מבזק  חדשות
 

 
Wine Israel


מחירים לנוחותך
קייטרינג

אינדקס חברות קייטרינג:
קראו ביקורות, וערכו
השוואת מחירים

www.cateringo.co.il

 
קטלוגים דיגיטליים

 
נסגרה הפרצה שאפשרה לסמן כ"אורגנית" גם תוצרת לא עמדה בתנאי החוק
באדיבות אתר תנועת המושבים         WWW.TMOSHAVIM.ORG.IL

 
 

ועדת הכלכלה של הכנסת, בראשות ח"כ פרופ' אבישי ברוורמן, אישרה היום לקריאה שנייה ושלישית את ההצעה הממשלתית לתקן את החוק להסדרת תוצרת אורגנית, על מנת למנוע אפשרות של הטעיית הציבור באמצעות סימון תוצרת חקלאית שלא מיוצרת לפי הוראות החוק כתוצרת אורגנית.
מנהלת תחום סטנדרטים במשרד החקלאות, מרים פרוינד, הסבירה כי החוק קבע שתוצרת אורגנית היא תוצרת שעומדת בשני תנאים – מגדלים אותה לפי תקנים מסוימים והיא מפוקחת על ידי גוף בקרה. אולם בחוק הייתה לקונה שלא אסרה על השימוש במילה "אורגני" או במילים נגזרות גם בתוצרת שלא עמדה בשני התנאים. לכן, הסבירה פרוינד, נדרש התיקון על מנת לאסור על השימוש במילה "אורגני" לסימון תוצרת שלא עומדת בתנאי החוק.
מנהלת איגוד תעשיות המזון בהתאחדות התעשיינים, ד"ר אורנית רז, הוסיפה כי הלקונה יצרה מצב שבו יבואנים הכניסו לארץ תוצרת בסטנדרט נמוך והשאירו עליה את הכיתוב "אורגני" באנגלית. לדבריה, הדבר פגע ביצרנים המקומיים שהקפידו לעמוד בתנאי החוק והטעה את הצרכנים. "הרבה יבואנים ניצלו את הפרצה והביאו מוצרים עם סימון שממשיכים להימכר על המדפים", אמרה. מנהל תחום המזון באיגוד לשכות המסחר, רז הילמן, ביקש תקופת הערכות מתאימה שתאפשר ליבואנים למכור את המלאים שלהם.
היו"ר ברוורמן ביקש לדעת אם יש מוצרים רבים בעלי חיי מדף ארוכים שהיבואנים שלהם יפגעו מהתיקון לחוק, אולם לא קיבל תשובה ברורה. לכן הבהיר היו"ר כי אין מקום להאריך יתר על המידה את תקופת ההיערכות. מנכ"ל הארגון לחקלאות ביולוגית אורגנית בישראל, ד"ר רועי בורוכוב, אמר כי אם המוצרים שיובאו הם באמת אורגניים יש לאפשר ליבואנים תקופה הערכות להכשירם לפי החוק, ומצד שני לא לאפשר להמשיך למכור מוצרים לא אורגניים שסומנו כאורגניים. היו"ר ברוורמן קיבל את עמדתו וקבע כי התיקון יכנס לתוקף 120 יום לאחר פרסומו ברשומות, על מנת לאפשר את אותה הערכות.

 

הרשמו כאן חינם לקבלת עדכונים ממזון+
דואר אלקטרוני
שם פרטי
שם משפחה
Bookmark and Share
Back שלח לחבר הדפס
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...
+ שלח משוב
כניסה חופשית
למהדורה הדיגיטלית

יש להקליק על השער ולהמתין לטעינה
לצפייה באינטרנט, בסמארטפון ובטאבלט
לארכיון מזון+
 
תערוכות, כנסים וימי עיון
 


 
אתר השפים ICPA
(בחסות מזון+) 
 
התאחדות השפים והקונדיטורים המקצועיים בישראל - ICPA
www.icpa-israel.co.il

 

ספר דיגיטלי, מגזין דיגיטלי,
קטלוג דיגיטלי, חוברת דיגיטלית

דיגיטלר
המרת חוברות לתצורה דיגיטלית
http://www.digitaler.co.il
 הוספה למועדפים    |   חזור למעלה    |    הפוך לעמוד הבית    |    מפת האתר    | 


 © כל הזכויות באתר זה שמורות לחברת מירב-דסקלו הפקות בע"מ

לייבסיטי - בניית אתרים