מבזק  חדשות
 

 
Wine Israel


מחירים לנוחותך
קייטרינג

אינדקס חברות קייטרינג:
קראו ביקורות, וערכו
השוואת מחירים

www.cateringo.co.il

 
קטלוגים דיגיטליים

 
בפתח: שינוי הסימונים על גבי מוצרי מזון ומשקאות
שרות מזון+ 
 
 
ועדת הכלכלה של הכנסת, בראשות ח"כ אבישי ברוורמן, החלה לאחרונה להכין לקריאה ראשונה את הצעת החוק של ח"כ איילת שקד, שנועדה להסדיר את מועד שינוי הסימונים על גבי מוצרי מזון ומשקה. ח"כ שקד הסבירה בפתח הישיבה כי החוק נועד להקל על היצרנים והיבואנים, שנדרשים במקרים רבים לשנות סימונים על אריזות מוצרי מזון ומשקאות. לדבריה, מאחר שכל בקשה דורשת שינוי בנפרד, הדבר משית על התעשיינים עלויות רבות שבסוף מגולגלות לצרכן. היא הוסיפה כי הצעת החוק נועדה לקבוע כי כל ההוראות שיצטברו במשך תקופה של שנתיים עד ליום הקובע, יכנסו לתוקף שנה לאחר אותו יום. כלומר, ההוראות של כל הגורמים יכנסו לתוקפם בצורה מרוכזת אחת לשלוש שנים.
המשנה למנכ"ל משרד הכלכלה, ינון אלרועי, אמר כי להצעת החוק יש השלכות על יוקר המחייה, בכל שפחות עלויות יגולגלו על הצרכנים. הוא הוסיף כי כמעט 90% מהסימונים הם לפי הוראות משרד הבריאות. עוד הסביר אלרועי כי, למשל, הוראות שיינתנו מה-1 בינואר 2015 ועד ל-1 בינואר 2017 ירשמו ב-1 בינואר 2017 ויכנסו לתוקף בסימון על האריזות ב-1 בינואר 2018, כלומר הזמן בין מתן ההוראה לכניסה לתוקף יהיה מינימום שנה ויום ומקסימום שלוש שנים. היועץ המשפטי של משרד הכלכלה, מיכאל אטלן, הוסיף כי במקרים חריגים, בהם הרגולטור הרלוונטי ישתכנע שיש חשש לפגיעה בציבור או בסביבה הוא יכול לקצר את התקופה לפי החלטתו.

ח"כ מיכל רוזין אמרה כי לא צריך להשאיר את העדכון רק בידי הרגולטור, והזהירה ממקרים בהם הציבור לא ידע על שינויים ולא יוכל להשפיע. היא ביקשה לדעת האם ניתן לחייב למסור, במקביל לדרישה על השינוי הצפוי, גם הודעה מידית לציבור. נציגי התעשיינים ונציגי יצרני ויבואני מזון ומשקאות טענו כי זמן ההיערכות הוא למעשה שנה מהיום הקובע, והוא קצר מידי. כמו כן, מנהל תחום המזון באיגוד לשכות המסחר, רז הילמן, טען כי הסעיף שיאפשר להחריג הוראות מסוימות ירוקן את החוק מתוכן.
לנוכח המחלוקות שעלו בדיון ובעקבות העובדה כי נוסח מתוקן של הצעת החוק הועבר לוועדה ולנציגים זמן קצר לפני תחילת הישיבה, אמר היו"ר ברוורמן כי הצעת החוק אינה מוכנה. הוא ביקש מח"כ שקד ומנציגי משרדי הממשלה לבצע עבודת הכנה ואמר כי בקרוב יתקיים דיון נוסף בהצעה.

 

הרשמו כאן חינם לקבלת עדכונים ממזון+
דואר אלקטרוני
שם פרטי
שם משפחה
Bookmark and Share
Back שלח לחבר הדפס
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...
+ שלח משוב
כניסה חופשית
למהדורה הדיגיטלית

יש להקליק על השער ולהמתין לטעינה
לצפייה באינטרנט, בסמארטפון ובטאבלט
לארכיון מזון+
 
תערוכות, כנסים וימי עיון
 


 
אתר השפים ICPA
(בחסות מזון+) 
 
התאחדות השפים והקונדיטורים המקצועיים בישראל - ICPA
www.icpa-israel.co.il

 

ספר דיגיטלי, מגזין דיגיטלי,
קטלוג דיגיטלי, חוברת דיגיטלית

דיגיטלר
המרת חוברות לתצורה דיגיטלית
http://www.digitaler.co.il
 הוספה למועדפים    |   חזור למעלה    |    הפוך לעמוד הבית    |    מפת האתר    | 


 © כל הזכויות באתר זה שמורות לחברת מירב-דסקלו הפקות בע"מ

לייבסיטי - בניית אתרים