מבזק  חדשות
 

 
Wine Israel


מחירים לנוחותך
קייטרינג

אינדקס חברות קייטרינג:
קראו ביקורות, וערכו
השוואת מחירים

www.cateringo.co.il

 
קטלוגים דיגיטליים

 
ישראפוד 2016; ככה זה היה
4/1/17
שירות מזון+ 

 
 

תערוכת המזון והמשקה ישראפוד התקיימה בחודש שעבר בגני ובה נטלו חלק מיטב יצרני המזון והמשקאות בישראל, אשר הציגו את מיטב החידושים מהארץ ומהעולם בתחום המזון והמשקאות, לצד חידושים בציוד וטכנולוגיות לענפי האירוח, הקמעונאות והשוק המקצועי. בנוסף לקחו חלק בכנס חברות מובילות בתחום תעשיית האירוח הציוד והשירותים הנלווים לתחומי המזון והקמעונאות. גם השנה העניק מזון+ את חסותו לאירוע. לפניכם סקירה של מקצת המציגים באירוע.


מאת: חנן בר-און

חברת ס.מאיר מכונות מזון בע"מ הביאה עימה לתערוכה ניסיון של 40 שנים בשיווק ומכירה של ציוד למטבחים תעשייתיים, כשקהל לקוחותיה מורכב מחברות קייטרינג, מסעדות, בתי קפה, פיצריות, בתי מלון, מפעלי מזון, קונדיטוריות וכו'. אורן סטרול, סמנכ"ל החברה
סיפר כי הם מציגים את החדשנות של מוצרי חברות אירופאיות שהם מייצגים בארץ, כגון מתקני שווארמה גז/חשמל, דלפי שירות עשויים נירוסטה, ותנור גחלים ייחודי. סטרול
ציין כי הייחוד של חברת ס. מאיר הוא לעניות דעתו, השירות האישי והמהיר אותו הם מעניקים לכלל לקוחותיהם בארץ.
לפני למעלה משלוש שנים התמזגו החברות קירוסקאי ופלבם, ויצרו יחד את "קירוסקאי פלבם", אחת החברות הגדולות לשיווק ציוד למטבח המקצועי. אייל יקר, מנכ"ל החברה, סיפר כי החברה בראשה הוא עומד, מציעה פתרונות מגוונים למטבח המקצועי.
הוא סיפר כי הם מציגים בתערוכה בכל שנה ושמחים לחשוף גם בישראפוד 2016 את המבקרים לציוד המקצועי של חלק ממגוון המותגים האיכותיים שהם מייבאים לארץ כגון
Dito, Liebherr, Pizza Master, Hobart ועוד. יקר סבור שקירוסקאי פלבם מאופיינת במקצוענות ומומחיות במתן שירות מעולה בשילוב מענה מותאם למגמות השוק.משה בן ישי, מנכ"ל חברת נירומטל
העוסקת בייצור ציוד למטבח המקצועי, היה גאה במיוחד להציג בתערוכה את מוצרי החברה המיוצרים בארץ מנירוסטה, ובהם מחבת 200 ליטר לבישול (אורז, דגים וכו').
לדבריו, כיום, ייצור בארץ אינו מובן מאיליו, הוא גאה לפרנס 70 משפחות מהדרום. בין המוצרים המיוצרים אצלו במפעל גם דלפקי הגשה ושירות, אגני קירור, מתקני גז ועוד – העשויים נירוסטה.
בנוסף, בתערוכה הודגם מגוון ציוד המיובא מחו"ל – נירומטל יבואנית של למעלה מ-19 מותגים עולמיים.

