מבזק  חדשות
 

 
Wine Israel


מחירים לנוחותך
קייטרינג

אינדקס חברות קייטרינג:
קראו ביקורות, וערכו
השוואת מחירים

www.cateringo.co.il

 
קטלוגים דיגיטליים

 
הסלט הישראלי יהיה בקרוב עוד יותר בריא
14/09/16
דיתה שמואלי, שירות מזון+ 

 
 

חקלאי מושב אחיטוב, מעצמת המלפפונים של ישראל, החליטו לעבור בחורף הקרוב לגידול מלא של מלפפונים מורכבים נקיים מחומרי הדברה. מושב אחיטוב מספק כ-65% מצריכת המלפפונים של תושבי ישראל והמשמעות היא ששניים מכל שלושה מלפפונים שנמכרים ברשתות ובשווקים גדלו בחממות המושב.
תהליך ההרכבה של המלפפונים מבוצע בשלב הראשוני של הגידול במשתלות חישתיל שמספקת את השתילים. במסגרתו מורכב שתיל המלפפון על גבי מערכת שורשים של ירק אחר והתוצאה היא ירק עמיד למחלות ולמזיקים שמספק יבולים גבוהים ב-20% מהממוצע, צורך פחות מים וזקוק לפחות טיפולים.
עונת החורף היא מאתגרת בגידול הירקות מאחר ומזג האויר הלח והקריר יוצרים תנאים מיטביים להתפתחות של מזיקים ומחלות. המעבר לטכנולוגית הגידול המתקדמת יאפשר לחקלאים באחיטוב לחסוך את השימוש בכמויות רבות של חומרי הדברה מסוכנים לאדם ולמי התהום. המעבר לירקות מורכבים נבע גם משיקולים בריאותיים של החקלאים עצמם. במושב מעל 3000 דונם של חממות מלפפונים שחלקן נמצא בקרבה יתירה לבתי המגורים של החברים והריסוס עלול לסכן את בריאות בני משפחותיהם.
לדברי דודו מגל, מתאגיד משתלות חישתיל, מאז האיסור על השימוש במתיל ברומיד נעשה מאמץ רב לפתח שתילים עמידים למחלות ופגעים כדי להבטיח את רצף האספקה של הירקות לצרכנים ואת מקור פרנסתם של החקלאים. אנחנו במרוץ מתמיד מול המזיקים במציאת דור חדש של כנות משופרות ברחבי העולם שיעמדו מול פגעי המחלות והוירוסים. בתחום המלפפונים נערכים ניסיונות רבים בשתילים מורכבים יחד עם מדריכי שה"מ וכתוצאה מכך יש לרשות המגדלים מספר אפשרויות לבחירה.
 

הרשם חינם לקבלת עדכונים!
דואר אלקטרוני *
שם פרטי *
שם משפחה
תפקיד/מקצוע *
Bookmark and Share
Back שלח לחבר הדפס
כניסה חופשית
למהדורה הדיגיטלית

יש להקליק על השער ולהמתין לטעינה
לצפייה באינטרנט, בסמארטפון ובטאבלט
לארכיון מזון+
 
תערוכות, כנסים וימי עיון
 


 
אתר השפים ICPA
(בחסות מזון+) 
 
התאחדות השפים והקונדיטורים המקצועיים בישראל - ICPA
www.icpa-israel.co.il

 

ספר דיגיטלי, מגזין דיגיטלי,
קטלוג דיגיטלי, חוברת דיגיטלית

דיגיטלר
המרת חוברות לתצורה דיגיטלית
http://www.digitaler.co.il
 הוספה למועדפים    |   חזור למעלה    |    הפוך לעמוד הבית    |    מפת האתר    | 


 © כל הזכויות באתר זה שמורות לחברת מירב-דסקלו הפקות בע"מ

לייבסיטי - בניית אתרים