מבזק  חדשות
 

 
Wine Israel


מחירים לנוחותך
קייטרינג

אינדקס חברות קייטרינג:
קראו ביקורות, וערכו
השוואת מחירים

www.cateringo.co.il

 
קטלוגים דיגיטליים

 
בגולן הצליחו לגדל זן ברוקולי ננסי 'ברוקומיני' בחודשי הקיץ
 
30/11/16
דיתה שמואלי, שירות מזון+ 

 
 

בשורה חקלאית נוספת מגיעה בסיום חודשי הקיץ מענף החקלאות במרום גולן, בהמשך למחקר וניסיונות רבים, החלו לראשונה השנה במרום גולן, לגדל ולטפח את הזן הייחודי של 'הברוקומיני'- זן ברוקולי זעיר, בעיצומם של חודשי הקיץ.
השנה טופחו במרום גולן 3.5 דונם של זן ה'ברוקומיני' שהניבו מעל טון של תוצרת חקלאית בגודל של עד 10 ס"מ ליחידה ובימים אלו מסיימים את עבודות הקטיף המדגישות את ההצלחה הגדולה של העונה מבחינת הכמות והאיכות של זן ה'ברוקומיני' אודות למחקרים רבים וסיוע של מו"פ (מחקר ופיתוח) צפון והחברה לפיתוח הגליל.
ה'ברוקומיני' הינו זן שהגיע ארצה מיפן ומשלב בתוכו ברוקולי וקייל סיני, מאופיין בטעם ייחודי ומעודן, המזכיר מאוד את האספרגוס ובעל ערכים תזונתיים גבוהים מאוד, עשיר באשלגן, ויטמין C, ויטמין K  וסידן. כמו כן מדובר בירק שהכנתו מהירה מאוד ומתאימה לשלל מאכלים.
בישראל עד כה לא הצליחו לגדל 'ברוקומיני' בחודשים החמים אך לאחר עונה זו במרום גולן מסמנים 'וי' גדול על הישג חקלאי נוסף לגידולי החורף המוצלחים של השנה- כשהבולט מכולם הינו גידול של תותים איכותיים בשיא הקיץ. גידולים אלו דווקא בקיץ מעניקים יתרון כלכלי ושיווקי למרום גולן. גידולי הקיץ של מרום גולן שווקו השנה לחנויות טבע וירקנים בודדים המוכרים תוצרת ייחודית.
החל מהשנה הבאה יתבצע הגידול בשטחים הפתוחים שכן נמצא, כי הקרינה ושעות השמש בצורה זו של גידול, מתאימה יותר ל'ברוקומיני' במרומי צפון הגולן. כמו כן בקיץ הבא יתבצע ניסוי לגידול ה'ברוקימיני 'על פני מצע מנותק מין הקרקע של טוף מרום גולן שיותאם לגידול זה.
"בסוף החודש נסיים את קטיף ה'ברוקומיני' שגדל אצלנו בחודשי הקיץ, בשנה הבאה הכוונה להרחיב באופן משמעותי את הגידול לאחר שהצלחנו לעשות זאת השנה" אומר ערן פישר, מרכז המטעים בקיבוץ מרום גולן". השנה ה'ברוקומיני' שווק לרשתות השיווק וירקנים נבחרים אך לא מין הנמנע, כי בשנה הבאה תוכלו למצוא את הירק המבוקש בשווקים רבים יותר" מוסיף פישר.

הרשם חינם לקבלת עדכונים!
דואר אלקטרוני *
שם פרטי *
שם משפחה
תפקיד/מקצוע *
Bookmark and Share
Back שלח לחבר הדפס
כניסה חופשית
למהדורה הדיגיטלית

יש להקליק על השער ולהמתין לטעינה
לצפייה באינטרנט, בסמארטפון ובטאבלט
לארכיון מזון+
 
תערוכות, כנסים וימי עיון
 


 
אתר השפים ICPA
(בחסות מזון+) 
 
התאחדות השפים והקונדיטורים המקצועיים בישראל - ICPA
www.icpa-israel.co.il

 

ספר דיגיטלי, מגזין דיגיטלי,
קטלוג דיגיטלי, חוברת דיגיטלית

דיגיטלר
המרת חוברות לתצורה דיגיטלית
http://www.digitaler.co.il
 הוספה למועדפים    |   חזור למעלה    |    הפוך לעמוד הבית    |    מפת האתר    | 


 © כל הזכויות באתר זה שמורות לחברת מירב-דסקלו הפקות בע"מ

לייבסיטי - בניית אתרים