מבזק  חדשות
 

 
Wine Israel


מחירים לנוחותך
קייטרינג

אינדקס חברות קייטרינג:
קראו ביקורות, וערכו
השוואת מחירים

www.cateringo.co.il

 
קטלוגים דיגיטליים

 
   ביקור ביקב אדיר

יקב אדיר הנמצא באזור התעשייה דלתון שבגליל העליון, חוגג 10 שנים של ייצור יין. זו הייתה סיבה נהדרת להתארח ביקב ובמבניו השונים, כאורחיהם של האחים יוסי ואבי רוזנברג, בעלי היקב. יוסי המנכ"ל , אבי היינן.

ישראל פרקר
 
www.winesisrael.com


כבר בארוחת הבוקר שסעדנו במרכז המבקרים היפה, ששפעה בגבינות עיזים, אפשר היה להבין שאדיר זה גם מחלבה וגם יקב. שם היקב והמחלבה - אדיר כולל את האות הראשונה של משפחות אשכנזי ורוזנברג, השותפים במחלבה, וגם את המילה דיר (עזים), ובכלל מקום אדיר ליין וגבינות איכות...
אנחנו הגענו הפעם כדי לחגוג עם היקב ויינותיו הקוצרים שבחים בארץ ובחו"ל. התחלנו את סיורינו בביקור בכרמי המשפחה שבשטחי המושב כרם בן זמרה, שענביהם היו עדיין רחוקים מהבחלה, בניגוד לענבי כרמי הדרום, שחלקם כבר היו מאוד קרובים להבשלה במועד ביקורנו. הכרמים הראשונים של יקב אדיר ניטעו בסוף שנות השמונים ורק ב-2003 החליטו אנשי המשפחה להקים יקב, שהלך והתפתח בגדול מאז. בשנים הראשונות שלטו בכרמים הזנים קברנה סוביניון ושרדונה, בלבד.  כיום היקב קולט כ-200 טון ענבים בעונה, מכ-300 דונם כרמים. מייצרים מהם כ-150,000 בקבוקי יין בשנה.
היקב השתדרג מאוד בשנה האחרונה. בבניין חדש שבוקם נבנה אולם המכיל מיכלי נירוסטה גדולים, ולידו אולם חביות גדול ומקורר, בו מוקרן מופע אור קולי נחמד על גבי חביות העץ הצרפתיות, במספר שפות, להנאת המבקרים וחיבורם ליין המיוצר במקום. ביקב מייצרים מספר סדרות של יינות, שלעיתים הרכב זניהם קצת משתנה, בהתאם ליבולי הכרמים ולהחלטת היינן.

סדרת כרם בן זמרה
סדרה של יינות זניים בעלי איכות גבוהה וארומה טובה, ובהם מבחר ייחודי של טעמים וארומות. ענבי היינות שצמחו לאורך מדרונות חלקת הפלאטו המיוחדת של היקב נבצרים בשעות הבוקר המוקדמות והקרירות, הופכים ליינות שעברו תהליך יישון בחביות עץ אלון צרפתיות ואמריקאיות למשך תקופה של 12-14 חודשים, ולאחר מכן עוברים תהליך יישון נוסף של 5 חודשים בבקבוקים, לאחר הביקבוק. 
בסדרה 3 יינות זניים: קברנה סוביניון, שיראז וסוביניון בלאן.
טעמנו את הסוביניון בלאן 2016 , שענביו הגיעו מארבע חלקות שונות. הריח הפירותי העדין הצטרף לטעם הטוב עם תחושת מתקתקות בפה. הטעם השיורי בפה היה ארוך.
הקברנה סוביניון 2015 , שטעמנו, הגיע מחמש חלקות שונות בכרם בן זמרה. הוא עם חמיצות מאוזנת, ריח פירותי וטעם שיורי קצר. זהו היין המוביל ביקב מבחינת התעניינות ציבור חובבי היין.
אהבתי מאוד את השיראז 2015 מכרם שניטע ב2004. צבעו אדום עמוק, והוא עם ריח פירותי נעים. קצת טאני בולט עדיין.
סדרת a
סדרת בלנדים איכותיים וריחניים המציעה שלוב ייחודי של טעמים. הענבים נבצרים בשעות הבוקר המוקדמות והקרירות. היינות מתיישנים בחביות עץ צרפתיות לתקופות שונות, היין הלבן במשך 12-14 חודשים, והיין האדום במשך  18-20 חודשים, ולאחר הביקבוק הם מתיישנים עוד 6-8 חודשים בבקבוק.
בסדרה 2 יינות:
אדום: בלנד של שיראז, קברנה סוביניון וקברנה פרנק.
לבן: בלנד לעיתים של שרדונה, שאנין בלאן וסוביניון בלאן. לעיתים ללא השאנין בלאן.
טעמנו את בלנד השרדונה 90% והסוביניון בלאן 10% 2015. חשתי בחמצמצות פריכה בפה.
הבלנד האדום היה טאני מאוד ונכונות לו עוד מספר שנות התיישנות. הצבע אדום עמוק והטעם מזכיר קצת שזיפים.

פלאטו – יין הדגל של היקב
היין מיוצר אך ורק בשנים בהן הבציר איכותי במיוחד ועומד בסטנדרטים הגבוהים ביותר, שהיינן קבע. הענבים המיועדים ליין זה עוברים תהליך מוקפד ביותר של ייצור. לאחר הבציר, האשכולות עוברים מיון ידני להבטיח שרק הענבים באיכות הגבוהה ביותר נבחרים לסדרה.
בסיום הסחיטה ועם הפרדת הגרגרים והשידרה עוברים להשרייה קרה בת 72 שעות ורק אז מועבר היין לחביות עץ אלון צרפתיות לתקופת יישון של 24 חודשים.
יינות אלו עוברים תהליך יישון נוסף בבקבוקים במשך תקופה של 8-12 חודשים.
יין הפלאטו זכה בפרסים יוקרתיים בתחרויות טעימה רבות ובהכרה בינלאומית.
טעמי יין פלאטו ומגוונים. זהו יין עוצמתי במיוחד, המשלב בתוכו איזון מושלם בין שלל תכונות  טעמים וניחוחות.  
טעמנו את פלאטו 2014 (180 ש"ח). 92% קברנה ו8% שיראז. היין המהנה שהה 24 חדשים בחביות עץ צרפתיות חדשות. בפה נשאר טעם שיורי ארוך טעים.


הרשם חינם לקבלת עדכונים!
דואר אלקטרוני *
שם פרטי *
שם משפחה
תפקיד/מקצוע *

Go Back  Print  Send Page
כניסה חופשית
למהדורה הדיגיטלית

יש להקליק על השער ולהמתין לטעינה
לצפייה באינטרנט, בסמארטפון ובטאבלט
לארכיון מזון+
 
תערוכות, כנסים וימי עיון
 


 
אתר השפים ICPA
(בחסות מזון+) 
 
התאחדות השפים והקונדיטורים המקצועיים בישראל - ICPA
www.icpa-israel.co.il

 

ספר דיגיטלי, מגזין דיגיטלי,
קטלוג דיגיטלי, חוברת דיגיטלית

דיגיטלר
המרת חוברות לתצורה דיגיטלית
http://www.digitaler.co.il
 הוספה למועדפים    |   חזור למעלה    |    הפוך לעמוד הבית    |    מפת האתר    | 


 © כל הזכויות באתר זה שמורות לחברת מירב-דסקלו הפקות בע"מ

לייבסיטי - בניית אתרים