מבזק  חדשות
 

 
Wine Israel


מחירים לנוחותך
קייטרינג

אינדקס חברות קייטרינג:
קראו ביקורות, וערכו
השוואת מחירים

www.cateringo.co.il

 
קטלוגים דיגיטליים

 
   רשמים מתערוכת אינטרפק 2017

תערוכת האריזות המסורתית נעלה שעריה לאחרונה בדיסלדורף, גרמניה. יותר מ-170,000 מבקרים מכל העולם פקדו את התערוכה הבינלאומית, וגם ניתן היה לשמוע בינות לתצוגות ולדוכנים לא מעט מבקרים דוברי עברית...
 
אלי פיינגולד, דיסלדורף
photo: Messe Düsseldorf/ctillmann
 
 
תערוכת אינטרפק 2017 שנסתיימה לפני מספר שבועות היוותה אירוע חגיגי ומעניין לכל יצרני האריזה ולכל משתמשי האריזה (שהם כמעט כל האוכלוסייה...) התערוכה התקיימה במקומה הקבוע בעיקר דיסלדורף שבגרמניה, שם היא מתרחשת אחת לשלוש שנים. בשנים האחרונות, דומה שישנה נטייה כללית להקטין את הביקורים בסוג שזה של אירועים, ולכן  המינון של אחת לשלוש שנים, נראה כמייצג.
היום כאשר הטיסות ברחבי העולם הפכו להלך מקובל, אנו מוצאים הרבה מאוד משתמשים ויצרנים שעיקר שאיפתם היא להחליף דעות ולטפל בסוגיות מקצועיות באופן בלתי אמצעי. למרות הכל, לא ניתן לפתור את כל הבעיות, ולהשיג את כל ההישגים המסחריים רק באמצעות הדואר האלקטרוני, או הסקייפ  והוי-סי-אר...
 
תערוכה בינלאומית

קצת פרטים על היקף התערוכה:  יותר מ-170,000  מבקרים מ-168 מדינות בכל רחבי העולם ולמעלה מ-2800 מציגים, הציפו את  אולמות התערוכה בדיסלדורף.  למרות שישנם כ-100 אירועי אריזה (תערוכות ומייצגים) בעולם, לאינטרפק יש מקום של כבוד  בכל אלו, ולכן מספר המבקרים והמציגים הגבוה. חשוב להדגיש כי ישנם אירועים  ותערוכות נוספים שמאיימים על הריכוזיות והגודל של האינטרפק.
מניסיוננו, אי אפשר לראות ולהקיף את כל התערוכה, גם לא במסגרת שבוע הימים שהיא פועלת, ולכן אנחנו, כרבים אחרים, התמקדנו בנושאים במעניינים את הקהל הישראלי.
התערוכה מחולקת ל-3 "מגזרים": אריזה – מוצרים ושיטות, מיכון אריזה ולוגיסטיקה, מיכון וייצור לתעשיית הקונפקשיונרי והאפייה. אנחנו התמקדנו בנושאי האריזה, ומעט בנושאי המיכון הרלבנטי.
 
המסרים העיקריים
 
מה  הם המסרים שקיבלנו מהתערוכה, שאנחנו מלווים כבר למעלה משלושים שנה:
•           מגמת הדיגיטציה של רוב תהליכי האריזה מאפשרים לייצר היום אריזות  ברמת התאמה לכל דרישות השוק. מהקטע הלוגיסטי ועד והקטע השיווקי – וכל זאת בבניה ממוחשבת ומתואמת. כל זאת בשחל ההתפתחות המדהימה במגמת בפיתוח של ה-industry 4.
היום ניתן להזמין אריזה ללקוח במהירות רבה ובשימוש בחומרי גלם מותאמים, וכל זאת ללא  יציאה מאולם התכנון.
•           ניתן לבנות ולייצר מיכון ייעודי במהירות עצומה כאשר השיקול הנוסף הוא היכולת לשנות פיתוחים שונים מבלי להחליף את המכונה. ניתן להגיע לרמות קידוד ושימור מדויקות אשר מאפשרות דיוק ברמת המוצר או היצרן (קודים ייחודיים).
•           הנושא העיקרי, לטעמנו, שהצג בתערוכה הוא הקטנת בזבוזי המזון כתוצאה משיפור נושא האריזה. נושא זה, אגב, יחזור אלינו השנה פעמים רבות בשל הגדרתו כמוביל בכל נושא שיווק המזון.
 
