מבזק  חדשות
 

 
Wine Israel


מחירים לנוחותך
קייטרינג

אינדקס חברות קייטרינג:
קראו ביקורות, וערכו
השוואת מחירים

www.cateringo.co.il

 
קטלוגים דיגיטליים

 
מועצת הדבש נערכת לשיווק 800 טון דבש
מהווים כ- 20% מהביקוש השנתי
 
09/04/17
דיתה שמואלי, שירות מזון+ 

 
 

במועצת הדבש מודאגים מעט ממיעוט המשקעים שהיו בחורף האחרון. על פי הערכות מועצת הדבש, תעמוד כמות צריכת הדבש לחג הפסח והמימונה השנה, בדומה לאשתקד על כ- 800 טונות דבש, המהווים כ- 20% מצריכת הדבש השנתית בישראל. מנכ"ל מועצת הדבש, הרצל אבידור אומר, כי צריכת הדבש לקראת חג הפסח נמצאת בעלייה זה מספר שנים, "הדבש אינו משמש רק כממרח, אלא גם לבישול ותיבול מאכלים, מאפים וסלטים, עם המודעות הבינלאומית לשימוש מוגזם בסוכר נצרך הדבש כממתיק הטבעי במקום סוכר. כמו כן בחג המימונה, שהפך לחג לאומי, קיים שימוש רב בדבש, הנאכל עם המופלטות ולהמתקת העוגיות המסורתיות".

יחד עם זאת, על רקע החורף השחון וגל הקור התקופתי, מעריכים במועצת הדבש כי, תיתכן ירידה של כ-15% בתפוקת הדבש האביבי- קיצי,  בכ- 450 טון, בהשוואה לשנה ממוצעת בה התפוקה עומדת על כ- 3,000 טון. אבידור מסביר כי, תקופת היובש בחודשי החורף בעיקר בצפון הארץ, פוגעת  בהיקף הפריחה ובאיכותה. עצירת הגשמים הממושכת עלולה לתת אותותיה גם באגירת הדבש במהלך הקיץ עקב השפעתה על הצמחייה החד-שנתית אשר עלולה להיות קשה יותר, דבר שיביא לתפוקה נמוכה בקיץ הקרוב. אבידור מוסיף: "אנו עוקבים אחר מצב הפריחה במטעים ופרחי הבר בישראל המשמשים כמקור צוף לדבורי הדבש. חשוב להבין שהירידה בתפוקה לא תביא למחסור בדבש או לעליית מחירים הואיל וקיים יבוא של דבש ללא מכס על פי הסכמי הסחר עם האיחוד האירופי, ארה"ב ודרום אמריקה" מבהיר אבידור.

לא רק שינויי מזג האוויר משפיעים לרעה על תפוקת הדבש- תופעת היעלמות הדבורים המתגברת משנה לשנה. בכל העולם קיים חשש גדול לעתיד ענף הדבורים עם היעלמות של כשליש מכמות הדבורים ברחבי הגלובוס. הסיבה העיקרית הנחקרת, הינה התמעטות מקורות הצוף לדבורים, עקב התרחבות שטחי הערים, הבטון והנדל"ן בעולם והצטמצמות האזורים החקלאיים, קיים מחסור אמיתי בפרחי צוף המשמשים מזון לדבורים וחרקים. מומחים בארץ ובעולם נערכים וחוקרים דרכים חלופיות וכן מעודדים נטיעות צופניות בכדי שיהיה מספיק מזון לדבורים. שכן דבורת הדבש אינה רק יצרנית דבש, אלא גם, בעלת חשיבות אדירה עבור האדם, עקב היותה המאביקה המרכזית בטבע שאחראית להאבקת 80% מהיקף הגידולים החקלאיים.

הרצל אבידור, מנכ"ל מועצת הדבש אומר: "בארץ תורמת דבורת הדבש באמצעות האבקת הגידולים לתל"ג החקלאי בישראל כ- 3 מיליארד שקלים בשנה. כיום, ישנם בישראל 500 דבוראים המטפלים ב- 110,000 כוורות הפזורות באלפי נקודות מרעה צופני ברחבי הארץ וכ- 60,000 כוורות המשמשות להאבקת גידולים חקלאיים של פירות וירקות".

הרשם חינם לקבלת עדכונים!
דואר אלקטרוני *
שם פרטי *
שם משפחה
תפקיד/מקצוע *
Bookmark and Share
Back שלח לחבר הדפס
כניסה חופשית
למהדורה הדיגיטלית

יש להקליק על השער ולהמתין לטעינה
לצפייה באינטרנט, בסמארטפון ובטאבלט
לארכיון מזון+
 
תערוכות, כנסים וימי עיון
 


 
אתר השפים ICPA
(בחסות מזון+) 
 
התאחדות השפים והקונדיטורים המקצועיים בישראל - ICPA
www.icpa-israel.co.il

 

ספר דיגיטלי, מגזין דיגיטלי,
קטלוג דיגיטלי, חוברת דיגיטלית

דיגיטלר
המרת חוברות לתצורה דיגיטלית
http://www.digitaler.co.il
 הוספה למועדפים    |   חזור למעלה    |    הפוך לעמוד הבית    |    מפת האתר    | 


 © כל הזכויות באתר זה שמורות לחברת מירב-דסקלו הפקות בע"מ

לייבסיטי - בניית אתרים