מבזק  חדשות
 

 
Wine Israel


מחירים לנוחותך
קייטרינג

אינדקס חברות קייטרינג:
קראו ביקורות, וערכו
השוואת מחירים

www.cateringo.co.il

 
קטלוגים דיגיטליים

 
דף הבית >> מזון+ עסקים >> מעל עשרים אלף איש ביקרו בתערוכה החקלאית הגדולה בערבה
מעל עשרים אלף איש ביקרו בתערוכה החקלאית הגדולה בערבה
 
 

איילון גדיאל, מנכ"ל מו"פ ערבה תיכונה: דווקא בשנת המיתון, זה הזמן להשקיע בפיתוח ומחקר בחקלאות לייצוא לשנים הבאות!"

מעל עשרים אלף איש ביקרו במהלך יומיים בתערוכה החקלאית הגדולה בישראל שהתקיימה במו"פ (מחקר ופיתוח) ערבה תיכונה וצפונית, בתחנת "יאיר" בחצבה, שציינה גם 50 שנות התיישבות בערבה.
בתערוכה ביקרו נשיא המדינה, שר החקלאות, איתן בן דוד, יו"ר תנועת המושבים, אפי שטנצלר- יו"ר קק"ל, ראשי רשויות, נציגי מועצות הייצור, מנכ"לי חברות, קניינים מהארץ והעולם, חקלאים ואזרחים שהגיעו לחזות בחקלאות ההי טק ומכלול השכלולים העכשוויים בענף החקלאות המתקדם.
למרות החשש מהמיתון העולמי, הציגו בתערוכה מאה וחמישים חברות מישראל ומחו"ל כמו: נטפים, חישתיל, שורשים, הזרע ג'נטיקס, סולי, ימקו, עזרום, דשנים, ביו-בי, זרעים גדרה, אגרקסקו, מגדלי הערבה, ירוק 2000, פולישק, צ'פניק-טרקטורים, ג'ון דיר,א.א. פוליטיב, עמיר, המשביר, הגרעין ,ועוד.
החברות הציגו חידושים חקלאיים וטכנולוגיים מתחום החקלאות (זנים חדשים של ירקות שתילים ופרחים- לייצוא) השקיה, מיכון, אנרגיה סולארית, הדברה ביולוגית ומשולבת, רכבי שטח ועוד. התערוכה השתרעה על פני יותר מ- 10 דונם ונפתחה לביקורים גם בשטחי חממות הניסוי ומבני תחנת יאיר  המשתרעים על שטח של כ- 90 דונם, בהם הוצגו זנים חדשים של פרחים, ירקות ,תבלינים ,דגי נוי ועוד.
איילון גדיאל, מנכ"ל מו"פ ערבה תיכונה וצפונית  אמר בטכס שנערך בהשתתפות שר החקלאות, יו"ר קק"ל, ומנהלי מועצות הייצור, כי כיום החקלאות הינה ענף "היי טק" משוכלל, הפועל על חידושים תמידיים, שיטות גידול והשקיה ממוחשבות והכל קורה באדמת המדבר, בסיוע המו"פ, וכי על הממשלה לתמוך יותר מתמיד בכל נושא המו"פ החקלאי והמדעי, מאחר והידע מישראל מבוקש בעולם הרחב ומביא לתשואות ויתרון יחסי לחקלאים הישראלים בתחרות בשווקי העולם "דווקא בשנת משבר לכלכה בעולם, יש להשקיע  במחקר ופיתוח חקלאי להשבחת זנים והפחתת הדברה, לקראת השנים הבאות" אמר גדיאל.
שלום שמחון, שר החקלאות אמר בפתיחת התערוכה כי הוא גאה בחקלאי הערבה על ההישגים המרשימים, והדגיש כי באין חקלאות לא תהיה התיישבות !
כיום נחשבים שבעת ישובי ערבה תיכונה ליצואנים מספר אחד של ירקות מובחרים מישראל, 60% מהייצוא הטרי החקלאי של מדינת ישראל מגיע מ- 480 משקים חקלאיים בערבה, המשתרעים על 30 אלף דונם חקלאיים: מלונים, פלפלים, עגבניות, חצילים ותבלינים ייחודיים בזנים ובצבעים שונים ולא שגרתיים ובטעמים מגוונים, בריאים יותר כולל מוספי ויטמינים, ירקות הגדלים בעונת החורף רק באזור הערבה, ירקות אורגניים ועוד.

 

  
  
 
 

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page
+ שלח משוב
כניסה חופשית
למהדורה הדיגיטלית

יש להקליק על השער ולהמתין לטעינה
לצפייה באינטרנט, בסמארטפון ובטאבלט
לארכיון מזון+
 
תערוכות, כנסים וימי עיון
 


 
אתר השפים ICPA
(בחסות מזון+) 
 
התאחדות השפים והקונדיטורים המקצועיים בישראל - ICPA
www.icpa-israel.co.il

 

ספר דיגיטלי, מגזין דיגיטלי,
קטלוג דיגיטלי, חוברת דיגיטלית

דיגיטלר
המרת חוברות לתצורה דיגיטלית
http://www.digitaler.co.il
 הוספה למועדפים    |   חזור למעלה    |    הפוך לעמוד הבית    |    מפת האתר    | 


 © כל הזכויות באתר זה שמורות לחברת מירב-דסקלו הפקות בע"מ

לייבסיטי - בניית אתרים