מבזק  חדשות
 

 
Wine Israel


מחירים לנוחותך
קייטרינג

אינדקס חברות קייטרינג:
קראו ביקורות, וערכו
השוואת מחירים

www.cateringo.co.il

 
קטלוגים דיגיטליים

 

כמו כפפה ליד

להתאים כל אריזה בדיוק לצרכי הלקוח, כמו כפפה ליד – זאת בעצם המטלה המרכזית המלווה את שגרת יומן של חברות האריזה השונות. האם ישנם הבדלים בין פתרונות האריזה השונים שאותם מציעים מפעלי האריזה? למי לפנות? על מה להקפיד? מה חשוב יותר ומה פחות? על שאלות אלה ועוד - משיבים נציגי חברות האריזה 'ליעד', 'ITAS' , 'מולטיואק', 'תדביק', 'נסבאד תעשיות' ו'וייטק'.

שירן שמחי
 
 
  
"החברה נועדה לאריזות מזון בעיקר, למרות שאנחנו עובדים גם בכל שאר התחומים", מספר אלי מרגלית, מנכ"ל חברת 'ליעד', הקיימת כבר מ-1979. "אנחנו מתעסקים בשקילה שאפשר להתאים לכל תחום, אבל אחת ההתמחויות זו אריזת מזון." המפעל התחיל בממשק שיתופי של מושב, ובתור ציוני צעיר אלי התיישב במושב בהרי הגליל. "הייתי בעל הכשרה של מהנדס אלקטרוניקה. במושב הייתה חברה שהתעסקה במערכות שקילה ואני השתלבתי שם זמן קצר לאחר שהוקמה, ב-1983."
"אנחנו נותנים מגוון פתרונות", מסביר מיכאל (39), סמנכ"ל תפעול בחברת 'ITAS' , שהוקמה על ידי אביו ב-1980. "אחד מהם הוא למשל בתחום המשקאות, פתרונות שלמים לקווי מילוי משקאות. מנקודת ניפוח הבקבוק, השטיפה, הסגירה, האריזה בקרטון, עד ליציאת המשטח הארוז ישר למפעל. במזון יש לנו את המכונות שסוגרות את הבקבוקים, מסדרות, הרבה מכונות תוויות וכו'. אנחנו גם אורזים משטחים על ידי רובוטים".
ואילו אילן אמיתי (57) הגיע לחברת 'מולטיואק' בדרך מעט שונה: "עסקתי הרבה שנים בטכנולוגיה של מזון מנקודת מבט של אריזה, חומרי אריזה, טכנולוגיית אריזה, מיקרוביולוגיה של מזון. בהתחלה  הייתי הלקוח -  זה שקנה את המכונות בחברות שבהן עבדתי, כך שאני יודע מה צריך ומרגיש הלקוח וכיצד יש להגיש לו את הפתרונות האלה. אני מניח שזו גם אחת הסיבות לכך ש'מולטיואק' העולמית בחרה בי להיות מנכ"ל חברת הבת שלה בישראל, הפעילה מזה כשנתיים".
'מולטיואק ישראל' היא חברת הבת הישראלית של 'מולטיואק' גרמניה, הפועלת כ-50 שנה באזור בוואריה בדרום גרמניה. זו אחת החברות המובילות בעולם בנושא פתרונות אריזה וכ- 65% ממכונות האריזה בתחום הטרמופורמינג, הנמכרות בעולם בכל שנה הן של החברה. כמו כן מייצרת החברה מכונות להלחמת מגשיות, מכונות לאריזות וואקום, MAP, תוויות ומדבקות ומערכות אבטחת איכות און ליין. לחברה כ-3000 עובדים ברחבי העולם, שליש מהם בחברת האם בגרמניה, והשאר כ-60 חברות בנות ברחבי בעולם - כמו 'מולטיואק ישראל'.
"'תדביק מערכות' הינה חלק מקבוצת תדביק", מסביר דותן פיינמסר (42), מנכ"ל החברה, "זו חברת בת המתעסקת בבניית מכונות להדבקה, מכונות שרוול, תנורי כיווץ, ומכונות שקילה ואריזה - תחום חדש שנכנסנו אליו בשנה האחרונה." חברת האם קיימת למעלה מ-30 שנה, כשלפני 7 שנים שינתה את המבנה הארגוני שלה והפכה חלק ממחלקותיה לחברות עצמאיות. דותן, בעל תואר ראשון במדעי הטבע ותואר שני במנהל עסקים, עבד לפני כן כמנהל צוות של ציוד רפואי ב'פרומדיקו', תפקיד שהחליט לעזוב לאחר שהתחתן עם מנהלת אחת מחברות הבת של החברה.
מודי ברדה (35) הינו מבעליה של  'נסבאד תעשיות בע"מ'. החברה קיימת מ-1985 ומתמחה בעיקר בייצור קווי מילוי, זיקוק, אטימה והדבקה. "יש לנו גם קו מוצרים שאנו משלימים בייבוא - מכונות פלופק, מכונות ורטיקליות, משקלים קומבינאטורים ומכונות שרינק". את החברה הקים אביו, "גדלתי בין המכונות האלה מגיל 10, ולעסק עצמו חזרתי לפני 3 שנים". כיום מודי הוא מנהל המכירות והשיווק כשאחיו מנהל את הצד הטכני, את המפעל.
 
