תלמידי ישראל בצעו מחקרים בתחנת החלל הבינלאומית
1/2/17
שירות מזון+ 

 
 
קבוצות תלמידים מרחבי הארץ התחרו לאחרונה על האפשרות לבצע ניסוי ישראלי בתחנת החלל הבינלאומית במרחק 400 קילומטר מפני כדור הארץ, במסגרת ארוע הגמר של פרויקט "רמון ספייסלאב" של קרן רמון.
התחרות התקיימה באוניברסיטת בר אילן, בנוכחות 700 תלמידי רשת אורט מכל הארץ.
ניסויים המשתתפים בתחרות בתחום הבריאות כוללים שליחת תאים סרטניים לבדיקה אם שהייה בחלל מאטה את התפתחותם, יצור אינסולין לחולי סוכרת בתנאי תת-כבידה ושיפור יעילות של משחות רפואיות בחלל.
בתחום התזונה הוצגו פיתוחים שמיועדים ליצור מזון מחוץ לכדור הארץ ביניהם הפקת ויטמינים מהטפחת שמרים בסביבה ללא כח כבידה, גידול צמחי מאכל ללא צורך במים, בחינה אם יצור יין בחלל משנה את טעמו ועוד.
ארוע הגמר התקיים לזכר שלמה טירן בשיתוף פעולה בין קרן טירן הפועלת לעידוד יזמות ויצירתיות של הדור הבא, וקרן רמון לזכרם של אילן ואסף רמון המלווה את התלמידים שלוקחים חלק בתכנית.
לדברי רונה רמון יו"ר קרן רמון: "התוכנית עושה שימוש בעולם המרתק של החלל כדי לעורר בתלמידים השראה ומוטיבציה, לחלום הכי רחוק שניתן תוך מיצוי הפוטנציאל האישי והחברתי הטמון בכל תלמיד."
קבוצות תלמידי רשת אורט הציגו את הניסויים לשיפוט בפני אסטרונאוטים של נאס"א שישתתפו בארוע ובפני נציגים של סוכנויות חלל מובילות בעולם שיבחרו את הניסוי בעל הפוטנציאל הגדול ביותר להשפיע.
הזוכים ישתתפו בעתיד בשיגור הניסוי וילוו אותו בעת השהייה בחלל.
 

הרשם חינם לקבלת עדכונים!
דואר אלקטרוני *
שם פרטי *
שם משפחה
תפקיד/מקצוע *
Bookmark and Share
Back שלח לחבר הדפס