מבזק  חדשות
 

 
Wine Israel


מחירים לנוחותך
קייטרינג

אינדקס חברות קייטרינג:
קראו ביקורות, וערכו
השוואת מחירים

www.cateringo.co.il

 
קטלוגים דיגיטליים

 
אבקות סופר פודס אורגניות
22/3/17
דיתה שמואלי, שירות מזון+ 

 
 

האם כבר שמעתם/טעמתם את אסאי ברי? בלו ברי? עשב חיטה? עשב שעורה? לוקומה? מדובר בסדרת אבקות הסופר פוד. מזונות-על הם קבוצה של מזונות אשר מכילים ריכוז אדיר של חומרי תזונה, ויטמינים ונוגדי חמצון. הם נקיים מכל חומרי שימור או תוספים ומכילים לרוב רכיב בודד.

הישר מיערות הגשם של פרו, הג'ונגלים של גואטמלה ושדות החיטה והשעורה של סין, חברת "כרם - טבע של בריאות" מציגה בימים אלה את סדרת אבקות הסופר פודס, מזונות על, הכשרה ואורגנית כולה לראשונה בישראל. מזונות על הם קבוצה של מזונות אשר מכילים ריכוז אדיר של חומרי תזונה, ויטמינים ונוגדי חמצון. הם נקיים מכל חומרי שימור או תוספים ומכילים לרוב רכיב בודד. אבקות הסופר פודס, מזונות העל, מיוצרות אך ורק מחומרי הגלם המשובחים ביותר ומאושרים אורגניים, הייבוש של האבקות האסאי ואוכמניות נעשה בהקפאה כך שאינו פוגע ואף משמר את התכונות התזונתיות של פירות אלו.
הערה: המוצרים אינם תחליף לתזונה מאוזנת ואורח חיים בריא. אין לעבור על המינון היומי המומלץ.

אבקת אסאי ברי אורגנית

האסאי הוא פרי סגול וקטן הגדל בסביבות נהר האמזונס בדרום אמריקה. האסאי בד"כ נקטף ע"י קואופרטיבים של קהילות מקומיות כתחליף לכלכלה המבוססת על כריית עצים. האסאי נקטף ביד ואז מנוקה היטב, נכבש ומיובש בהקפאה. מ-20 ק"ג של פרי אסאי טרי מכינים כ 1 ק"ג של אבקת האסאי האורגנית. האסאי נחשב לפרי בריא במיוחד ומכיל מגוון ענק של וויטמינים, מינרלים וחומצות אמינו חיוניות: צבעו הסגול של האסאי מגיע אליו מריכוז גובהה של פיגמנטים טבעיים (אנתוציאנינים) הידועים בתועלתם לפעילות הלב ובשיפור זרימת הדם ובכלל תורמים הפיגמנטים גם לתחושת רעננות וזמינותם בתפריט הישראלי ידועה כמוגבלת יחסית. צריכה קבועה של אסאי העשיר בחומצת אמינו בשם אוליאיק יכולה להוות נדבך בתזונה תומכת "אנטי אייג'ינג" בשל  יכולת חומצה זאת לתמוך בפעילות  אומגה 3 לחדור לקרום התאים. האסאי עשיר גם בפלבנואדים (ויטמין P ), פוליפונולים, וחומצה בשם רזרבטרול, נוגדי חמצון עוצמתים אשר מגנים על הגוף מפני מגוון של רדיקלים חופשיים, מחזקים את מערכת החיסון שלנו ובעלי הפוטנציאל להקל במצבים כרוניים. דרך שימוש מומלצת: 1-2 כפיות ליום מומסות במים, בשייק או משולבות במזון.

