מבזק  חדשות
 

 
Wine Israel


מחירים לנוחותך
קייטרינג

אינדקס חברות קייטרינג:
קראו ביקורות, וערכו
השוואת מחירים

www.cateringo.co.il

 
קטלוגים דיגיטליים

 

20 חודשי מאסר בפועל  וקנס של 200,000 ₪ נגזרו על יבואן שהיה חלק מרשת שהבריחה מאות אלפי בקבוקי אלכוהול יוקרתי
 
11/5/16
דיתה שמואלי, שירות מזון+ 

 
 

בית משפט המחוזי בבאר שבע גזר עונש מאסר בפועל של 20 חודשי מאסר בפועל וקנס של 200,000 ₪ על היבואן יצחק אבוחצירא, נאשם מרכזי בפרשת הברחת האלכוהול שהתבצעה במחסני הערובה 'ישקול'.
במסגרת הסדר הטיעון תוקן כתב האישום ואבוחצירא מצדו הודה בעבירות אשר יוחסו לו והורשע. בית המשפט התייחס לכך כי הנאשם היה הראשון מבין הנאשמים להודות ולקבל אחריות על מעשיו.
בנוסף, קיבל בית המשפט  את עמדת המדינה, לפיה לא בכל מקרה שבו נחקר מחליט לשתף פעולה עם חוקריו, פורס את גרסתו אשר גם מפלילה אחרים, הוא מקרה שיש להתייחס לנחקר כמקור אשר יש לכסותו ולהעניק לו הגנה של עד מדינה או בדומה. בית משפט הביע את עמדתו כי בעניין זה לא מדובר במחדל של המדינה.
כמו כן, ציין בית המשפט, כב' ישראל פבלו אקסלרד "אי הטלת עונש מאסר בפועל על הנאשם תהיה בה משום מסר לציבור כי בית המשפט אינו רואה ביבואן ובעלים של חברות יבואניות אשר מעלים מסים בסכומי עתק, לאורך זמן, בתחכום ובשותפות עם אחרים, כמי שביצע מעשים חמורים ופגע בציבור ובקופתו כמו גם בשלטון החוק, פגיעה של ממש".
כזכור, לפני כשנה הוגשו כתבי אישום נגד 15 נאשמים בפרשה  בפרשה שעניינה הברחת משקאות חריפים של מותגי פרימיום בינלאומיים לתחומי ישראל בהיקף של עשרות מיליוני שקלים. הנאשמים – ביניהם יצחק אבוחצירא, יוסי מלול, חיים כהן, אייל מרצ'י וילדיו, כולם תושבי אשדוד – מואשמים כי בין השנים 2010 ל- 2013 לפחות, פעלו יחד בקנוניה חסרת תקדים בהיקפה ובתחכומה, להנמיך מחירי משקאות אלכוהול ולהבריחם מחוץ לנמל אשדוד תוך שהם פועלים להונות את שלטונות המכס הן ביחס לסוג האלכוהול שיובא ובעיקר ביחס לגובה עלות רכישת האלכוהול בחו"ל. בכך גזלו מקופת המדינה למעלה מ-36,000,000 ₪.
התיק נוהל על ידי עורכות הדין ליאת ברזילי ושירן באדי מהיחידה המשפטית הארצית לתיקי מכס ברשות המסים ועל ידי עורכי הדין עמיחי חביביאן וצחי יונגר מפרקליטות מחוז דרום (פלילי). את החקירה בתיק ביצע צוות חקירה משותף שכלל את חקירות מכס ומע"מ ת"א והמרכז, מכס אשדוד, יחידת לה"ב 433, יאל"כ וכוח משימה נמלי ים של המשטרה.
 

הרשמו כאן חינם לקבלת עדכונים ממזון+
דואר אלקטרוני
שם פרטי
שם משפחה
Bookmark and Share
Back שלח לחבר הדפס
כניסה חופשית
למהדורה הדיגיטלית

יש להקליק על השער ולהמתין לטעינה
לצפייה באינטרנט, בסמארטפון ובטאבלט
לארכיון מזון+
 
תערוכות, כנסים וימי עיון
 


 
אתר השפים ICPA
(בחסות מזון+) 
 
התאחדות השפים והקונדיטורים המקצועיים בישראל - ICPA
www.icpa-israel.co.il

 

ספר דיגיטלי, מגזין דיגיטלי,
קטלוג דיגיטלי, חוברת דיגיטלית

דיגיטלר
המרת חוברות לתצורה דיגיטלית
http://www.digitaler.co.il
 הוספה למועדפים    |   חזור למעלה    |    הפוך לעמוד הבית    |    מפת האתר    | 


 © כל הזכויות באתר זה שמורות לחברת מירב-דסקלו הפקות בע"מ

לייבסיטי - בניית אתרים