איגוד הרופאים האמריקאי: השמנת יתר - מחלה
דיתה אברמן שמואלי, שירות מזון+ 
 
 

החלטה שתוביל רופאים לדרוש תשלום עבור טיפול בהשמנת יתר, תחייב את חברות הביטוח לטפל בהשמנת יתר מוקדם יותר, ואף יכולה להגדיל את הלחץ על מבוטחים לכסות את עלויות הטיפולים המניעתיים כמו ניתוח מעקפים.
ההחלטה החדשה של האיגוד הרפואי האמריקאי להכיר בהשמנת יתר כמחלה ולא כמצב רפואי  יכולה לא רק להוריד את רמת השורות התחתונות של מבוטחים, לפחות בטווח הקצר, אלא גם להגביר את ההכנסות של יצרניות תרופות להורדה במשקל. בטווח הארוך, מומחי בריאות אמרו, יותר טיפול בהשמנת יתר יכול להביא להקטנת הוצאות על מחלות הקשורות במשקל יתר חולני כמו סוכרת ומחלות לב וכלי דם.
"אנחנו רוצים לצמצם ולמנוע סוכרת מסוג 2. אנחנו רוצים לצמצם את ההשפעה של מחלות לב וכלי דם," אמרה ד"ר פאטריס האריס, חברת מועצה בארגון הבריאות האמריקאי, "השמנת יתר קשורה מאוד לשתי אלו." בנוסף אמרה, "אני חושבת שמטרתם של כולם היא שיפור הבריאות של האזרחים במדינה הזאת."
להחלטת ארגון הבריאות האמריקאי להכיר בהשמנת יתר כמחלה אין חובה חוקית או רגולטורית לחייב מבטחים לכסות טיפול או טיפול תרופתי למצב, דבר שיש הרואים בו כסיכון בריאותי לא כמחלה בפועל. אבל המהלך של קבוצת הפיזיולוגים הגדולה בארצות הברית יכולה להגדיל את הלחץ על מבוטחים לכסות את עלויות הטיפולים מניעתיים כמו ניתוח מעקפים, ואולי יביא צעד קרוב יותר לדרישה חוקית לעשות זאת.
"מבוטחים פרטיים רבים, מעסיקים ותוכניות בריאות ארציות לא כוללים באופן ספציפי במדיניות הכיסוי שלהם את הטיפול בהשמנת יתר והשמנת יתר חמורה ", ציין ד"ר חיימה פונסה, נשיא האגודה האמריקאית לניתוחים מטבוליים.
"ההכרה של השמנת יתר כמחלה ע"י ארגון הבריאות האמריקאי שולחת מסר חזק שגישה לטיפולים מבוססי ראיות לכל אורך ספקטרום המחלה הם הכרחיים מבחינה רפואית, ואמורים להיות מטופלים באותו אופן לטיפולים לסוכרת סוג 2, מחלות לב או מחלות לחץ דם גבוה." אמר ד"ר פונסה.
ד"ר קרוליין אפוביאן, מנהלת המרכז לתזונה והורדה במשקל במרכז הרפואי בוסטון אמרה, שהצעד היה הכרחי כדי להנחות חברות ביטוח לטפל בהשמנת יתר מוקדם יותר.
ארגון הבריאות האמריקאי אומר כי השמנת יתר צריכה להיות מסווגת כמחלה. ברטה קומבס מערוץ סי.אן.בי.סי דיווחה כי ד"ר פאטריס האריס אמרה כי התקווה לרופאים שיהיו יותר פרואקטיביים בטיפול במטופלים הסובלים מהשמנת יתר.
"ההחלטה של ארגון הבריאות האמריקאי לתת ייפוי כוח להגדרת השמנת יתר כמחלה תביא לשינוי בדרך שבה אנחנו כספקי טיפול יכולים לטפל באנשים עם בעיות משקל." אמרה ד"ר אפוביאן.
"אנחנו כנראה נוכל לחייב כספית על השירותים שלנו. רוב הרופאים כרגע אינם יכולים להרשות לעצמם להשקיע את הזמן שנדרש בכדי ללמד את המטופלים איך לאכול נכון, איך להתעמל נכון, והמטופל אינו יכול להרשות לעצמו את התרופות שברשותנו כדי לטפל בהשמנה."
בטווח הקרוב, זה יכול להוריד את רמת הרווחים של חברות הביטוח, למרות החיסכון הפוטנציאלי בעלויות למצבים הקשורים בהשמנת יתר. אומר מייק ת'ומפסון, מנהל בחברת כוח האדם PwC .
"אנו עומדים לראות יותר דרישות לטיפול בהשמנת יתר," אומר ת'ומפסון. "היית מצפה שעם הזמן תהיה לכך השפעה חיובית, אולם בטוח שבטווח הקצר זה יגדיל את העלויות שמקבלות החזר."
"אנו יודעים שישנן עלויות גבוהות יותר הקשורות באנשים שהם שמנים יותר או בעלי השמנת יתר חולנית," אמר. "השאלה היא, בכיסוי טיפול בהשמנת יתר, האם היינו משפיעים או משנים את השכיחות כל כך עד לכדי קיזוז בעלויות הנוספות הקשורות בטיפול?"      
 
 American Medical Association*
 

הרשמו כאן חינם לקבלת עדכונים ממזון+
דואר אלקטרוני
שם פרטי
שם משפחה
Bookmark and Share
Back שלח לחבר הדפס
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...
+ שלח משוב