מבזק  חדשות
 

 
Wine Israel


מחירים לנוחותך
קייטרינג

אינדקס חברות קייטרינג:
קראו ביקורות, וערכו
השוואת מחירים

www.cateringo.co.il

 
קטלוגים דיגיטליים

 
'סבתא בישלה גורמה' צל"ש ב"אוסקר של ספרי הבישול"


 
הספר הייחודי- סבתא בישלה גורמה, פרויקט שפים וקשישים ניצולי שואה של עמותת "קבוצת שורשים" שכבר בתחרות היכה גלים בארץ, זכה במקום השלישי בקטגוריה היוקרתית ביותר של ספר הבישול הטוב בעולם, ובמקום השני בקטגורית ספר הבישול הטוב ביותר בקטגורית ספרים ללא מטרות רווח, בתחרות פרסי הגורמנד (Gourmand World Cookbook Awards) - הנחשבת לתחרות הבינלאומית המובילה ביותר של ספרי הבישול- האוסקר של ספרי הבישול.

בנוסף זכה הספר בחותמת היוקרתית Best in the World של גורמנד.
הספר התחרה מול ספרי בישול מובילים, של שפים ומחברי ספרי בישול נחשבים ומפורסמים והצליח להתעלות מעל מאות ספרים ולהגיע למקום המכובד ביותר- השלישה הפותחת של ספרי הבישול הטובים בעולם.
במהלך התחרות שנערכה בינטאי- סין, זכו תמי שכנאי יו"ר קבוצת שורשים והספר לתשואות רבות בקרב קהל המבקרים ורבים מהמשתתפים בתחרות  לדבריה כשאנשים שמעו על הקונספט של הספר הם הזילו דמעה.
"לספר הזה חיים משלו", אומרת שכנאי. "הוא התחיל כפרויקט קטן שהלך והתעצם כמו כדור שלג, כשעוד ועוד אנשים נחשפו אליו וביקשו לעזור למכור, לקנות ולהפיץ אותו בכל דרך אפשרית, רגע הזכיה הוא שיאו של הספר- זה הרגע אותו אני מקדישה לקשישים שלנו שהתרגשו כל כך להיות חלק ממנו- וכולו מוקדש להם".
הספר סבתא בישלה גורמה, תורגם לאנגלית ובימים אלה יוצאת גרסה שלו באנגלית עם החותמת היוקרתית Best in the World של גורמנד שתשווק בעולם.
הספר שכבר נמכר באלפי עותקים בהפצה פרטית עורר הרבה התרגשות בקרב הקשישים וניצולי השואה אשר לקחו בו חלק. כל מי שעבד על הספר- השפים, הצלמים, העורכות והמגיהות, המאפרות, המסיעים והמפיקים- כולם עשו את עבודתם בהתנדבות מלאה כך שמאה אחוז ממחיר הספר מופנים לפעילות הקבוצה.

סבתא בישלה גורמה:
ספר זה הוא סיכומו של פרויקט מרגש וייחודי, בו חברו קשישים ניצולי שואה ל-24 שפים מהמובילים בארץ. הקשישים "השתלטו" על מטבחי השפים, ויצרו כל קשיש יחד עם השף המיועד מנה קלאסית מהמטבח השורשי של הקשיש ווריאציה מעודכנת ומודרנית של השף.
הספר מתעד את 24 המפגשים המרגשים בין הקשישים לשפים, את המתכונים והמנות שנוצרו באותו המפגש, את הסיפור האישי של הקשיש והשף והכל בליווי צילומים של מיטב צלמי האוכל בארץ.
הספר קיבל את תמיכת ארגון או"נסקו ומרכז שמעון ויזנטל העולמי, שתרמו רבות ותמכו בהוצאת הספר

כתיבה גלי וולוצקי
עריכה אלינוער רבין


הרשם חינם לקבלת עדכונים!
דואר אלקטרוני *
שם פרטי *
שם משפחה
תפקיד/מקצוע *

Go Back  Print  Send Page
כניסה חופשית
למהדורה הדיגיטלית

יש להקליק על השער ולהמתין לטעינה
לצפייה באינטרנט, בסמארטפון ובטאבלט
לארכיון מזון+
 
תערוכות, כנסים וימי עיון
 


 
אתר השפים ICPA
(בחסות מזון+) 
 
התאחדות השפים והקונדיטורים המקצועיים בישראל - ICPA
www.icpa-israel.co.il

 

ספר דיגיטלי, מגזין דיגיטלי,
קטלוג דיגיטלי, חוברת דיגיטלית

דיגיטלר
המרת חוברות לתצורה דיגיטלית
http://www.digitaler.co.il
 הוספה למועדפים    |   חזור למעלה    |    הפוך לעמוד הבית    |    מפת האתר    | 


 © כל הזכויות באתר זה שמורות לחברת מירב-דסקלו הפקות בע"מ

לייבסיטי - בניית אתרים