מבזק  חדשות
 

 
Wine Israel


מחירים לנוחותך
קייטרינג

אינדקס חברות קייטרינג:
קראו ביקורות, וערכו
השוואת מחירים

www.cateringo.co.il

 
קטלוגים דיגיטליים

 
אנורקסיית אלכוהול - דיאטה קטלנית
שרות מזון+ 
 
 


אנורקסיית אלכוהול, או בשמה באנגלית- 'Drunkorexia'- דראנקורקסיה, אינה עובדת, לדברי מומחי בריאות- אליס אוברליסין, לוס אנג'לס טיימס ואתר ה'מרכז בנושא שיווק אלכוהול וצעירים' (CAMY).
אנורקסיית אלכוהול, המתבטאת בויתור על ארוחות, על מנת להפחית את כמות הקלוריות ולשמור אותן לשתיית אלכוהול מבלי לעלות במשקל, הינה מסוכנת ביותר לדברי מומחים.
מה אתה שותה כשאתה מנסה להשיל קילוגרמים? תה קר? משקה דיאט ? מה לגבי אלכוהול? כלל בסיסי ידוע לגבי ירידה במשקל הוא שיש להגביל את צריכת האלכוהול על מנת לרדת במשקל, אך האם ניתן "לתבל" את הדיאטה במעט אלכוהול ועדיין לעמוד על המשקל ללא היסוס ?
האם מקצועני הדיאטה יכולים להערים על ספירת הקלוריות ו"לסחור" בהן ? לדלג על ארוחת צהריים כדי להנות מכמה משקאות אלכוהוליים, בזמן צפייה במשחק בערב ?. התשובה הקצרה היא- לא! הקלוריות לא נוצרו באופן זהה, ואלו אשר שותים אלכוהול ומוותרים על ארוחות, יגיעו גם מהר יותר לשיכרות, עם כל ההשלכות של כך. יחד עם זאת, מומחים אומרים כי התנהגות זו שכיחה.
נשים וגברים צעירים מכירים את ה"טריק" הזה יותר מידי טוב. הם רוצים להישאר רזים, אך מרגישים שהם נמשכים לבר, או למסיבות אשר יש בהן אלכוהול. "בהרבה מהקוקטיילים הפופולריים בקרב נשים צעירות, כמו למשל במרגריטה, יש הרבה קלוריות" אומר ד"ר דוד הבר, מנהל מרכז UCLA לתזונה,  ופרופסור ב"בית ספר גפן לרפואה" של אוניברסיטת UCLA. "מתוך כוונה לשתות" הוא מוסיף "יש נשים שתדלגנה על מזון על מנת להקציב את הקלוריות היומיות שלהן למשקה אלכוהולי".
הלגיטימציה של שתיית אלכוהול מופרזת בקמפוסים, בשילוב עם האובססיה לרזון, עלולים להיות הגורם להתנהגות זו של שתיית אלכוהול יחד עם דיאטה, אשר מכונה לעיתים קרובות " drunkorexia" – דראנקורקסיה- מצב שבו אנשים אוכלים מעט מאוד קלוריות, אם בכלל, במהלך היום, ולאחר מכן שותים אלכוהול, לעיתים אפילו בכמות מופרזת, בערב (לאחר מכן, חלק מהאנשים יוצאים מכלל שליטה וגם אוכלים בבולמוס).
דיוויד ג'רניגן, מנהל מרכז שיווק אלכוהול ונוער בבית הספר לבריאות הציבור, אוניברסיטת ג'ונס הופקינס, אומר כי פרסומות מציגות אלכוהול לעתים קרובות כמשקה בריא, "טוב לכושר" ו"דל קלוריות". ג'רניגן מוסיף כי בירה ידועה בתור "מצבור קלוריות... חברות המייצרות משקאות אלכוהוליים מזוקקים מפרסמות את המוצר שלהן כדל קלוריות". כאשר רואים כמה כסף מוצא על מסעות פרסום אגרסיביים של אלכוהול, קל להבין מדוע נשים נמשכות לשתייה. ג'רניגן אומר, "אנו יודעים מנתוני נילסן שבשנת 2011, תעשיית האלכוהול הוציאה יותר מ-  1.7 מליארד דולר על פרסום ושיווק אלכוהול בכל אמצעי התקשורת שנבדקו, כולל טלוויזיה, רדיו, אינטרנט, מגזינים, עיתונים ופרסום חוצות".

חינוך אפקטיבי למניעת שימוש בסמים ואלכוהול, המבוסס על האמת

מה שבני נוער ומבוגרים לא יודעים אודות סמים ואלכוהול יכול להרוג אותם. הנוער בימינו חשוף לסמים ואלכוהול מוקדם מאי פעם. ההיבט המטריד ביותר של הבעיה הזו הינו כיצד שימוש לרעה בסמים מזיק לנוער שלנו, והאיום שזה מציב לעתידה של המדינה. משתמשים צעירים סובלים מיותר מחלות, נעדרים יותר ימים מבית הספר ונוטים יותר להידרדר לפשע מאשר אלה שאינם משתמשים. הפתרון הטוב ביותר הוא להגיע לצעירים עם חינוך אפקטיבי נגד סמים המבוסס על עובדות, לפני שהם יתחילו להתנסות בסמים. הרבה פחות סביר שבני-נוער וצעירים אשר יודעים את האמת על סמים יתחילו להשתמש בהם. עמותת "ישראל אומרת לא לסמים" מפעילה תכנית חינוכית למניעת שימוש בסמים ואלכוהול בעזרתם של מתנדבים, בכל הסקטורים. התכנית כוללת בין היתר את הסרט התיעודי "האמת על סמים: אנשים אמיתיים, סיפורים אמיתיים.",  13 חוברות ותשדירי שירות עטורי פרסים אשר הופקו על ידי הארגון עולמי "עולם ללא סמים", אשר הוקם על ידי סיינטולוגים ופועל בתחום החינוך והבאת ידע אמיתי על סמים ואלכוהול לילדים ונוער ב- 125 מדינות.
 

הרשמו כאן חינם לקבלת עדכונים ממזון+
דואר אלקטרוני
שם פרטי
שם משפחה
Bookmark and Share
Back שלח לחבר הדפס
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...
כניסה חופשית
למהדורה הדיגיטלית

יש להקליק על השער ולהמתין לטעינה
לצפייה באינטרנט, בסמארטפון ובטאבלט
לארכיון מזון+
 
תערוכות, כנסים וימי עיון
 


 
אתר השפים ICPA
(בחסות מזון+) 
 
התאחדות השפים והקונדיטורים המקצועיים בישראל - ICPA
www.icpa-israel.co.il

 

ספר דיגיטלי, מגזין דיגיטלי,
קטלוג דיגיטלי, חוברת דיגיטלית

דיגיטלר
המרת חוברות לתצורה דיגיטלית
http://www.digitaler.co.il
 הוספה למועדפים    |   חזור למעלה    |    הפוך לעמוד הבית    |    מפת האתר    | 


 © כל הזכויות באתר זה שמורות לחברת מירב-דסקלו הפקות בע"מ

לייבסיטי - בניית אתרים