מבזק  חדשות
 

 
Wine Israel


מחירים לנוחותך
קייטרינג

אינדקס חברות קייטרינג:
קראו ביקורות, וערכו
השוואת מחירים

www.cateringo.co.il

 
קטלוגים דיגיטליים

 
מחיר העוף למגדלים קרס בקרוב ל-50%, אולם הצרכנים לא הרוויחו מכך דבר
15/6/16
דיתה שמואלי, שירות מזון+ 

 
 

בשנה האחרונה, בעקבות ביטול ההסדרים בענף הפטם, קרס המחיר אותו מקבלים מגדלי העופות בעשרות אחוזים והגיע בחלק מהמקרים לשפל שמכסה בקושי מחצית מהוצאות הגידול, מצב שמסכן את עתיד הענף והמגדלים, כך אומר מזכיר ארגון מגדלי עופות, מוטי אלקבץ. אולם ירידת המחירים נעצרה ברשתות השיווק שהגדילו את פערי התיווך והצרכנים לא הרוויחו מכך דבר.
הירידה הדרמטית בתמורה למגדלים התרחשה בעקבות ביטול ההסדרים בענף הפטם בחודש אפריל שעבר. כתוצאה מכך גדל יצור האפרוחים במדגרות ב-20%, מה שהוביל לתגובת שרשרת של הצפת השווקים בעופות.
מועצת ארגון מגדלי עופות התכנסה היום לדיון חירום והחליטה להסמיך את מזכירות הארגון להוביל להסדר מגדלים חדש כדי לווסת את כמויות העופות ולמנוע קריסת מגדלים. לדברי מוטי אלקבץ, מדובר בהסדר בין מגדלים שמותר לפי חוק ומטרתו לשמור על הענף. כוונתנו להמשיך ולספק עופות למשווקים ולציבור במחיר הוגן, כפי שהתחייבנו בפני שר האוצר, משה כחלון, אולם לא נוכל להמשיך את תהליך ההתאבדות הכלכלית שקורה כעת.
על פי נתוני ארגון מגדלי עופות עלות יצור של עוף מגיעה ל-5.70 שקל לק"ג. בחודשים האחרונים נעשו עסקאות מכירה בלית ברירה במחירים של 4-5 שקל ואף 3.50 שקל לק"ג, מחיר הפסד שיביא להתמוטטות של מגדלים. למרות זאת המחיר לצרכן נותר כמעט ללא שינוי, כ-19 שקל לק"ג עוף שלם, להוציא מבצעים נקודתיים.
ארגון מגדלי עופות קורא לרשתות השיווק להוזיל באופן מיידי את מחיר בשר הפטם בהתאם לעלויות הנמוכות אותם הן מקבלות מהמגדלים ומהמשחטות וכך לאפשר לצרכנים להנות מהשינויים בענף ולהביא להגדלת הצריכה שתאזן באופן חלקי את היצור הגדל. 

הרשמו כאן חינם לקבלת עדכונים ממזון+
דואר אלקטרוני
שם פרטי
שם משפחה
Bookmark and Share
Back שלח לחבר הדפס
כניסה חופשית
למהדורה הדיגיטלית

יש להקליק על השער ולהמתין לטעינה
לצפייה באינטרנט, בסמארטפון ובטאבלט
לארכיון מזון+
 
תערוכות, כנסים וימי עיון
 


 
אתר השפים ICPA
(בחסות מזון+) 
 
התאחדות השפים והקונדיטורים המקצועיים בישראל - ICPA
www.icpa-israel.co.il

 

ספר דיגיטלי, מגזין דיגיטלי,
קטלוג דיגיטלי, חוברת דיגיטלית

דיגיטלר
המרת חוברות לתצורה דיגיטלית
http://www.digitaler.co.il
 הוספה למועדפים    |   חזור למעלה    |    הפוך לעמוד הבית    |    מפת האתר    | 


 © כל הזכויות באתר זה שמורות לחברת מירב-דסקלו הפקות בע"מ

לייבסיטי - בניית אתרים