על מה יש להקפיד?
תחום ההיגיינה הוא נושא מרכזי היום בתחום האריזה. לדברי אמיתי, יצרני האריזות פועלים לפי חוקים ותקנות שונים בתחום ההיגיינה וגם הצרכנים מודעים כיום יותר לנושא: "פתרונות אריזה חייבים לעמוד בתקני הבטיחות והאיכות ובדרישות ההיגיינה. שני תקנים מובילים בתחום הם התקן האירופי ISO 14159 והתקן הגרמני DIN EN 1672-2. כיום הדרישה היא לאיכות מושלמת של מוצרים על פני תקופה ארוכה וכן לאריזה שניתן יהיה לפתוח בקלות ולאטום מחדש להמשך אחסון המוצר שטרם נצרך. האפשרות לעמוד בדרישות אלו תלויה בחומרי האריזה ובמכונות האריזה".
כל חברה המייצאת לאירופה או ארה"ב נדרשת לעמוד בסטנדרטים מאוד גבוהים, יש עליה ביקורות מתמידות ורק מי שמסוגל להתמודד עם סטנדרטים אלה יכול לייצא לחו"ל. לחברות אלה מוצרים יותר בטוחים לצרכן המשתמש מאשר לאחרות.
מיכאל, מחברת 'ITAS' מעניק חשיבות לאלמנט נוסף: "צריך לרכוש מחברה אמינה שמחזיקה חלקים, שתספק גיבוי בזמן תקלה ותחזיק באמתחתה אנשים עם ידע. חברה שכבר העניקה שירות דומה לזה המבוקש, כדי שלא יהיו הפתעות. מעבר לזה, חשוב מאוד שיהיה עם מי לדבר."
גם דותן תומך בעיקרון זה, "יש לקנות כל מוצר, לא בהכרח שקילה ואריזה, מבית טוב. מחברה שמוכרת מוצרים טובים ואמינים, יודעת לתת שירות, מכבדת את הלקוח ואת צרכיו ומבינה אותם. חברה שתחיה לאורך זמן, והינה יציבה בכלכלה הישראלית."
"יש הרבה סוגים של מכונות אריזה", מוסיף אלי, "לבחירת המכונה הנכונה מאוד תלוי מה האפליקציה הנדרשת ומה המוצר. מכונה שתארוז אורז לא תהיה כמו מכונה שאורזת במבה. מכונה שאורזת אבקה לא תתאים לארוז נוזלים."
אבי קורן (39) הינו שותף ומנהל שיווק בחברת 'וייטק'. החברה הוקמה לפני יותר מ-20 שנה, ואבי, אשר למד הנדסת מכונות, הצטרף לשורותיה לפני כ-10 שנים. לדעתו רכישת מערכת מחברה שיש לה יכולת שרות ותמיכה טכנית מקצועית הכוללת צוות של מהנדסים וטכנאים הינה קריטית להצלחת הפרויקט: "אנו עוסקים בעיקר באוטומציה, רובוטים תעשייתיים של חברת ABB למשטוח וטיפול במוצרים ומערכות אריזה לנוזלים ומוצקים, כל המוצרים האלה דורשים תמיכה שירותית, ידע והבנה של מה מתאים ללקוח. קל למכור מוצר, אבל החוכמה שהוא יעשה את העבודה ולא יישב אצל הלקוח כפיל לבן. אנחנו לא אוהבים פילים לבנים. וכמובן, בראש ובראשונה לפנות לחברה עם מוניטין, בעלת ניסיון ובקיאות".
