השגריר הקולינרי שלנו בשווייץ

בוגר האקדמיה של רשת SEG, שבבעלותם בתי ספר  ואוניברסיטאות המתמחות בתחומי המלונאות, אומנויות הבישול, המסעדנות ועוד, נבחר להיות נשיא הבוגרים בישראל. הוא שב מהמפגש בשווייץ, שנערך בארמון ציורי.


אייל אלמוג*
---------------------------
*PRESIDENT OF ISRAELI CHAPTER OF THE SWISS EDUCATION GROUP
 
 

ואז הסתיים הסיפור, האור נכבה, והלכנו לישון עם מחשבות וחלומות על החיים בארמון...
החודש הגשמתי חלום ילדות, כשחזרתי מסוף שבוע בארמון קוקס בשוויץ.  הארמון, שהוא אחד היפים ביותר בעולם, נבנה במאה ה-18, ולאחרונה נרכש על ידי רשת SEG -SWISS EDUCATION GROUP שהפכו את כל הארמון  להיות אוניברסיטה ללימודי מקצועות המלונאות, אומנויות הבישול ומנהל שירותי אירוח.
הארמון ממוקם בחלק הדובר צרפתית בשוויץ, מעל העיר מונטרה, באגם ג'נבה. הגישה אליו על ידי רכבת הרים (כמו הכרמלית בחיפה, רק מעל פני השטח - בערך) והנסיעה התלולה עוברת בנוף ציורי מהאגדות, כפרים שוויצרים בסגנון "היידי בת ההרים", עד שמגיעים לארמון קאוקס, שניצב בצורה הכי מרשימה  בראש ההר.  מעליו הרי האלפים המושלגים גם בחודשי הקיץ, המשרים אווירה עוד יותר קסומה, ומראה מהמם שאי אפשר לשכוח.

נשמר הקשר בין הבוגרים

הוזמנתי  להתארח בסוף השבוע בארמון קאוקס על ידי הנהלת רשת SEG, שבבעלותם בתי ספר  ואוניברסיטאות המתמחות בתחומי המלונאות, אומנויות הבישול, המסעדנות ומנהל עסקים בתחומי התיירות השונים.
אני עצמי למדתי ברשת CEZAR RITZ ששייכת היום ל-SEG, שהפכו יחד למוסד הלימודי המתקדם ביותר בעל ההתמחויות הטובות ביותר בעולם. משם הצעות העבודה פתוחות לכל העולם, בדרך כלל במלונות המובילים והטובים ביותר.
רשת SEG הקימה השנה בפעם הראשונה תוכנית המשך ייחודית, שממשיכה את הקשר עם כל התלמידים והבוגרים שלה גם לאחר סיום הלימודים. הנהלת הרשת מעודדת את הקשר ועוסקת בפיתוח קשרים עם הבוגרים שלה באשר הם, פזורים במדינות השונות בעולם.
בכל מדינה הרשת יצרה תוכנית ארגונית, שבה נשיא נבחר מהבוגרים, וכך הקשר בין כל הבוגרים ומועדון הבוגרים המתרחב - מעצים על הצלחת תוכנית הלימודים של הרשת ומחזקים את אפיקי ההצלחה של הבוגרים. 
הכוונה היא שזה לא רק מי שאתה, אלא גם את מי אתה מכיר כאשר אתה מחפש עבודה, ולכן החשיבות הרבה של המשך הקשר הרציף עם כל הבוגרים.

נשיא הבוגרים מישראל

נבחרתי להיות הנשיא של הבוגרים מישראל, ויש לנו מקום מכובד עם מעל 80 בוגרים. כמובן שכבר לא כולם בארץ, ולא כולם נשארו בתחום שלמדו, אבל הצלחה היא הצלחה בכל תחום שתהיה, וההיכרות יכולה להיפתח לכל תלמיד שנכנס לשוק העבודה, בכל מקום שיש בו בוגר שלמד גם הוא באותה אוניברסיטה. וכשיש מכנה משותף - יש עניין ויש רצון, יש הכוונה, ייעוץ והדרכה וההצלחה ברת השגה יותר מתמיד.
כל הנשיאים מכל המדינות הוזמנו השנה בפעם הראשונה להיכרות מחודשת עם רשת SEG ותוכנית KONTACT שיצאה לדרך ופתחה אופק חדש לכל התלמידים והבוגרים.
אירחו אותנו כמו מלכים בארמון, וכל התלמידים סבבו והתרגשו להכיר אותנו, שאלו שאלות והתעניינו לדעת את מה שעשינו ולאן הגענו, את דרכם הם עוד לא סללו, ולא בטוחים בצעדיהם הראשונות בעולם רחב של אפשרויות  העסקה וקריירה. אך לנו,  ותיקי הבוגרים - הנשיאים, כבר התשובות והעצות לתלמידים שעיניהם נשואות מעלה בהערצה רבה אלינו. אנחנו מודל לחיקוי.
הינו גם לשגרירים, שכן כל נשיא מייצג גם את מדינתו ובדבריו ובמעשיו יקרין אור על מוצאו, רמתו האישית והמקצועית.
היה לי הכבוד הרב, לייצג את מדינתנו, להכיר בוגרים ותלמידים מכל העולם ולהפיץ את הצלחתי ברבים למען יתווספו עוד רבים אחרי לתחום שבו אני מתמחה ואוהב.

מערך המזון בבי"ח נהרייה

היום אני מנהל את מערך המזון של מרכז הרפואי, נהרייה. בדרכי, אני מלמד ומרצה על תורות האירוח והמלונאות שלמדתי, ואשר נכנסים אט-אט לשוק המוסדי ולבתי החולים. במרכז הרפואי יש לנו מערך מלונאי לכל דבר, עם שירותי מזון מתקדמים, לרווחתם של המאושפזים והעובדים שלנו.
העתיד פתוח, היד  נטויה לרווחה, להמשך קידמה וטכנולוגיה חדשה להצלחות נוספות וסיפוק מהעבודה.
אין לי ספק כי סיפור הצלחתי, כפי שהוא עם כל בוגר אחר, הוא סיפור הצלחה ייחודי, אך יחד עם זאת הייתי חלוץ בדרכי שלי כששילבתי את הידע מהעולם הקולינרי והניהול המלונאי עם מערכת הבריאות של מרכז הרפואי לרווחת המאושפזים בבתי החולים.  
לכל המעוניינים, לפרטים נוספים תוכלו למצוא אותי בפייסבוק.

 

הרשמו כאן חינם לקבלת עדכונים ממזון+
דואר אלקטרוני
שם פרטי
שם משפחה
Bookmark and Share
Back שלח לחבר הדפס
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...