מבזק  חדשות
 

 
Wine Israel


מחירים לנוחותך
קייטרינג

אינדקס חברות קייטרינג:
קראו ביקורות, וערכו
השוואת מחירים

www.cateringo.co.il

 
קטלוגים דיגיטליים

 
מועצת הדבש: הסרת מכסי היבוא על דבש הינה חסרת אחריות
דיתה שמואלי, שירות מזון+ 
 
 

חוסר התכנון, המאפיין את משרד החקלאות הנוכחי, ברשות השר יאיר שמיר, מביא להצהרות המסכנות את המשך קיומו של ענף הדבורים, כך טוען מנכ"ל מועצת הדבש הרצל אבידור, ששלח מכתב השבוע לשר החקלאות יאיר שמיר בנושא הסרת המכסים על דבש מייבוא.
אבידור אומר, כי הציבור אינו מודע לכך, כי זה מכבר מתקיים יבוא דבש הפטור ממכס, זאת בשל הסכמי הסחר של ישראל שנחתמו לפני שנים עם האיחוד האירופי, מדינות דרום אמריקה (מורקסור) וארה"ב (צו היטלי הסחר). כמו כן, מציין אבידור, כי כבר קיימת מכסה פטורה ממכס באופן מלא ליבוא דבש בהיקף של כ- 800 טון!! מארצות האיחוד האירופי ודרום אמריקה לישראל.
עוד מציין אבידור במכתבו לשר, כי מתקיים גם יבוא ללא מגבלה כמותית במכס מופחת של 2.25 ₪/ק"ג מארה"ב (כ- 15% היטל).
כלומר, ההגנה המכסית אינה קיימת, לגבי רוב העולם המערבי (כלפיו עושים את השוואת המחירים), אך היא קיימת לגבי דבש ממקורות אחרים כמו דרום מזרח אסיה ובעיקר מסין.
אבידור מציין כי, כאשר יפתח היבוא מסין, יגיע לארץ דבש מאיכות ירודה ביותר, שלעיתים אינו דבש כלל אלא חומר כימי מחומם, העלול לפגוע בבריאות. בארה"ב למשל אין מאפשרים לייבא דבש מסין, מאחר וקיימת דאגה לבריאות הציבור. כמו כן, ביטול ההגנה המכסית יביא להיצף דבש בישראל.
אין אפשרות לדבוראים הישראלים להתחרות בעלויות הייצור של הסינים (בעיקר לגבי מוצר ירוד) ולכן, חשובה ההגנה על ענף הדבורים מיבוא היצף מסין "הענף בארץ לא יכול ולא יוכל להתחרות במחיר הסיני ופתיחת יבוא מסין תביא להתמוטטות מוחלטת של יצור הדבש והחמור מכל, הדבר יפגע ביכולת הדבוראים לספק שירותי האבקה לחקלאות ולטבע", כותב אבידור.
עוד מוסיף אבידור במכתבו לשר שמיר, כי הרציונל שמשדר משרד החקלאות לציבור שהסרת המכסים תביא להוזלת מחיר הדבש אינה מבוססת. השוואת מחירי הדבש המפורסמים  אינה אמינה. זאת מאחר ואין נטרול מרכיב המע"מ במחיר הדבש בישראל, לצורך השוואה עם מדינות בהן לא קיים מע"מ או ששיעורו נמוך במזון (כולל דבש) ושנית, משום שההשוואה נעשית בין איכויות ומותגי דבש שונים. כאשר מבצעים השוואה נכונה אזי התוצאות מראות שההבדלים במחירי הדבש הם מינוריים וברוב המקרים המחירים זהים ואף זולים יותר מהארצות שדובר בהם.
מחיר דבש גולמי בישראל הוא כ- 18 ₪/ק"ג (ללא מע"מ)  ומחיר באיחוד האירופי הוא כ- 3.5 אירו ו- 4.5 $/ק"ג בארצות הברית.                   
האינדיקציה הברורה ביותר לכך שהמחירים בארצות הנ"ל לא זולים מישראל היא העובדה שבחלק מהמקרים המכסות הפטורות לא באות למימוש מחוסר כדאיות כלכלית.
אבידור מציין גם, כי ברוב הארצות קיימת תמיכה ישירה לענף הדבורים והדבש בשיעור של כ-20%, כזו שלא קיימת לצערנו בארץ.

אבידור מבקש, בשם הדבוראים והחקלאים, משר החקלאות- לבטל הכוונות להסרת מכסי המגן על הדבש, כהגנה על ענף הדבורים ובכך גם על החקלאות כולה.
כל מה שצריך במטבח לחנוכה!

מתכננים ללבב לביבות לחנוכה? רוצים לפנק את המשפחה והחברים בסופגניות ביתיות-איכותיות? רשת הום סנטר מציעה לחנוכה את כל האביזרים שיסייעו לכם להכין את מאכלי החנוכה המסורתיים: אקדח זילוף, כפות מדידה, לקקנים, מזלף לרוטב, מטרפות ביצים ועוד
הרשת מציעה סדרת אביזרים למטבח המתאימה במיוחד להכנת מאכלי חג החנוכה - לביבות, סופגניות ועוד. כל המוצרים עשויים מחומרים איכותיים ביותר, עץ , נירוסטה וסיליקון -ניתן להשיגם בסניפי הרשת. בין המוצרים: אקדח זילוף למילוי הריבה וקישוט הסופגניות המגיע בערכה  הכוללת 6 צניטרים ו- 13 אפשריות של שבלונות שונות (49.90 שקל) , סט רביעיית כפות מדידה (39.90 שקל), מברשת סיליקון להזלפת שמן כולל מיכל איחסון (14.90 שקל), לקקן סיליקון גדול (12.90 שקל), מערוך סיליקון עם ידיות (49.90 שקל), מברשת צרה עץ-סיליקון (14.90 שקל), מזלף לרוטב מסיליקון (29.90 שקל), לקקן סיליקון-עץ (14.90 שקל), מטרפה עץ-סיליקון (19.90 שקל) מברשת רחבה עץ-סיליקון (14.90 שקל) ומטרפת ביצים נירוסטה עם ידית סיליקון (19.90 שקל).

 

הרשמו כאן חינם לקבלת עדכונים ממזון+
דואר אלקטרוני
שם פרטי
שם משפחה
Bookmark and Share
Back שלח לחבר הדפס
כניסה חופשית
למהדורה הדיגיטלית

יש להקליק על השער ולהמתין לטעינה
לצפייה באינטרנט, בסמארטפון ובטאבלט
לארכיון מזון+
 
תערוכות, כנסים וימי עיון
 


 
אתר השפים ICPA
(בחסות מזון+) 
 
התאחדות השפים והקונדיטורים המקצועיים בישראל - ICPA
www.icpa-israel.co.il

 

ספר דיגיטלי, מגזין דיגיטלי,
קטלוג דיגיטלי, חוברת דיגיטלית

דיגיטלר
המרת חוברות לתצורה דיגיטלית
http://www.digitaler.co.il
 הוספה למועדפים    |   חזור למעלה    |    הפוך לעמוד הבית    |    מפת האתר    | 


 © כל הזכויות באתר זה שמורות לחברת מירב-דסקלו הפקות בע"מ

לייבסיטי - בניית אתרים