מודי ממליץ בחום על מחקר מעמיק. "לא לרוץ לראשון שמציע את המחיר הנמוך ביותר. רצוי לבדוק את החברה דרך לקוחותיה. לא להתבייש לבקש, אני מיד שולח לקוחות שלי שימליצו עלינו, על השירות והמכונות שלנו. לבוא לראות עצמים עובדים, כמה זמן החברה קיימת, כי בעולם האריזה למי שיש ניסיון עם מילוי נוזלים, למשל, לאו דווקא מבין באריזת אבקות. דרוש המון ניסיון וידע בכדי באמת להצליח למכן את המיכון הנכון למוצרים השונים. לשאול שאלות ספציפיות כמו 'האם עסקת פעם עם החומר הזה'? 'מילאת אריזה כזו?' לתחקר לעומק. כמובן גם לעשות השוואת מחירים טובה.
יותר מאריזה נטו
מרבית החברות העוסקות באריזה לא מסכמות את פועלן אך ורק בכך. כמעט כולן צעדו צעד נוסף לקראת הלקוח ומשתדלות להרחיב את עיסוקיהן ותרומתן לו, במסגרת עבודה משותפת.
ל'ITAS' למשל, מחלקה נפרדת שעוסקת בכל נושא סימון המוצר (תאריך תפוגה, קרטונים, ביצים, ברקודים, כשל"פ וכו'.), מערכות דבק הינו גם כן תחום חדש שנכנסו אליו, וכן משאבות וואקום.
ואילו ל'מולטיואק' יש שוק גדול גם בתחום המדיקל "אלה הן האריזות של מזרקים, אינפוזיות, מחטים, אריזות חדרי ניתוח וכו. לקוחות נוספים הם מתחום  not-food- דברים תעשייתיים אחרים - מודפסים, טכניים וכדומה. כשאת קונה למשל מברשות שיניים - הן ארוזות במכונות שלנו. כך גם ראשי דיו, מכונות אוטומאטיות." 'מולטיואק' הינה בתחום של מיכון אוטומאטי לאריזה. "אנחנו פועלים להרחיב את תחומי הפעילות שלנו כמו ש'מולטיואק' פועלת כל הזמן להגדלת תחומי פעילותה על ידי שותפויות עם חברות נוספות, כדי לתת פתרונות אריזה. הרי היום השוק לא מחפש רק מכונות, אלא פתרונות. אנחנו עובדים עם חברות נוספות כדי לתת את הפתרון המלא והרצוי. היום לקוח לא מבקש אריזה אלא מוצר שפרסו, ארזו, שקלו, בדקו וסימנו אותו."
תחום נוסף שחברת 'וייטק' מצאה עצמה עוסקת בו בעקבות היכולות שלה לתת יחד גם שירות, תמיכה וייעוץ טכני מקצועי הינו אבטחת האיכות. "לפני מספר שנים קיבלנו לידנו את ייצוג חברת CEIA, הקונצרן הבינלאומי ליצור גלאי מתכות, והיום אנחנו החברה המובילה בישראל בתחום גלאי המתכות לבדיקות גופים זרים באריזות מזון ומוצרי מזון עם התמחות באריזות ממותכות METALIZED ומוצרים קשים לטיפול כגון בצקים, נוזלים ועוד."
"כל הזמן יש תכניות להתפתחות", מרחיב דותן, "להתמקצע בתחומים שאנחנו מובילים בהם ולהמשיך את שיתופי הפעולה הבינ"ל הקיימים. אנחנו משמשים כ-oem לחברת sacmi העולמית -  מעוניינים להמשיך במגמה זו ולהתרחב גם לכיוונים חדשים." החברה הינה גם נציגה של החברה האמריקאית, 'video jet' המייצרת מערכות סימון. מעבר ללקוחות בתחום המזון, משווקת תדביק לכל המגזר היצרני בישראל, חברות הפרמצבטיקה, קוסמטיקה, תעשיית כבדה, כימיה, כימיקלים וכו'.