אבקת בלוברי (אוכמניות כחולות) אורגנית

הבלוברי גדל במגוון מקומות בעולם וידוע בזכות טעמו הנפלא כמו גם ערכיו התזונתיים הגבוהים. האבקה מיובשת בהקפאה, תוך שימוש בטכנולוגיה המשמרת את הערכים התזונתיים של הפרי ואת טעמו היחודי והנפלא. הבלוברי מכיל נוגדי חמצון עוצמתים רבים כמו גם אנטוציאנינים (פיגמנטים טבעיים) הנותנים לפרי את צבעו העמוק וידועים בערכם כנוגדי חמצון עוצמתיים. לשימוש קבוע ויומיומי באבקת בלוברי ישנם יתרונות רבים גם לתהליכים גופניים וגם להשלמת חוסרים בתזונה אשר אופייניים לתפריט הישראלי. אבקת בלוברי מכילה נחושת, אשלגן, מנגן, ויטמין C וויטמין K, חומרי תזונה אלא מהווים השלמה נהדרת לתפריט הישראלי הממוצע ולכן אבקת בלוברי נחשבת לאידאלית בנוגע להשלמת חומרי תזונה לגוף. צבעם של הבלוברי מיוחס לפיגמנטים הטבעיים אשר האוכמניות שופעות בהם, האנתוציאנינים, אשר מחקרים רבים קשרו אותם להאטת תהליכי הזדקנות בתאי הגוף, הפיגמנטיים נלחמים בתהליכים דלקתיים, כמו גם מסייעים בהסדרת זרימת הדם ושיפורו, דבר המוביל לתחושה ערנית וחיונית יותר כמו גם, לפי שימושים מסורתיים, להגברת האון והחשק אצל גברים בשימוש קבוע. נוגדי החמצון בבלובריס, הוכחו במגוון מחקרים, כיכולים לשפר תפקודים קוגניטיביים וזיכרון, לפי עורכי המחקרים, מסתמן שההגנה שהבלובריס מקנים לתאי הגוף משפר את יכולתם להתגונן מתהליכי התחמצנות, תהליך זה גם יכול להקל על הריכוז ולשפר הישגים במטלות הדורשות ריכוז. דרך שימוש מומלצת: 1-2 כפיות ליום ממוסות במים, בשייק או משולבות במזון.

אבקת מיץ עשב חיטה אורגנית

אבקת מיץ עשב החיטה נוצרה מההנבטה של עשב החיטה לגובה של כ-15 ס"מ, בנקודה זאת תכולת הכלורופיל הטבעי בעשב הוא הגבוהה ביותר (כ-70%). מיץ עשב החיטה פופולארי מאד בעולם ונחשב לאחד המזונות העשירים ביותר בחומרי תזונה שקיימים, הוא מכיל אינזימים רבים כמו גם ויטמנים, מינרלים ונוגדי חימצון. האבקה נוצרת בעיבוד מינימלי: העשב נקצר בשיאו, מנוקה,מיובש ונטחן לאבקה. מולקולת הכלורופיל בעשב החיטה דומה בהרכבה למולקולת ההמוגלובין, מה שהופך את מיץ עשב החיטה לתומך מעולה במצבים של חוסר בברזל, אנמיה, עייפות וחולשה. לכלורופיל עשב החיטה יכולות של אנטיביוטיקה טבעית, ולכן מחקרים הראו שהוא  יעיל בטיפול בכיבים, בפצעים מוגלתיים וגרגור שלו אף יעיל נגד עששת ודלקת חניכיים. מיץ עשב חיטה מכיל גם את חומצנת האמינו גלוטמין אשר הגוף מנתב להזמנת המוח, חומצה זה יכולה לחדור את מחסום המח- דם (BBB) ובמחקרים קשרו אותה להגברת ערנות ושיפור חדות המחשבה. מיץ עשב חיטה מכיל אנזימים רבים היכולים לסייע בשיפור פעילות הכבד וכך להקל על העיכול וגם לקחת  חלק פעיל בשיפור ניקוי הרעלים מהגוף. דרך שימוש מומלצת: 2-3 כפיות ליום ממוסות במים, בשייק או משולבות במזון.

