מבזק  חדשות
 

 
Wine Israel


מחירים לנוחותך
קייטרינג

אינדקס חברות קייטרינג:
קראו ביקורות, וערכו
השוואת מחירים

www.cateringo.co.il

 
קטלוגים דיגיטליים

 
הדבוראי שי ספקטור במכוורת בכפר רות את השפים אור מיכאלי ומוטי טיטמן
 
23/3/16
דיתה שמואלי, שירות מזון+ 

 
 

בעיצומה של תקופת אגירת הדבש מפריחת האביב המוקדמת, ארח הדבוראי שי ספקטור מ"הכוורת" בכפר רות המאוגדת במועצת הדבש, את השפים אור מיכאלי ומוטי טיטמן ממסעדת "מלגו ומלבר" בתל אביב, בשטח הכוורות, לדבר על חקלאות, על דבש הממתיק הטבעי של הטבע, דבורים וכמובן לטעום ולבשל מטעמים עם דבש. השפים חברו לספקטור כחלק ממהלך חדש, המקדם עבודה עם חקלאים ויצרנים מקומיים.
במסגרת הסיור סקר ספקטור בפני השפים, את מצב ענף הדבש והאבקה בתקופה בה תופעת היעלמות הדבורים מתגברת משנה לשנה ובכל העולם קיים חשש גדול לעתיד ענף הדבורים עם היעלמות כשליש מכמות הדבורים ברחבי הגלובוס, שכן דבורת הדבש אינה רק יצרנית דבש, אלא גם בעלת חשיבות אדירה עבור האדם, עקב היותה המאביקה המרכזית בטבע שאחראית להאבקת 80% מהיקף הגידולים החקלאיים.
ממועצת הדבש נמסר, כי הסיבה העיקרית הנחקרת, הינה התמעטות מקורות הצוף לדבורים. עקב התרחבות שטחי הערים, הבטון והנדל"ן בעולם והצטמצמות האזורים החקלאיים, קיים מחסור אמיתי בפרחי צוף המשמשים מזון לדבורים וחרקים.
בהמשך ערך ספקטור סדרת טעימות לשפים ממגוון הדבש הזני המופק מסוגי פריחה שונים: פרחי אקליפטוס אביבי וקיצי, פריחת הבצל, פריחת עץ אשל, פרחי תלתן, זעתר ושלמון, דרדרי הגולן, דרדרים, מרווה וקורנית, עץ השיזף פרחי עץ האבוקדו ועוד. השפים התרשמו מהמגוון הרחב של סוגי הדבש ורקחו מתכונים מתוקים המורכבים מסוגי הדבש.
"הכוורת" מבית שי ספקטור המאוגדת במועצת הדבש, נוסדה בשנת 1979 כמכוורת חובבים המונה בסך הכל שש כוורות. כיום, המכוורת היא אחת המכוורות הגדולות בישראל, בזכות פריסה רחבה של נקודות מרעה לדבורים בכל הארץ מנחל צאלים בדרום ועד רמת הגולן ומורדות החרמון בצפון.
הרצל אבידור מנכ"ל מועצת הדבש מציין, כי בישראל 500 דבוראים המטפלים ב- 100,000 כוורות הפזורות באלפי נקודות מרעה צופני וכ- 60,000 כוורות משמשות להאבקת גידולים חקלאיים של פירות וירקות.


 

הרשמו כאן חינם לקבלת עדכונים ממזון+
דואר אלקטרוני
שם פרטי
שם משפחה
Bookmark and Share
Back שלח לחבר הדפס
כניסה חופשית
למהדורה הדיגיטלית

יש להקליק על השער ולהמתין לטעינה
לצפייה באינטרנט, בסמארטפון ובטאבלט
לארכיון מזון+
 
תערוכות, כנסים וימי עיון
 


 
אתר השפים ICPA
(בחסות מזון+) 
 
התאחדות השפים והקונדיטורים המקצועיים בישראל - ICPA
www.icpa-israel.co.il

 

ספר דיגיטלי, מגזין דיגיטלי,
קטלוג דיגיטלי, חוברת דיגיטלית

דיגיטלר
המרת חוברות לתצורה דיגיטלית
http://www.digitaler.co.il
 הוספה למועדפים    |   חזור למעלה    |    הפוך לעמוד הבית    |    מפת האתר    | 


 © כל הזכויות באתר זה שמורות לחברת מירב-דסקלו הפקות בע"מ

לייבסיטי - בניית אתרים