מה בעצם הוצג?  

על מנת למנוע הפסדי מזון ישנה מגמה של הארכת חיי מדף ומכאן הקטנה של הפחת הקיים. אפשרות נוספת קשורה לתהליכים של מילוי וריקון אריזות באופן יעיל. גם סימון תנאים אופטימאליים לאיחסון ושימור- מהוה תנאי להקטנת הפחת. למרות הכול לא ראינו מוצרים מיוחדים ומעניינים, המסמלים מגמה, אלא תהליכים, ונורמות - וזה בניגוד לתערוכות קודמות. אנו מניחים כי חלק גדול מהמגמה הזאת עוברת לתערוכות של מוצרים סופיים כמו "אנוגה" או "סיאל" .
שיטות ההצגה בתערוכות שונות בכל העולם – ולכן הודגש השנה במידה  מסוימת המומנט המדינתי. הרוסים, הסינים ואף האמריקאים – מציגים את יכולתם באופן שונה וייחודי  מאשר האירופאים ומבחינה מסוימת -  נוצר נתק  לוגי  בין המבקרים והמציגים.
כל נושא הקרטון הגלי (שהוא אחד ממרכיבי האריזות הגדולים בנפח הפיזי והכספי) נדחק לפינה וצומצם בצורה רצינית לעומת מה שהיה בעבר.
נושאי איכות הסביבה  כאתגר – כבר אינם נמצאים בראש הכותרות, משתי סיבות  עיקריות: הם כבר לא מציגים חידושים, ומאידך הפכו לנורמה ואין צורך לדוש בהם (הלוואי...).
השנה ביקרנו בתערוכה, דווקא בימים האחרונים, ולהפתעתנו – הלחץ היה גדול גם בסוף, וזה אומר שהתערוכה משנה את פניה למעמד של fair   דהיינו "יריד".


הנקודה הישראלית
 
מספר המציגים הישראלים בתערוכה היה קטן יחסית,  וחלק גדול מהם חסה בביתני החברות המייצגות. לעומת זאת כמות המבקרים הישראלים הייתה משמעותית ולכל אורך ימי התערוכה, אפשר הי לשמוע את השפה שלנו מתנגנת כמעט בכל ביתן וביתן.
 
בסקר מהיר שערכנו – ראינו כי חצי מהמבקרים הישראלים היו מאוכזבים, ואילו החצי השני היו שבעי רצון. זה רק אומר שהם כולם ימשיכו לבקר בתערוכות הרלבנטיות.
חשוב להדגיש כי הערב הראשון של התערוכה חולקו פרסי האריזה הבינלאומיים לחברת "פלסגד" עבור ארגז נשיאה חכם במיוחד. לדפוס פאר על אריזה למימד ויזואלי של תלת מימד, ולחברת פיתקית - שזכתה בציון לשבח עבור מכסי סגירה מתויגים ומקודדים באופן חד ערכי.
רמת שוטטות של 18 ק"מ ביום  - מביאה את המשתתפים לתשישות רבה בתום התערוכה, אך לשביעות רצון מקצועית. בהזדמנות זאת אנו מציעים לכם לבקר במספר תערוכות אריזה קטנות יותר, ובהכרח קלות יותר לשליטה  ואשר מתפרשות על טווחי זמן קצרים יותר.
 


הרשם חינם לקבלת עדכונים!
דואר אלקטרוני *
שם פרטי *
שם משפחה
תפקיד/מקצוע *

Go Back  Print  Send Page
כניסה חופשית
למהדורה הדיגיטלית

יש להקליק על השער ולהמתין לטעינה
לצפייה באינטרנט, בסמארטפון ובטאבלט
לארכיון מזון+
 
תערוכות, כנסים וימי עיון
 


 
אתר השפים ICPA
(בחסות מזון+) 
 
התאחדות השפים והקונדיטורים המקצועיים בישראל - ICPA
www.icpa-israel.co.il

 

ספר דיגיטלי, מגזין דיגיטלי,
קטלוג דיגיטלי, חוברת דיגיטלית

דיגיטלר
המרת חוברות לתצורה דיגיטלית
http://www.digitaler.co.il
 הוספה למועדפים    |   חזור למעלה    |    הפוך לעמוד הבית    |    מפת האתר    | 


 © כל הזכויות באתר זה שמורות לחברת מירב-דסקלו הפקות בע"מ

לייבסיטי - בניית אתרים