"אנחנו מתכננים להגדיל את הייצור והייצוא, תחום עיסוקנו העיקרי, מעבר לים ,לעוד מדינות. יש לנו גם תערוכות בחו"ל. בנוסף אנו מעניקים שירות בתחום הקוסמטיקה, קרמים, שפורפרות, פילינגים. בגלל שהשירות שלנו הוא custumade, מגיעים אלינו גם לקוחות שמאתגרים אותנו. למשל, בתחום הרפואה- תותבים לשיניים. אלה דברים פחות סטנדרטיים בשוק, עם דרישות לאריזה בחדר נקי, סטריליזציה מאוד גבוהה. גם התפתחויות פנימיות טכנולוגיות תמיד נמצאות. פיתוח תמידי של מכונות חדשות, פתרונות חדשים שמקלים על העובד. המטרה העיקרית הינה ליצור מכונות פשוטות וקלות להפעלה, שיפיקו ממנה את מירב התועלת. מעבר לזה, מודי בהכשרתו הינו מעצב, בוגר בצלאל, ובעל נגיעה לעולם האריזה גם מתחום עיצוב האריזות.
טאץ' אישי
כיאה לכל תחום, גם בתחום האריזה כמובן ישנן מספר חברות מתמחות. אם כן, מהו הדבר המעניין והבלעדי, המייחד כל חברה בדרכה שלה?
* תוצרת כחול לבן; דותן מסביר, "אנחנו מייצרים לבד את כל מוצרינו, וממעטים לייבא. כמו כן, יש לנו תודעת שירות מאוד גבוהה, ידע וניסיון. בתחום הזה אפשר לקנות מכונות זולות אבל מה שעומד כנגד זה שברגע שצריך שירות וקו ייצור יעמוד, האובדן הכספי גבוה ולא מחזיר את עצמו. לכן השכלנו להבין שהשירות מוכר והמוניטין שלנו הינו בזכות שירותינו הטוב ובזכות המכונות. אנחנו בונים מכונה לפי דרישות הלקוח, ולמעשה מוכרים לו פתרון ולא מכונה."
אלי מרגלית, מחברת 'ליעד' תומך גם הוא בהיות הסחורה תוצרת הארץ, כיתרון ייחודי. "המכונות בנויות טוב, מדברות בעיקר עברית". בנוסף, בחברה ישנה מחלקת שירות גדולה ואדיבה.
"קודם כל גמישות מאוד גדולה להתאים את המכונה למוצר שלו, גם אם זה מורכבות של מספר מוצרים על אותה מכונה", מרחיב ברדה, "הרי אנחנו יצרנים בעצמנו, התוצרת הינה ישראלית כחול לבן מא' ועד ת', וזה מבטיח אבא ואמא למכונה. כמו כן, השירות מאוד מהיר. אנחנו מודעים לכך שמפעל עומד זה דבר לא טוב, לא להם ולא לנו. זה לא מפיק תועלת. לכן עוד ביום הקריאה יש צוותים שמסתובבים בכל הארץ ומגיעים מיד לטפל במכונה. בעולם האריזה, במיכון אוטומאטי בעיקר, כשרוצים לעבור משטח לשטח יש חבלי לידה. לוקח זמן עד שהלקוח לומד את המכונה, אם  ברצונו להעביר סט של מוצר אחר- מיד מגיעים ומריצים איתו את הקו. לכן אנחנו ידועים בשירות שלנו. מבחינה טכנולוגית, אנחנו עובדים עם התוכנות הכי חדשות, ומשתדלים להיות מעודכנים בכל שקשור לתחום. כמו כן, המחירים אטרקטיביים. אנחנו משתדלים מאוד לשמור על מחירים שמתחרים גם עם החבר'ה שמייבאים ולא רק מייצרים."
