, מאנשים שבוחרים בתזונה צמחונית או טבעונית, אז הופכת התזונה שלהם לאידאולוגיה ודרך חיים של ממש. וכמו שתזונה בריאה או תזונה שמונעת מאידאולוגיה כזו או אחרת מעידות על אופי האדם שמתאפיין בהן, כך גם אכילה לא בריאה שמתבססת על ג'אנק פוד.

אכילה מוגזמת של ג'אנק פוד היא לא בריאה לגוף ולנפש

ג'אנק פוד, או בתרגום חופשי לעברי אוכל זבל, הוא כל מה שמשתייך למשפחת המזונות בעלי ערך תזונתי נמוך, שמתאפיינים בעתירות בשומנים, סוכרים, מלחים וקלוריות. המוצרים השונים שקיימים בחברה שלנו ושאנשים צורכים על בסיס יום יומי ושמשתייכים למשפחת המזונות הלא בריאה הזו כוללים חטיפים מלוחים, שוקולדים וסוכריות, מזונות בשמן עמוק ומשקאות מוגזים (למעט סודה). כעת חשוב להבין שאכילה מופרזת של ג'אנק פוד (מופרז=יותר ממה שמומלץ על ידי תזונאי, כפעם בשבוע-שבועיים לאדם בריא) היא מאוד לא בריאה לגוף שלנו, אך עוד יותר מכך היא מעידה על תלות נפשית לא בריאה. ג'אנק פוד הוא התמכרות, בדיוק כמו כל סם אחר של התרבות המערבית, וכשאנחנו צורכים הרבה ג'אנק פוד אנחנו מפתחים בו תלות נפשית שאותה אנחנו צריכים לנקות מהגוף שלנו בדיוק כמו את המזונות עצמם.

לא צריך להתנזר מאוכל טעים, ולא כל אוכל טעים הוא ג'אנק פוד

אנחנו לא מטיפי זעם ואנחנו לא מאמינים בהתנזרות ובסגפנות, אבל חשוב להבין שג'אנק פוד רחוק מלהיות האוכל הטעים והמזין היחיד, ואפילו בקטגוריה של מזונות מהירים ניתן למצוא מזונות בעלי ערך תזונתי חיובי שלא יעשו לנו נזק כמו הג'אנק פוד. אם החלטנו שאנחנו צריכים ארוחת שחיתות, עדיף לעשות אותה עם המבורגר איכותי או עם פיצה מלאכת יד, ולא עם מזונות מהירים ומטוגנים מרשתות המזון המהיר. אם נחפש המבורגר איכותי או פיצה חיפה, לדוגמה, תיתן לנו אופציות רבות בדיוק כמו תל אביב, ירושלים או כל מרכז קולינארי אחר.

מי שאכל פיצה חיפה על אכילה של מאכלים "מדכאים", וקיבל גם ויטמינים נחוצים

אם ניקח את הפיצה כדוגמה, הרי שבמאכל מהיר וטעים זה יש ערך תזונתי שיכול להועיל לנו, וגם מי שמקטלג (שלא בצדק) את הפיצה כג'אנק פוד מתייחס אליה כאל הרע במיעוטו. רוטב העגבניות, הירקות השונים והגבינה שבפיצה דואגים שנקבל ויטמינים שונים וחלבונים, וכך למעשה מי שאכל פיצה חיפה על אכילה של מאכלים מדכאים יותר, נהנה, ואפילו קיבל ערך תזונתי ובריאותי. עם זאת, ברור שאת התפריט שלנו אי אפשר לבסס על פיצה בלבד.

Bookmark and Share
Back שלח לחבר הדפס
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...
כניסה חופשית
למהדורה הדיגיטלית

יש להקליק על השער ולהמתין לטעינה
לצפייה באינטרנט, בסמארטפון ובטאבלט
לארכיון מזון+
 
תערוכות, כנסים וימי עיון
 


 
אתר השפים ICPA
(בחסות מזון+) 
 
התאחדות השפים והקונדיטורים המקצועיים בישראל - ICPA
www.icpa-israel.co.il

 

ספר דיגיטלי, מגזין דיגיטלי,
קטלוג דיגיטלי, חוברת דיגיטלית

דיגיטלר
המרת חוברות לתצורה דיגיטלית
http://www.digitaler.co.il
 הוספה למועדפים    |   חזור למעלה    |    הפוך לעמוד הבית    |    מפת האתר    | 


 © כל הזכויות באתר זה שמורות לחברת מירב-דסקלו הפקות בע"מ

לייבסיטי - בניית אתרים