הדוכן של Rational
יצרנית תנורי הקומביסטימר מגרמניה, משך אליו בכל ימי התערוכה לא מעט סקרנים. מאז ומעולם, היו אלה שפים שסייעו בפיתוח התנורים וגם כאן, בגני התערוכה, היו אלה השפים של Rational, כולל כמה שהגיעו מעבר לים, שהדגימו ללא הרף כיצד להפיק את המקסימום ממגוון תנורי הקומביסטימר של החברה.
הם גם ניצלו את הבמה להציג ולקדם את התנור החדש מהדגם Selfcooking center xs.חברת קונצפט לרוקחות היא יצרנית חומרי חיטוי לתעשיות השונות - כגון תעשיית המזון והקייטרינג, בתי החולים, ענף חקלאות ולארגונים כמו הצבא. מנהל השיווק, ישי פרידמן, סיפר על מוצרי החברה, כמותם הוצגו בתערוכה – למשל, קלור די בי, חומר חיטוי וניקוי משולב שהינו פטנט, המיועד לטיפול במשטחים שבאים במגע ישיר עם מזון, כולל חיטוי חדרי קירור. מוצר נוסף שהוצג: טהרספט, טבליות תוססות לחיטוי פירות וירקות בתעשייה, בבתי אריזה (לאחר קטיף), במטבחים או בבית. החומר משמש גם לחיטוי מים לשתייה בעת חירום, חיטוי מיכלים ולבריכות קטנות ובחקלאות, משמש טהרספט לחיטוי זרעים.טכנו מכן PDM מייבאת מכונות ברד, מיץ, סחלב, שוקולטה, אייס קפה, ועד. בתערוכה הציגה החברה את הפורטפוליו שלה ובין השאר מכונות מיץ של Hosk ומכונות גלידה אמריקנית מתוצרת Donper לצד מכונות נוספות.
דוד לוזרגרטן המנכ"ל ציין את חשיבות השירות הטכני היעיל, המקצועי והמהיר שהם נותנים ללקוחותיהם. עוד בדוכן שלהם, הוצגה מכונה חדשה מעניינת שאין כמותה בארץ, שכוללת תבניות היוצרות בתוך פרק זמן קצר יחסית שלגונים עם מקל.
טכנו מכן PDM מספקת את המילוי לשלגונים אלה לפי דרישת הלקוח.
בדוכן של עמותת פורום מזון ומכולת לביטחון תזונתי סיפר יו"ר העמותה, אלי סתוי, כי הם מאגדים את בעלי המכולת והקמעונאים הפרטיים על מנת ליצור כוח קנייה, לחסוך זמן ועלויות ובסופו של דבר כמובן להרוויח.
עוד סיפר סתווי, כי הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים במשרד הכלכלה תומכת במיזם, שכן היא רואה במודל פיתרון אופטימאלי לחיזוק כוחם של העסקים הקטנים בכל ענפי המשק. כרגע, העמותה בונה את תשתית הפעילות וסתווי מבטיח כי בתערוכת ישראפוד 2017 כבר נוכל לראות את המשאיות שמביאות לחנויות את הסחורה.
תמיד משמח לראות מוצרים כחול-לבן וחברת אייל קור בהנהלת אייל ברוך, מייצרת בארץ בשיתוף חברת "זיווד ומארזי מתכת" מערכות קירור בלאסט צ'ילרים.
לדברי ברוך, מערכות אלה שמיוצרות בארץ, אינן נופלות במאומה ואף עולות בהרבה על מערכות מקבילות מחו"ל, שכן הן תוכננו באופן חכם ומדויק לדרישת הלקוח הישראלי ובנוסף, הן קלות לניקוי ולתחזוקה. בדוכן של אייל קור גם הודגמה מערכת בקרת טמפרטורה שהינה יחידה עצמאית בחדר הקירור, המנטרת באופן רציף את רמת הטמפרטורה, מדווחת למערכת לצורך מעקב ואיסוף הנתונים לאורך זמן ומתריעה בזמן אמת על חריגות בטמפרטורה.
המערכת העושה שימוש בתשתית של איתוראן, יודעת לבצע רישום ומעקב תהליך בישול בתנורים לפי דרישות משרד הבריאות. את הפסקת הקפה הקצרה שלי (לאחר שוטטות מעייפת) בחרתי לעשות בדוכן הגדול של  קפה עלית עסקים (שטראוס קפה בי.וי.), המספקת פיתרונות קפה ללקוחות השוק המוסדי והעסקי: למשרדים, קיבוצים, בתי מלון, קייטרינג ועוד. על כוס קפה הפוך נהדר ומעורר, מספר לי ברק אדרי, סמנכ"ל התפעול של החברה, כי קפה עלית עסקים מייצרת קפה ומשווקת מכונות קפה. בנוסף, מספקת החברה ללקוחותיה הדרכות מקצועיות ושירות טכני.
בתערוכה הוצגו ארבע מכונות חדשות לגמרי מבית Carimali, איטליה, המתאימות מאד בין היתר, לבתי מלון, מרכזי כנסים קטנים; אחת מאלה היא מכונת קפסולות עם תפוקה של עד 1,000 כוסות קפה ביום. בתערוכה גם יצאה בשורה - בנוסף למגזרים בהם נמצאת קפה עלית עסקים, בכוונתה להיכנס גם למגזר בתי הקפה.
 


