מבזק  חדשות
 

 
Wine Israel


מחירים לנוחותך
קייטרינג

אינדקס חברות קייטרינג:
קראו ביקורות, וערכו
השוואת מחירים

www.cateringo.co.il

 
קטלוגים דיגיטליים

 
שר האוצר אישר ייבוא פטור ממכס של שורת מוצרי מזון
ומוצרים לתעשיית המזון
8/07/2015 
דיתה שמואלי, שירות מזון+ 
 
 

שר האוצר, משה כחלון, חתם על תקנות המאפשרות ייבוא בפטור ממכס של  שורת מוצרי מזון ומוצרים לתעשיית ייצור המזון, במטרה להתגבר על מחסורים שנוצרו בשנה הנוכחית, לווסת עליות מחירים עתידיות ולאפשר תחרותיות. בחלק מן המקרים מדובר בהארכת פטור קיים או הגדלת מכסת הייבוא המיובאת בפטור ממכס, ובחלק מן המקרים מדובר בפטור חדש.
 
במרבית המקרים אין למדינה הפסד הכנסות, מאחר שללא מתן הפטור – לא היה מתבצע ייבוא בפועל, דבר שהיה גורם לעליית מחירים לצרכן הסופי.
 
אלו רשימת המוצרים הפטורים החל מה-1 ביולי 2015:

• ביצים – הוארך הפטור בייבוא ביצים במסגרת מכסה מוגדלת אשר תעמוד על 250 מיליון ביצים    עד לסוף שנת 2015, בשל מחסור מסתמן בביצים מגידול מקומי ועל מנת שלא ליצור עליית מחירים לצרכן.
• חלמוני ביצה לתעשייה – הוארך הפטור הקיים עבור ייבוא של חלמוני ביצה שהופקו מביצי חופש שלא עברו שינויים גנטיים ובעלי אישור של סחר הוגן, במסגרת מכסה של 150 טון, עד לסוף שנת 2016. חלמונים אלה משמשים כחומר גלם לתעשיית הגלידות המיועדת ברובה לייצוא ועל כן, הוארך הפטור על מנת להקל על התעשייה המקומית בעמידה בתחרות העולמית.
• שקדים – הוארך הפטור הקיים במסגרת מכסה של 1,700 טון לשנה עד סוף שנת 2016, במטרה לווסת את עליית המחירים המשמעותית של שקדים בתקופה האחרונה.
• בוטנים קלופים – הוארך הפטור בייבוא בוטנים קלופים לצרכי תעשייה במסגרת מכסה של 1,200 טון בשנה, עד סוף שנת 2016 וזאת, לאור הפער בין הביקוש לבוטנים לתעשייה לבין היצע בוטנים אלה בגידול מקומי.
• אגסים – הוארך הפטור הקיים במסגרת מכסה של עד 3,000 טון לשנה עד סוף שנת 2015, בשל יבול נמוך וסבירות שהמחירים יאמירו.
• גרגירי חומוס – הוארך הפטור הקיים של עד 8,000 טון בפטור ממכס עד סוף שנת 2016 וזאת, בשל קיטון משמעותי בשטחי הגידול ובסך היבול לדונם שהוביל לעליית מחירי החומוס בשנים האחרונות בארץ ובחו"ל.
• מיץ תפוזים לתעשייה – הוארך הפטור הקיים למכסה של עד 5,000 טון בשנה עד סוף שנת 2017, בשל נסיגה בגידול תפוזים בישראל שכתוצאה ממנו מסתמן מחסור לצורכי תעשיית המיצים בישראל. הפטור חל על מיץ תפוזים קפוא באריזות המכילות 230 ליטר ומעלה, או מיץ תפוזים שאינו קפוא באריזות המכילות 100 ליטר או יותר.
• תפוחי אדמה המיועדים לתעשייה – ניתן פטור לייבוא של 6,000 טון נוספים על המכסה הקיימת של תפוחי אדמה כך שסך ייבוא תפו"א יעמוד על עד 11,000 טון בשנה בפטור ממכס עד סוף שנת 2015 וזאת, לאור העובדה כי קיים מחסור בתפוחי אדמה בגודל המתאים לעיבוד תעשייתי, עקב פגעי מזג האוויר.
• מיץ ענבים לתעשיית היין – ניתן פטור ממכס בייבוא של מיץ ענבים, המשמש חומר גלם ליקבים, בהיקף של עד מיליון ליטר בשנה עד לסוף שנת 2015 וזאת, בשל מחסור הנגרם בשל שנת השמיטה.

 

הרשמו כאן חינם לקבלת עדכונים ממזון+
דואר אלקטרוני
שם פרטי
שם משפחה
Bookmark and Share
Back שלח לחבר הדפס
כניסה חופשית
למהדורה הדיגיטלית

יש להקליק על השער ולהמתין לטעינה
לצפייה באינטרנט, בסמארטפון ובטאבלט
לארכיון מזון+
 
תערוכות, כנסים וימי עיון
 


 
אתר השפים ICPA
(בחסות מזון+) 
 
התאחדות השפים והקונדיטורים המקצועיים בישראל - ICPA
www.icpa-israel.co.il

 

ספר דיגיטלי, מגזין דיגיטלי,
קטלוג דיגיטלי, חוברת דיגיטלית

דיגיטלר
המרת חוברות לתצורה דיגיטלית
http://www.digitaler.co.il
 הוספה למועדפים    |   חזור למעלה    |    הפוך לעמוד הבית    |    מפת האתר    | 


 © כל הזכויות באתר זה שמורות לחברת מירב-דסקלו הפקות בע"מ

לייבסיטי - בניית אתרים