אבקת מיץ עשב שעורה אורגנית

אבקת מיץ עשב השעורה נוצרה מהנבטה של עשב השעורה לגובה של כ 15 ס"מ, בנקודה זאת תכולת הכלורופיל הטבעי בעשב הוא הגבוהה ביותר (כ-70%). עשב השעורה נחשב לדגן הראשון שגודל במתכוון ע"י בני האדם לפני 2800 שנים ובכמה עשרות שנים האחרונות הוא חזר לפופולריות בגלל היתרונות התזונתיים שבו הכוללים מגוון של ויטמינים ומינרלים. האבקה נוצרת בעיבוד מינימלי: העשב נקצר בשיאו, מנוקה,מיובש ונטחן לאבקה. עשב שעורה הוא מזון על מאד ורסטילי ומגוון שכולל ויטמינים A, B1,B3,B6,E,K שילוב של ויטמנים אלו עם אנזימים הנוכחים במיץ עשב חיטה יכול לסייע בשיפור העיכול והמטבוליזם ובשיפור היכולת של הגוף להפיק את המרב מהמזון. מיץ עשב החיטה הוא מנקה טבעי נפלא לגוף, מחקרים הראו כי עשב החיטה יכול אפילו לספוח מתכות כבדות וכך להוריד את מינונם של רעלנים אלו בגוף, תכונות אלו משויכות לריכוזי מינרלים כגון אבץ, סלניום ונחושת במיץ עשב שעורה כמו כן גם לכלורופיל ממנו מורכב. מחקרים הראו כי חומצה גלוטמית, אשר נמצאת במיץ עשב שוערה, יכולה לעזור לגוף להירגע ואף להקל את החשק לחומרים ממכרים ומזיקים כגון אלכוהול, אכילה מופרזת, ניקוטין ועוד. דרך שימוש מומלצת: 2-3 כפיות ליום מומסות במים, בשייק או משולבות במזון.
 
אבקת לוקומה אורגנית

הלוקומה, הוא פרי סאבטרופי הגדל בעמקי הרי האנדים, בעיקר בפרו וידוע בכינויו "הזהב של האינקה" בשל צבעו הצהבהב וטעמו המתקתק שהיה חביב על הילידים באזור כבר לפני הספירה. אבקת פרי הלוקומה אידאלית להמתקה והוספת טעם לכל סוג של מנה, קינוח או מנה עיקרית, ללא הוספה של סוכר. האבקה נוצרת בעיבוד מינימלי: הפרי נקטף ידנית, מנוקה היטב, מיובש בטמפרטורה נמוכה ונטחן לאבקה. הלוקומה עשירה בבטא קרוטן וויטמין A הנקשרו לתמיכה בראייה ובעניים ובחיזוק המערכת החיסונית. הלוקומה משמשת להמתקת מזונות תוך כדי העשרתם בחומרים מזינים, הערך הגליקמי של אבקת הלוקומה מאד נמוך והשפעתו על רמות הסוכר בדם זניחה בניגוד לממתיקים מלאכותיים אשר משפיעים על רמות הסוכר בדם ללא כל ערך תזונתי כלשהו. הלוקומה היא מקור נהדר לוויטמין B3 אשר רבים סובלים ממחסור ממנו, בעיקר בתזונה צמחונית או טבעונית, כמו כן שמן הלוקומה קושר במחקרים רבים לתכונות אנטי דלקתיות ואנטי בקטרליות. ניתן להוסיף אבקת לוקומה לכל משקה, סמות'י, יוגורט, גרנולה, עוגות, עוגיות, מאפים ועוד. דרך שימוש מומלצת: 1-2 כפיות ליום ממוסות במים, בשייק או משולבות במזון כתוספת טעם ומתיקות מעודנת למגוון מנות וקינוחים.

מתכונים בשימוש אבקות סופר פודס אורגניות
המתכונים באדיבות דפנה בר-שדה יועצת קולינרית לחברת מרום משה בע"מ.