ערב-רב של מוצרים ססגוניים, מגוונים ומעניינים, הקיף את יובל סלע טוניס, בעלים ומנכ"ל חברת כרמל דיירקט. היו שם למשל, סכיני Tramontina, ברזיל, שידית האחיזה שלהם עשויה חומר אנטי בקטריאלי המונע היווצרות פיטריות ובקטריות וכמו כן, מונע החלקה בעת החיתוך. בנוסף לאינספור סכינים וכלי בישול והכנה קטנים, ניצבו לתצוגה גם קנקנים וכוסות שאינן שורפות את הידיים גם כשהקפה רותח, ומוצרים גדולים לשימוש חיצוני כמו גרילי גז מסוגים שונים מבית Napoleon , Grill Dome, Lynx ואחרים, ולצידם טאבונים מבית Alfa Pizza ו-Forno Allegro. עוד בחידושים: מעשנה לעישון בשר שמתחילה להיכנס גם לשוק המוסדי. במקום התעניין קהל המבקרים בבלנדר מוט של Bamix, שוויץ, שלדברי סלע הוא הטוב מסוגו בעולם, ומסוגל לטחון ולרסק כמעט כל חומר גלם, כולל קרח; מי שהגיע, זכה לשייקים מפתיעים שהוכנו במקום באמצעותו.  פרה מזון (Pre Mazon), חברה משפחתית קטנה שהוקמה לפני 42 שנה מייצרת מוצרי בצק קפואים הן לפסח וגם ליתר ימות השנה. המנכ"ל, אילן זזון (בנו של מייסד החברה, יעקב זזון) סיפר כי מוצרי החברה האפויים או המטוגנים נועדו לחימום והגשה והם מכילים פחות נתרן ופחות שומן. פרה מזון מייצרת קו מוצרים טבעוני, בלינצס, רביולי, פנקייק, וופל וכן מוצרים כשרים לפסח ללא קטניות בהכשר בד"ץ חתם סופר פתח תקווה.מי אמר שאופנה ובישול לא הולכים יחד? כיום, הסטייל מתבקש, ולצד מאכלים וציוד למטבח המקצועי פגשנו גם את אבי הרוש, העומד בראש חברת אבי שיווק בגדי ייצוג בע"מ המייצרת ומייבאת ביגוד ייצוגי למסעדות, בתי קפה, אולמות, גני אירועים, מטבחים מוסדיים וכו'. הרוש  שהציג בתערוכה קולקציה מגוונת הדגיש שגם בתחום הנ"ל, יש טרנדים - הטרנד בתקופה האחרונה הוא ביגוד על טהרת אלמנטים של ג'ינס וכן בדי דריי פיט. חברת אבי שיווק בגדי ייצוג מעסיקה נהגים שתפקידם לאסוף ולמסור ביגוד ללקוחותיה בכל מקום בארץ ובמסגרת השירות, האינטרס הוא לחסוך מבתי העסק את הצורך לאחסן ולנהל מלאי בגדים.תערכות ישראפוד 2016 היוותה במה לחשיפה ראשונה לגמרי של חברה חדשה בישראל:
פאקאנווד (Packnwood), שמתמחה ביבוא אריזות מזון וכלים חד-פעמיים לענפים שונים, ביניהם לענף הקייטרינג. אור וייצמן, מנהל השיווק, הדגים מגוון גדול של מוצרים ייחודיים ואסתטייים, רבים מהם ידידותיים לסביבה, הודות לעובדה שהם עשויים חומרי גלם כמו עלי דקל, עמילן תירס, עץ, במבוק, קנה סוכר, נייר, קרטון וכו'. Packnwood אמנם חדשה בארץ, אך היא חברה בעלת נוכחות רבה בעולם והיא למעשה חברה-בת של First Pack, חברה שהוקמה בצרפת.
משב רענן אפף אותי כשביקרתי בביתן של חברת אונה (ONA), שמשווקת סדרה של מוצרי ניטרול ריח, העושים שימוש בשמנים אתריים (אורגניים). מנכ"ל החברה, ניר פליסקין, הסביר כי הללו נמכרים כמוצקים, נוזלים או כספריי לפיזור באוויר ויודעים לנטרל ולהרוס מגוון רחב של ריחות אורגניים ולא אורגניים – יעיל לשימוש במטבח המוסדי, במסעדות, בתי מלון וכו'. המוצרים מגיעים מקנדה, (Odorchem Manufacturing Corp) ויודעים לטפל אפילו בריחות חזקים במיוחד של שפכים וריחות תעשייתיים במפעלים. מוצר חדש שהודגם בביתן של אונה הוא Pixel Garden, קיר מודולרי ססגוני לבית, למשרד או לבתי עסק - למשל, למסעדות או בתי קפה. הקיר עשוי למעשה מריכוז אנכי של אינספור עציצים קטנים של פרחים/צמחים/צמחי תבלין בהתאם לבחירת הלקוח, המונחים זה לצד זה, האחד מעל השני. זהו פטנט פולני שנמכר ברחבי העולם ויוצר חיץ ירוק מרהיב, עם חיבור אינטגרלי בלתי נראה להשקייה ידנית או ממוחשבת.חברת כרמית מיסטר פיקס מציעה פתרונות מתקדמים לבנייה כגון דבקים, טיח, איטום וציפויים פולימריים העמידים לחומרים כימיים. מנהל השיווק, אריק מגל, סיפר כי מוצרי החברה נמכרים הן לקבלנים והן לחנויות.
בתערוכה, הפונה מן הסתם לתעשיית המזון, הציגה החברה רצפות בעלות אטימה ועמידות כימית לדטרגנטים - משהו שיעיל בין השאר, כרצפות למפעלי או מחסני מזון.
רצפות אלה מגיעות מחברת Ardex, גרמניה. הקבלנים המיישמים את הרצפה בארץ עברו הכשרה ייעודית מטעם Ardex. 