* ניסיון ושירותיות; לשאלה זו מגיב מיכאל, 'ITAS', מעט אחרת. "יש לנו ניסיון של הרבה שנים, אנחנו עובדים עם החברות המובילות בעולם, הידועות במיוחד בתחום. יש לנו את הטכנולוגיות המתקדמות ביותר, וכמובן שגם שירות טוב."
אבי קורן, מ. השיווק של חברת 'וייטק' מצטרף גם הוא לדעה זו."אנו מעניקים ייעוץ חינם. יש לנו ידע שאין לחברות אחרות, ויכולת לתת שירות כמובן. 22 עובדים זה כלל וכלל לא מעט."
* חדשנות ונגישות, והתאמה לצרכי הלקוח; פתרונות האריזה של 'מולטיואק' הם מהמתקדמים והחדשניים בשל הצורך לתת מענה לצרכים שעולים מהלקוחות השונים ברחבי העולם: "'מולטיואק' מוכרת למספר רב של ארצות בכל רחבי הגלובוס, למשל ארה"ב, סין, צ'ילה, כווית, ישראל, ירדן, הודו ויפן ונותנת מענה למגוון רב של אריזות ופתרונות אריזה שהלקוחות השונים רוצים. כל המכונות זמינות למשתמש הישראלי, ואפשר להציע לו רעיונות שאולי אף פעם לא נתקל בהם". החדשנות מאוד מאפיינת את פתרונות האריזה של 'מולטיווק', ולצד זה, מכונות אלה נחשבות בתחומן לטובות ביותר בעולם ולמאוד איכותיות.
מדובר במגוון גדול של דגמים, מחירים ותפוקות: "אנו מסוגלים גם לתת ללקוח שלא רוצה להשקיע יותר מדי כסף, מכונה איכותית ברמה של מכונה גדולה אבל בתפוקות יותר קטנות. העיקר שיוכל להרשות לעצמו לעשות אריזות באיכות גבוהה ובמחירים הגיוניים ויוכל ליהנות מאיכות וחדשנות המכונות."
בנוסף לכל, לדברי אמיתי, מתאימה החברה לכל לקוח פתרון ספציפי וכולל, המותאם לדרישות הייחודיות של המוצר שלו.

 
 הירשם עכשיו לניוזלטרים של מזון+
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל
דואר אלקטרוני
שם פרטי
שם משפחה

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות: (צפה ב-  תגובות בעמוד זה)
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page
+ שלח משוב
כניסה חופשית
למהדורה הדיגיטלית

יש להקליק על השער ולהמתין לטעינה
לצפייה באינטרנט, בסמארטפון ובטאבלט
לארכיון מזון+
 
תערוכות, כנסים וימי עיון
 


 
אתר השפים ICPA
(בחסות מזון+) 
 
התאחדות השפים והקונדיטורים המקצועיים בישראל - ICPA
www.icpa-israel.co.il

 

ספר דיגיטלי, מגזין דיגיטלי,
קטלוג דיגיטלי, חוברת דיגיטלית

דיגיטלר
המרת חוברות לתצורה דיגיטלית
http://www.digitaler.co.il
 הוספה למועדפים    |   חזור למעלה    |    הפוך לעמוד הבית    |    מפת האתר    | 


 © כל הזכויות באתר זה שמורות לחברת מירב-דסקלו הפקות בע"מ

לייבסיטי - בניית אתרים