קרמבו עם אבקת לוקומה אורגנית

רכיבים:
10 גרם אבקת אגר אגר
טבלת שוקולד מריר
עוגיות ללא סוכר
פחית קרם קוקוס
5 חלבונים בטמפרטורת החדר או תחליף ביצה
0.5 כפית תמצית וניל אמיתי "לורן אויילס"
קורט מלח
30 גרם אבקת לוקומה של גרין אוריגינס
שקית זילוף

אופן ההכנה
מכינים את הבסיס: מרסקים בבלנדר את העוגיות עם קרם הקוקוס ויוצרים מהתערובת עוגיות שטוחות, ניתן להשתמש בכוס בעלת קוטר צר.
מכינים את הקצף: מקציפים חלבונים עד לקצף יציב ומוסיפים בהדרגה את הלוקומה ואת תמצית הוניל.
מרכיבים את הקרמבו: בעזרת שקית זילוף, מזלפים את הקצף על העוגייה ושמים במקרר כ-4 שעות.
מכינים את ציפוי השוקולד: בסיר באן-מארי ממיסים את השוקולד המריר, טובלים את העוגייה והקציפה בשוקולד מריר מומס ומחזירים למקרר לעוד שעתיים.
----------

קישים עם אבקת בלובריז

רכיבים:
30 גרם אבקת בלובריז של גרין אוריגינס
2 בצל ירוק
2 כרישה
2 בצל סגול
גבינת עיזים 200 גרם
פירות יער קפואים 100 גרם
יין אדום כוס
מוצרלה בייבי כדורים חבילה

אופן ההכנה
מטגנים את כל הבצלים על אש נמוכה כחצי שעה בתוך תבניות אישיות של קישים מכנסים את התערבות של הבצלים ובתוך כל תערובת שמים כדור מוצרלה אחד. ועליהם פרוסת גבינה עיזים אחת.
לרוטב:
מצמצמים יין ופירות יער עד לחצי גובה ושופכים על הקישים המוכנים.

----------

שייק ירוק עם אבקת עשב חיטה

רכיבים:
צרור פטרוזיליה
חופן חסה
חופן נבטי חמניה
1 תפוח ירוק
10 גרם אבקת מיץ עשב שעורה של גרין אוריגינס

------

שייק תותים עם אבקת מיץ עשב חיטה
חבילת תותים טריים
2 בננות
2 כפות סירופ מייפל אמיתי אורגני
מיץ מחצי לימון
10 גרם אבקת מיץ עשב חיטה של גרין אוריגינס

--------

שייק אננס - אסאי מרענן
אננס חתוך
חופן תמרים
20 מ"ל חלב אורז\חלב שקדים
10 גרם אבקת אסאי ברי של גרין אוריגינס
 

הרשם חינם לקבלת עדכונים!
דואר אלקטרוני *
שם פרטי *
שם משפחה
תפקיד/מקצוע *
Bookmark and Share
Back שלח לחבר הדפס
כניסה חופשית
למהדורה הדיגיטלית

יש להקליק על השער ולהמתין לטעינה
לצפייה באינטרנט, בסמארטפון ובטאבלט
לארכיון מזון+
 
תערוכות, כנסים וימי עיון
 


 
אתר השפים ICPA
(בחסות מזון+) 
 
התאחדות השפים והקונדיטורים המקצועיים בישראל - ICPA
www.icpa-israel.co.il

 

ספר דיגיטלי, מגזין דיגיטלי,
קטלוג דיגיטלי, חוברת דיגיטלית

דיגיטלר
המרת חוברות לתצורה דיגיטלית
http://www.digitaler.co.il
 הוספה למועדפים    |   חזור למעלה    |    הפוך לעמוד הבית    |    מפת האתר    | 


 © כל הזכויות באתר זה שמורות לחברת מירב-דסקלו הפקות בע"מ

לייבסיטי - בניית אתרים