רטבים אסייתיים של קיקומן, טונה של סטארקיסט, מיונזים וקטשופים של היינץ, מוצרי פסטה, קמחים, משקאות, ריבות, בירות, ועוד - במתחם הגדול של דיפלומט קולינרי, הוצגו מעט מאד מוצרים מתוך המגוון העצום שמייבאת חברת ההפצה והשיווק הוותיקה דיפלומט. שי דמרי, מנהל חטיבת דיפלומט קולינרי סיפר לי כי החטיבה מתמחה בתחום המסעדנות ועולם המזון המקצועי ומציעה מגוון גדול של מוצרים וחומרי גלם ייחודיים ואיכותיים מכל העולם מצד אחד, ושירות, סיוע וליווי קולינרי מצד שני. בין אם המדובר בבתי מלון, מסעדות וקייטרינג, לכל לקוח צרכים ייחודיים, ודיפלומט קולינרי מביאה מומחיות שהתפתחה במהלך השנים, כשאנשי החטיבה עוברים הכשרות במכירות וגם בכישורים קולינריים. החטיבה מציעה גם מוצרים ייחודיים חדשים שהוצגו בתערוכה – דיספנסרים של היינץ לקטשופ, מיונז או חרדל, שמכילים נפח מכובד של חומר ושומרים על טריות בנקודות ההגשה.חברת פייפר קאפס מתמחה בייצור כוסות נייר חד פעמיות ומארזי Take Away מקרטון. החברה מייצרת עבור מסעדות, רשתות בתי קפה ויצרניות שתייה ואפילו כוסות ממותגות עבור חברות ומותגים מתחומים אחרים (למשל, מענף הרכב!).
המנכ"ל עמוס שקד הראה לנו סוג חדש של כוסות שכוללות חספוס מוטבע (מעין גבשושיות) לצורך אחיזה נוחה מבלי שחום הכוס יפריע.
עד כה, נדרשה תוספת של נייר שעטף את הכוס וכעת, הפטנט הזה חוסך את הצורך בנייר זה.


אלי ממן, מנכ"ל ממלכת החלבה והטחינה מספר לי שהמומחיות בחלבה החלה לפני שבעים שנה במרוקו – סבו עבד ביצור חלבה ביתית מסורתית. הסב העביר את הידע והטכניקה לנכדו שהקים את ממלכת החלבה בשוק מחנה יהודה בירושלים.
ממן הביא לתערוכה מגוון מרשים של טעמים ונתן לנו לטעום כמה דוגמיות מהחלבה החדשה שלהם, בטעמי ויסקי וערק – מיוחד! ממלכת החלבה והטחינה מיצרת בעבודת יד בשיטה המסורתית לא רק חלבה אלא גם מעל שלושים סוגי טחינות ומייצאת את מוצריה לארה"ב.

