מבזק  חדשות
 

 
Wine Israel


מחירים לנוחותך
קייטרינג

אינדקס חברות קייטרינג:
קראו ביקורות, וערכו
השוואת מחירים

www.cateringo.co.il

 
קטלוגים דיגיטליים

 
הרשתות יחויבו לדווח על מכירה וקניה של תוצרת חקלאית
 
27/10/16
דיתה שמואלי, שירות מזון+ 

 
 

שר החקלאות אורי אריאל חתם הבימים אלה על צו המחייב את רשתות השיווק להעביר נתונים מפורטים על קניה ומכירה של פירות וירקות. זאת כצעד ראשון ביישום מתווה לצמצום פערי תיווך בפירות ובירקות.
במסגרת הצו יידרשו המשווקים והסיטונאים הגדולים לדווח בפרקי זמן קבועים הן על קביעת מחירי הפירות והירקות בשוק והן על הרווח מהמכירות שלהם.
בפועל מדובר גם על מכירות שהחלו בשנת 2015. חובת הדיווח תחול עד סוף שנת 2017. בתום שנה זו יהיו די נתונים כדי לקיים מדגם מייצג של התפלגות מחירי הפירות והירקות.
מכיוון שכך, בשלב הזה מהות הדיווח היא לשם קבלת אינפורמציה והבנת מצב הרווחיות בשוק.
לפי נתוני הלמ"ס, בעשור האחרון גדל נתח השוק של הרשתות ב-15% לכדי 50% מהקמעונאות בפירות וירקות טריים, וכן רובן מחזיקות בבעלותן סיטונות פירות וירקות, או שרוכשת פירות וירקות באמצעות סיטונאי גדול.
הצווים נחתמו בעקבות מסקנות ועדת המחירים המשותפת למשרדי החקלאות והאוצר אשר בחנה את סוגיית פערי התיווך בתחום והמליצה להתחיל בפיקוח על פירות וירקות לפני כחצי שנה. לאחר החתימה על הצו וקבלת הנתונים מאותן רשתות ומשווקים, תבחן ועדת המחירים את הדרך הנכונה לבצע את הפיקוח ולהילחם בפערי התיווך.
המהלך נעשה בשיתוף פעולה מלא עם שר האוצר משה כחלון אשר צפוי גם הוא לחתום על הצו בימים הקרובים. ''צעד זה עתיד להפחית את הוצאות הצרכנים בעבור קניית ירקות ופירות טריים הנחשבים מוצר צריכה בסיסי. בנוסף, המהלך יביא לחיזוק החקלאים ויאפשר לשוק להתקיים בצורה הוגנת'' נאמר בהודעת משרד החקלאות.
שר החקלאות סבור כי פערי התיווך בישראל הם לא סבירים . המטרה של צעד זה היא לדעת היכן נוצר פער המחירים.  אחרי שיתקבלו וינותחו כל הנתונים משרדי החקלאות, הכלכלה והאוצר יפעלו בצורה חכמה ומחושבת לצמצום פערי התיווך ולהורדת יוקר המחיה בשוק הפירות והירקות.
יש לציין, כי בשנים האחרונות נצפית מגמה רב שנתית של עליה בנתח השוק של רשתות השיווק לעומת השווקים הפתוחים וחנויות הירקות והפירות הפרטיות.
 

הרשם חינם לקבלת עדכונים!
דואר אלקטרוני *
שם פרטי *
שם משפחה
תפקיד/מקצוע *
Bookmark and Share
Back שלח לחבר הדפס
כניסה חופשית
למהדורה הדיגיטלית

יש להקליק על השער ולהמתין לטעינה
לצפייה באינטרנט, בסמארטפון ובטאבלט
לארכיון מזון+
 
תערוכות, כנסים וימי עיון
 


 
אתר השפים ICPA
(בחסות מזון+) 
 
התאחדות השפים והקונדיטורים המקצועיים בישראל - ICPA
www.icpa-israel.co.il

 

ספר דיגיטלי, מגזין דיגיטלי,
קטלוג דיגיטלי, חוברת דיגיטלית

דיגיטלר
המרת חוברות לתצורה דיגיטלית
http://www.digitaler.co.il
 הוספה למועדפים    |   חזור למעלה    |    הפוך לעמוד הבית    |    מפת האתר    | 


 © כל הזכויות באתר זה שמורות לחברת מירב-דסקלו הפקות בע"מ

לייבסיטי - בניית אתרים