מבזק  חדשות
 

 
Wine Israel


מחירים לנוחותך
קייטרינג

אינדקס חברות קייטרינג:
קראו ביקורות, וערכו
השוואת מחירים

www.cateringo.co.il

 
קטלוגים דיגיטליים

 
העגבנייה החדשה שעומדת לכבוש את השוק
שרות מזון+ 
 
 

יפהפייה עסיסית ומוצקה, עמידה למחלות ובעלת חיי מדף ארוכים. חברת זרעים גדרה מציגה בימים אלה את זן העגבניות החדש  - עגבנייה מזן מוזֶה – אדומה ועסיסית, מסודרת באשכולות של חמישה-שישה פירות אחידים בגודלם. עגבניות מוזה, פרי טיפוחה של חברת Syngenta מהווה את המשלימה הקייצית לזן האיקראם המפורסם.  עגבניה זו נשתלת באביב ועוברת את הקיץ. היא עמידה לטמפרטורות גבוהות והיא חונטת טוב בחום, ובנוסף יש לה עמידויות שמתאימות לקיץ.  
"מתחילת 2012 החלה מגמת המעבר לגידול זני עגבנות באשכולות ועם תחילת 2013 המגמה מתגברת", מסביר ג'ואל סיגל, מנהל מוצר העגבנייה בזרעים גדרה.
סיגל מעריך שכ-60% מהגידול של העגבניות בארץ, שנעשה ברובו בחבל הבשור, הוא של עגבניות אשכול ולדעתו המגמה תלך ותתחזק ובסוף שנת 2013 הנתון יעמוד על כ-70%.
"זו אמנם הערכה, אבל בכל מקרה מדובר בנתונים מדהימים כי עד לפני כשנתיים, ב-2011, עמדו הנתונים על כ-15% בלבד מסך הגידול", אומר סיגל, "עוצמת המעבר משמעותית מאוד". 
אוריאל סוויסה ממושב אוהד, איש השיווק של זרעים גדרה באזור הדרום, מסביר על יתרונותיה של העגבנייה החדשה: "זהו זן איכותי שמסודר באשכולות, יפה, בעל צבע אדום עמוק, חיי מדף טובים, המשכיות טובה ויכולת תפוקה מרשימה בשטח. ובנוסף, אחת הבשורות החשובות ביותר הוא עמידות לווירוסים שונים, בראשם וירוס צהבון האמיר - אימת המגדלים". 
לדבריו, החקלאים שהגיעו ליום הפתוח שערכה החברה לשיווק המוזה עוד בחודש דצמבר אשתקד, יכלו להתרשם במו עיניהם מהתפוקה הגבוהה של הזן. "מהחלקה שאליה הזמנו את החקלאים ליום הפתוח במושב אוהד, קטפנו יותר מ – 14 טון עגבניות", מסביר סוויסה. "חשוב לציין שאלו עגבניות שעברו בהצלחה ימי חום רבים, וזו גם תכונה שמייחדת את זן המוזה. בנוסף עברו העגבניות לא מעט גשמים ואפילו מלחמה באמצע, והיבול היה מרשים לכל הדעות".
 

הרשמו כאן חינם לקבלת עדכונים ממזון+
דואר אלקטרוני
שם פרטי
שם משפחה
Bookmark and Share
Back שלח לחבר הדפס
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות: (צפה ב-  תגובות בעמוד זה)
Loading בטעינה...
+ שלח משוב
כניסה חופשית
למהדורה הדיגיטלית

יש להקליק על השער ולהמתין לטעינה
לצפייה באינטרנט, בסמארטפון ובטאבלט
לארכיון מזון+
 
תערוכות, כנסים וימי עיון
 


 
אתר השפים ICPA
(בחסות מזון+) 
 
התאחדות השפים והקונדיטורים המקצועיים בישראל - ICPA
www.icpa-israel.co.il

 

ספר דיגיטלי, מגזין דיגיטלי,
קטלוג דיגיטלי, חוברת דיגיטלית

דיגיטלר
המרת חוברות לתצורה דיגיטלית
http://www.digitaler.co.il
 הוספה למועדפים    |   חזור למעלה    |    הפוך לעמוד הבית    |    מפת האתר    | 


 © כל הזכויות באתר זה שמורות לחברת מירב-דסקלו הפקות בע"מ

לייבסיטי - בניית אתרים