מי שמכיר את השם יזמקו, בוודאי ירים גבה – הרי חברה וותיקה זו מתמחה בייבוא, שיווק ושירות למכונות צילום והדפסה! ובכן, יש כמובן קשר...כפי שסיפר שי בן עמי, מנהל המכירות הארצי של יזמקו, המדובר באותו קהל היעד, הנמצא במשרד או בארגון!
מייסד ובעלי החברה, אהוד ברוניצקי, זיהה את הצורך במכונה אחת רב-משימתית (All-In-One) המציעה גם משקאות חמים, וגם קרים; בתערוכה הוצגה לעיני המבקרים הסקרנים Drinka, מכונה דיגיטלית חכמה ייחודית בעולם שיזמקו פיתחה ומייצרת ואשר נמכרת בעולם הרחב.
Drinka מציעה משקאות קרים (צלולים או מוגזים) במגוון טעמים, מים מסוננים מוגזים או צלולים וכמובן משקאות חמים, משקאות קפה על כל סוגיו, שוקו, תה ועוד.מנכ"לית חברת ברון או.קיי, רחלי כחלון, סיירה איתנו בביתן של החברה הוותיקה. היא סיפרה כי ברון או.קיי מספקת ציוד למטבח המוסדי, כגון קומביסטימרים, קוצצי ירקות ומעבדי מזון, מכונות לקוביות ופתיתי קרח, ארונות חימום, מיקרוגלים, טרמופרטרים ועגלות, מטגנות בלחץ, מערכות הגשה ועוד. מן הסתם, בתערוכה הוצג רק חלק קטן מהמגוון העצום, שמיובא באופן בלעדי) מבית היוצר של יצרנים מובילים מאירופה וארה"ב, וכחלון ציינה במיוחד את מוצרי הדגל של ברון או.קיי, הקומביסטימרים של Convotherm גרמניה
והראתה את גריל הפחמים הסגור של Josper, ספרד, מכשיר חדש המתפקד כתנור סרוויס ולעבודה בטמפרטורות גבוהות. לדבריה, המכשיר עובד ביעילות ובנוסף, קל מאד לתחזוקה.חברת ארד אחסון ושינוע בע"מ נוסדה לפני כעשרים שנה ע"י גבי דותן, המשמש כיום כמנכ"ל. הוא סיפר כי החברה מתמחה במתן פתרונות תצוגה, אחסון ושינוע, בעזרת מגוון המוצרים הרחב המיובא על ידה ממיטב החברות המובילות בתחומן. בתערוכה הוצגו מדפי תצוגה לחנויות,עגלות סופרמרקט מסוגים שונים, סלסלות פלסטיק ומתכת, כלובי שינוע מתכנסים, ארונות מגירות ועוד. בתערוכה הוצג בין השאר מוצר חדש – מערכת מדפי תצוגה שבניגוד לדגם המסורתי בעל הגב הכפול, מערכת המידוף הזו מצוידת בגב אמצעי. גב אמצעי משמעו ניצול טוב יותר של הגובה ובנוסף, מאפשר שימוש במדפים עמוקים יותר עם שטח אחסון משופר, וכל זאת בלי לצמצם את המעבר בין שתי מערכות מידוף המוצבות האחת מול השנייה.


 

הרשם חינם לקבלת עדכונים!
דואר אלקטרוני *
שם פרטי *
שם משפחה
תפקיד/מקצוע *
Bookmark and Share
Back שלח לחבר הדפס
כניסה חופשית
למהדורה הדיגיטלית

יש להקליק על השער ולהמתין לטעינה
לצפייה באינטרנט, בסמארטפון ובטאבלט
לארכיון מזון+
 
תערוכות, כנסים וימי עיון
 


 
אתר השפים ICPA
(בחסות מזון+) 
 
התאחדות השפים והקונדיטורים המקצועיים בישראל - ICPA
www.icpa-israel.co.il

 

ספר דיגיטלי, מגזין דיגיטלי,
קטלוג דיגיטלי, חוברת דיגיטלית

דיגיטלר
המרת חוברות לתצורה דיגיטלית
http://www.digitaler.co.il
 הוספה למועדפים    |   חזור למעלה    |    הפוך לעמוד הבית    |    מפת האתר    | 


 © כל הזכויות באתר זה שמורות לחברת מירב-דסקלו הפקות בע"מ

לייבסיטי - בניית אתרים